acid  Dołączył: 20 Maj 2010
Filtr pełny szary 52mm z płynną regulacją ND fader Green L
Panie i Panowie cZy mógłbym prosić o opinię o: Filtr pełny szary 52mm z płynną regulacją ND fader Green L


a jak nie to co proponujecie?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
acid,
gdzieś czytałem testy takich filtrów, generalnie do bani.
To sa dwa polary, jeden za drugim.
1. degaradacja ostrości do ogniskowej ok. 38mm, potem lepiej i znowu gorzej powyżej 100mm.
2. uzywalna tylko połowa zakresu przyciemnienia, powyżej tego silna winieta przechodząca w nierównomierne zaciemnienie samego środka.
tyle pamietam.
 

acid  Dołączył: 20 Maj 2010
no to problem z głowy heheh dzięki

chociaż dalej nie wiem jakego "szaraczka" wybrać
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Do czego ten filtr ma posłużyć?
 

acid  Dołączył: 20 Maj 2010
...no generalnie do tego do czego służy czyli wydłużanie czasu naświetlania ... wiadomo wodospady strumyczki , potoczki a i np zooming
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
acid napisał/a:
...no generalnie do tego do czego służy czyli wydłużanie czasu naświetlania ... wiadomo wodospady strumyczki , potoczki a i np zooming


Polar założony razem z UV zabiera jakieś 1,5 EV, sam robiłem takim zestawem fotki właśnie strumyków w górach i wyszło nieżle.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
acid napisał/a:
...no generalnie do tego do czego służy czyli wydłużanie czasu naświetlania ... wiadomo wodospady strumyczki , potoczki a i np zooming


To bym proponował zastanowić się nad Hoya ND400, wydłuża ekspozycję o 9 przysłon. Jest to dość elastyczne rozwiązanie. Ma się sporą swobodę w dobieraniu czasu. Można mieć około 20 do 30 s w dzień. Filtr jest bardzo dobry jakościowo.

Filtry Green L są z niższej półki. Wyraźnie widać pogorszenie ostrości. Mam, sprawdziłem. Za to mają niską cenę.

Nad Faderami trzeba się zastanowić. Na szerokich kątach sprawiają sporo problemów. W zasadzie są prawie nieużyteczne.

Można się jeszcze zastanowić nad Hitechem ND 3.0. Jest taki nowy z uszczelnieniem chroniącym przed bocznym światłem. Nie miałem, ale słyszałem pozytywne dosyć opinie. Cena stosunkowo niska.
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
White napisał/a:
Hoya ND400

Beznadziejnie się go czyści. Poza tym drobiazgiem, wart polecenia.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Tu masz opis na blogu dziennikarzy DFV BLOG . Nawet jest film pokazujący jak to działa na aparacie
Generalnie to porażka
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
ulro napisał/a:
White napisał/a:
Hoya ND400

Beznadziejnie się go czyści. Poza tym drobiazgiem, wart polecenia.


Nie zauważyłem, żeby jakoś odbiegał od Heliopana, czy B+W pod tym względem. Mam Hoya IR72 i też nie mam żadnych dziwnych doświadczeń. Za to w internecie jak padnie słowo o filtrach Hoya zawsze też pada stwierdzenie, że ciężko się je czyści. Nigdy takiego problemu nie miałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach