Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Uwaga, plagiat!
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Teraz czekac kiedy zglosza sie potomkowie Cyrusa McCormicka ;)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Można opatentować zdjęcie? ;-)

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
bardzo dobry sposob na reklame...
i pewno duzo tanszy niz ogloszenia w gazetach
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
WuWu84 napisał/a:
Można opatentować zdjęcie?

Wątpię, raczej chyba technikę/technologię jego wykonania
Np wg http://www.podlaskie.stre..._czego_nie.doc:
Cytat
Opatentować można wyłącznie wynalazek, czyli nowe rozwiązanie techniczne posiadające poziom wynalazczy i nadające się do przemysłowego stosowania. Na pozostałe przedmioty własności przemysłowej, czyli wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe, topografie układów scalonych i oznaczenia geograficzne udzielane są prawa ochronne lub prawa z rejestracji.

Zdjęcie/fotografia raczej może/powinna byc traktowana jako dzieło/wytwór autorski i podlega ochronie praw autorskich
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
A już widziałem oczami wyobraźni ślubniaków wykupujących się na wzajem, aby zrobić to czy inne zdjęcie ;-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
WuWu84 napisał/a:
Można opatentować zdjęcie?

Pewnie okazałoby się, że można, gdyby tak bardziej się wgłębić. ;-)
W dzisiejszych czasach, jak mi się wydaje, patenty są ważniejsze od wszystkiego... Wystarczy popatrzeć na idiotyczną kopaninę między Samsungiem i Apple.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
O żesz k(&^%^%$%$$%^$%^%*&^&^%$$^$^^(&)*)&*&(^*^%&^%$%$&^ :!:
Co się dzieje z ludźmi, kasa im mózgi wyżarła :?: :evil: :shock:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
karmazyniello napisał/a:
kasa im mózgi wyżarła

znacie historyjkę pt:
"Za pieniądze ..." ? ;-) idealnie się sprawdza...
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Ja pozwę wszystkich którzy zrobią zdjęcie młodej parze we wnętrzu limuzyny,machających przez tylną prawą szybę :mrgreen: A nie daj Bóg jak będzie to Jaguar.
Pozwę również każdego kto opublikuje zdjęcie Rusałki osetnika siedzącego na kwiatostanie ostu.
Za bzyga w locie również pozwę.
A najlepiej wszystkich pozwę za ich wszystkie zdjęcia :idea:

A swoją drogą super nazwa agencji-Fotofabryka
Ciekawe czy mnie gościu pozwie jak założę agencję o nazwie Fotokombinat
Mówcie co chcecie ale,ale Dyzma miał rację-czyste fiksum-dyrdum.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
andybond napisał/a:
Ja pozwę wszystkich którzy zrobią zdjęcie młodej parze we wnętrzu limuzyny,machających przez tylną prawą szybę A nie daj Bóg jak będzie to Jaguar.

Pozwij, tylko przygotuj się na udowodnienie, że to jest Twój pomysł, to jest coś nowego, coś co wymyśliłeś. Że byłeś pierwszy, a ja skopiowałem.
Kurcze, a ja jestem bardzo ciekawy wyroku. Właśnie między innymi, że jestem ciekaw jak to sąd potraktuje.
I ja tam pozywającego jednak trochę rozumiem. I pojerzewam, że sprawy by nie było gdyby nie pewna buta i hardość pozwanego. Czym innym jest inspiracja, czym innym cytat a czym innym zerżnięcie pomysłu...
cytat
"Zrozumiałbym, gdyby zrobiła to inna młoda para, ale tylko na swój prywatny użytek, ale zarabianie na moim pomyśle, powielanie go w materiałach reklamowych w celach komercyjnych, to przesada.
Poprosił autora zdjęcia o jego usunięcie z reklamówek. Dostał jednak odpowiedź, że tylko sąd może go do tego zmusić, więc Bednarz wystąpił na drogę sądową.
"
Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/...1b3SGllqa"
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
deepee napisał/a:
kolejne :)


Trzeba przyznać, ze co kopia, to gorsza :-/
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Kilka lat temu wloczac sie po Edynburgu w czasie festiwali widzialem identyczna scene, parka w ten sposob rozdawala ulotki na spektakl. Scena mocno zapadla mi w pamiec, bo nie mialem wtedy przy sobie aparatu. A szkoda bo dzis wyslalbym to zdjecie do obu typkow oraz do Wysokiego Sadu i powiedzial, ze to ze mnie zerzneli pomysl.
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Prawda jest taka, że jedni konkurują innowacyjnością, ciągłym doskonaleniem i rozwojem, inni po prostu patentują by spijać śmietankę z jednorazowego przebłysku intelektu. Wydaje mi się, iżpomysł fotografa dla mnie nowy nie jest - nie mogę oczywiście zarzucić "profesjonalnemu" fotografowi, iż sam się nie posiłkował w żaden sposób, bo faktycznie mógł nagle wpaść na taki pomysł, nie mniej jednak również po głowie chodzi mi scena z jakiegoś spektaklu dawno temu widzianego. Oczywiście nie było to pole orne, nie mniej jednak...

Debestof jest Pani Ania, cytuję:
"Złośliwe, a właściwie żenujące, komentarze , próby krytyki czy
wręcz wyzwiska, zamieszczają tu właśnie tacy złodzieje i
plagiatorzy -właśnie takie „gwiazdy fotografii” które nie mają
nic w głowie ale myślą o sobie, że są Bóg wie kim"
"Żeby być krytykiem w jakiejkolwiek
dziedzinie trzeba najpierw sobą coś reprezentować- np.ukończyć
prestiżową uczelnię, być zdobywcą wielu międzynarodowych
nagród, mieć wieloletnie doświadczenie poparte setkami
zadowolonych klientów."
"drukowanie sobie
prywatnej książki w pracy to również nic złego bo przecież
kradzież papieru ksero z firmowej drukarki to nie kradzież !!!!! A
to jest kradzież!!!!"
"Samozwańczy „Fotografowie” bez
szkoły, bez umiejętności, bez doświadczenia, bez zasad-
ZŁODZIEJE, jesteście plagą naszego społeczeństwa i dlatego
trzeba z wami walczyć jak z pchłami, wszami i innymi obrzydliwymi
pasożytami!!!"


Jestem niewykształconym anonimowym złodziejem, który w pracy drukuje czasem na swój użytek, w domu często na pracodawcy użytek i który powoduje odruch drapania we wspaniałym wykształconym narodzie artystów...
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Soosa,GG kilkoma zaledwie słowami pobił Panią Anię :mrgreen:
Ty DU-PKU!!!! jeszcze bronisz zwykłego ZŁODZIEJA!?!?!?!?
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
A wszsytko dlatego,ze zdjecia ślubne nieoczekiwanie stały sie głownym nurtem fotografii "artystycznej" - zgorszonych słubniaków z góry przepraszam :evilsmile: .
Nikt ze spadkobierców E. Hatwiga nie protestuje przy fotografiach słynnej sosny z Pienin (chyba). Nie patentuje sie zdjeć Wawelu, czu ratusza z Zamoscia, mało kogo obchodzi zdjecie muchy wielkosci dużego psa. Ale fotografia slubna rozgrzewa srodowisko do białosci. Tam potrzeba najwiecej umiejetnosci, najlepszego sprzętu.... i tam można zarobić parę groszy. Chyba sam sobie w końcu odpowiedziałem dlaczego tak jest :mrgreen:
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
ale właśnie słyszałem o tym że Warszawa chce "patentować" zdjęcia w Parku Fontann... :)
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Jestem ciekaw jak zareagował by pan z Fotofabryki gdyby się okazało, że pomysł na to zdjęcie już ktoś kiedyś miał :-)
Inna sprawa że to powielenie pomysłu przypadkowe nie jest, ale to tylko świadczy źle o powielającym - że jest mało kreatywny.

Droga sądowa hmm... skoro sam się prosił "zmusić do usunięcia może mnie tylko sąd" to teraz ma ;-) Trzeba było trzymać język za zębami albo obrać inną linię obrony ;-)
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
Każdemu może się zdarzyc potkniecie i pojscie na łatwiznę ale to „kozackie” podejście tez by mnie rozsierdziło i slusznie ze sprawa jest w sądzie. Ciekawe jaki będzie wyrok w tym precedensie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach