psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
  Cena kompaktu, a cena dslr
Nawiazujac do kurczacych sie mozliwosci narzekania na Pentaksa (nawa lampa 540, SR, nowy szybki AF, K100/110D, K10D i 645D) i do zakazu narzekania ustanowionego autorytetem jednego z Moderatorow, chcialbym w niniejszym watku dac upust mojemu malkontenctwu. :-P

Niejednokrotnie pojawiaja sie na forum opinie, ze kazdy kompakt musi byc ubogi, musi byc kiepski, poniewaz musi byc tani. A musi byc tani glownie dlatego, ze ceny dslr spadaja.
Tak sobie pomyslalem o znajomych mi ludziach nie znajacych sie i nie chcacych sie znac na fotografii, a lubiacych czasem doslownie "pstryknac" jakies zdjecie np. pt. "Malutki, az nie do poznania ktos z rodziny u stop wieży Eiffla..." i doszedlem do wniosku, ze jesli dac im do wyboru A10 za 1000 zł i *ist DS za 900 zł to i tak wybiora tego pierwszego, poniewaz jest mniejszy, praktyczniejszy, ladniejszy i latwiejszy w obsludze. Czy to nie dosc zalet?
Ponadto nawiazujac do moich innych wypowiedzi na forum, jako "zaawansowany fotoamator" :lol: gdybym mial wypasiony ultrakompakt i dslr-a to zapewne wiekszosc moich zdjec wychodzilaby z ultrakompaktu, poniewaz moglbym go mieć caly czas przy sobie, tak zupelnie permanentnie, nawet w WC czy podczas porannego jogingu, ktory zawsze byl moim niedoscignionym marzeniem. :-D
Moim zdaniem ultrakompakt znajduje zastosowania zwykle tam, gdzie nie znajduje go lustrzanka, co nie znaczy, ze nie potrzeba w tych sytuacjach: dobych matryc, wysokich czulosci, szerokich obiektywow, czy trybow preselekcji, nawet jesli laczyloby sie to z nie najmniejszymi kosztami! Dlatego wedlug mnie jedynie ceny likedslr sa mocno zwiazane z cenami dslr, natomiast ultrakompakty - to zupelnie inna bajka.
Zatem przechodzac do meritum mojej wypowiedzi, ;-) ubolewam straszliwie i zloszcze sie nie raz o to..., a nawet powiem, ze to skandal, iz Pentax nie ma w swojej ofercie zaawansowanego ultrakompaktu!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
(750z to cos pomiedzy ultrakompaktem, a like dslr i ciezko go juz trafic)

Pozdrawiam i zachecam do narzekania, poniewaz w niedlugim czasie, jak Pentax wysypie na rynek te wszystkie zabawki i troche nowych szkiel to moze juz nie byc przez dlugi czas okazji do tego. ;-)

 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
i ja sie z Toba calkowicie zgadzam!
Tu sie na ten temat kiedys wyklocalem:
http://forum.gazeta.pl/fo...&wv.x=2&v=2&s=0

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach