Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
gazeta,miesięcznik o fotografii
Witam serdecznie

Pewnego czasu naszła mnie myśl zeby kupic/kupowac gazety o tematyce fotografii.
Wolę czytac sobie artykuły, przeglądac informacje w gazecie niż w internecie.
Poszedłem do kiosku i pytam o takowe... odpowiedz była krótka "Nic takiego nie mam"
Poszedłem do kolejnego sklepiku gdzie były gazety, rozglądam sie na lewo, prawo,góra,dół.. i nic nie znalazłem.

Jak widac zwykłe kioski to chała i mają tam tylko papierosy oraz gazete wyborczą lecz to mnie nie interesuje.
Możecie mi polecic jakiś miesięcznik o fotografii, który nie jest kiszką a zawiera przydane informacje dla początkującego amatora pstrykania zdjęc i dostane go w np empiku ?

Wesołego Alleluja ;)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Chip Foto-Video. Jest ok.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Ja się podłączę do pytania, z tym, że ja zawężę temat do fotografii. Nie interesuje mnie gazeta, gdzie połowa dotyczy softu, połowa nowych cyfrówek, czy innego sprzętu a trzecia połowa, to jakiś tutorial. Interesuje mnie fotografia - jak to się robi, jak to robią inni.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
MZ nie ma zbyt wielu dobrych publikacji na temat fotografii. Tak jak napisał costa
Cytat
połowa dotyczy softu, połowa nowych cyfrówek
Najłatwiej i najwięcej można jednak znalesć na sieci. IMHO na kolorowe miesięczniki o foto szkoda pieniędzy.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
costa, z polskich jest Foto. Mój wujek już 20 lat temu kupował, pamiętam moje dzecięce fascynacje, jak je przeglądałem, m.in. stąd się wzięło chyba moje zainteresowanie fotografią. Istnieje nadal, ale nie wiem co u nich słychać.

[ Dodano: 2007-04-07, 23:51 ]
Cytat
IMHO na kolorowe miesięczniki o foto szkoda pieniędzy.

Ale nie na zagraniczne, pięknie drukowane czasopisma o fotografii, np b&w, photo art. Niestety, ceny od 5 dych w górę. Natomiast nic nie zastąpi oglądania na spokojnie dobrze wydrukowanych fotek na papierze. Te miniaturki dostępne w sieci to lizanie cukierka przez szybkę i nic więcej.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kwartalnik Fotografia
Pozytyw

Czasopisma kulturalne
Czasopisma lifestyle

a przede wszystkim darmowe wydawnictwa pdf, ktorych jest coraz wiecej
np.
www.5klatek.pl
www.zaplecze.com

http://www.pdf-mags.com/ - tu jest wiele swietnych magazynow, wiele z nich nie ma scislej specjalizacji, ale akurat dla mnie jest to zaleta :->

[ Dodano: 2007-04-07, 23:56 ]
bEEf, jasne, druku, czesto zreszta swietnej jakosci nic nie zastapi. Ale magazyny pdf maja duza rozdzielczosc i da sie to ogladac. Chocby w ramach poszerzania wlasnych horyzontow fotograficznych.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dan, dzięki, nie znałem tych pdf-owych wydawnictw, chyba przybył mi dodatkowy złodziej czasu ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
costa, swietny do poczytania o fotografii (nie mylic z testami sprzetu) jest "Biuletyn fotograficzny". Polecam!

http://www.biuletynfotograficzny.pl/
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
bEEf jesteś pewien, że FOTO jest jeszcze wydawane?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zdano, oczywiście, widziałem w Empiku parę dni temu i był to numer aktualny jak najbardziej.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
http://www.candyculture.net/ - to sprawdzcie, jeden z moich ulubionych magazynow. Ale to raczej dizajn :-P

Zapomnialbym - http://fototapeta.art.pl/. Tu takze jest co nieco do poczytania!

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
bEEf napisał/a:
widziałem w Empiku parę dni temu

Do Empiku dawno nie zaglądałem, dzięki za info.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Dzięki wszystkim za namiary.
Przy okazji, zobaczcie co w ostatnim FOTO: spis treści

P. S.
A znacie ten serwis NetPress? Można kupować w wersji elektronicznej kopie czasopism papierowych.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
W FOTO jest za duzo reklam i artykulow o sprzecie :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
costa napisał/a:
A znacie ten serwis NetPress

Teraz już znam, dzięki costa :-) :-B
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
z polskich jest Foto. Mój wujek już 20 lat temu kupował, pamiętam moje dzecięce fascynacje, jak je przeglądałem, m.in. stąd się wzięło chyba moje zainteresowanie fotografią. Istnieje nadal, ale nie wiem co u nich słychać.

Jeszcze parę lat temu to było naprawde fajne, pożyteczne czasopismo, ale zeszło na psy. teraz są tam głównie galerie zdjęć, opisy sprzętu (czasem szumnie nazywane "testami") i mnóstwo reklam (jak tak podliczyć to chyba jest więcej reklam, cenników itp. niz samego tekstu). Tekstów dotyczących techniki nie uświadczysz, a dział porad już dawno został zlikwidowany. Przydatnych informacji dla amatora Bomber tam nie znajdzie.
Bomber napisał/a:
Możecie mi polecic jakiś miesięcznik o fotografii, który nie jest kiszką a zawiera przydane informacje dla początkującego amatora pstrykania zdjęc i dostane go w np empiku ?

Unikaj czasopism "Zoom" i "Aparaty i fotografia cyfrowa". Z nich się częściej można dowiedzieć jak zrobic fotomontaż a nie zdjęcie. "Foto-Kurier" też mocno obniżył poziom. Ostatecznie mnie zniechęcili, jak napisali, że lustrzanki Pentaxa są podobne do Samsungów.
A tak jak napisał bEEf, CHIP Foto Video jest całkiem OK.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja kupuje/kupowałem regularnie Pozytyw ale od dłuższego czasu go nie widzę :-(
Foto jest dla mnie nijak nie warte zakupu - jeden artykuł na numer jaki się czasem trafi to sobie wyczytam w Empiku.
Z zagranicznych kupowałem Practical Photography ale też trochę w kółko zaczęli powtarzać to samo więc częściej tylko przeglądam, fajny jest Black & White Photography (choć przelicznik walut w cenach prasy powoduje, że nad każdym numerem się zastanawiam). B&W Photo jest fajne ale już zdecydowanie za drogie.
Najgorsze, że na półkach zaczynają dominować pisma o cyfrze (sam sprzęt) albo photoshopie a nie o fotografii.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
bEEf jesteś pewien, że FOTO jest jeszcze wydawane?

http://www.foto.com.pl/
i wszystko jasne :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha

PS
Forum na tej stronie było swego czasu bardzo stronnicze (czytaj: sponsorowane :-? ), a obecnie wymaga zalogowania nawet w celu czytania...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Maciek napisał/a:
Najgorsze, że na półkach zaczynają dominować pisma o cyfrze

W księgarniach, to już od dawna tak jest. :-/
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Maciek napisał/a:
Najgorsze, że na półkach zaczynają dominować pisma o cyfrze

W księgarniach, to już od dawna tak jest. :-/

W sumie, to nie irytuje mnie to wprost bo jeżeli jest taka potrzeba to niech się ukazują takie książki i periodyki ale drażni mnie to, że nie można dostać normalnej książki po prostu o fotografii. Parę pozycji się ukazało - były książki NG o różnych polach, były książki o oświetleniu ale teraz wszystkie nowości dotyczą już, z tego co widzę, tego jak bsługiwać aparat cyfrowy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach