bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
awakqwq, no właśnie źle, że jest kup teraz, bo łatwiej ulec ;-) A ja właśnie nie chcę ulec. Kupiłem w tym miesiącu mesuperka, to chyba starczy, nie? :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Wiem i rozumiem. Zaa wielkiej wody ma do mnie dotrzec FA 50/1.4 więc wydatek gotowy, ślub się kroi, podróż poslubna, ukraina w długi majowy weekend. Wydatków od cholery, a ja ciagle na allegro obiektywów szukam. Choroba!!
Dobrze ze jeszcze zdjęcia robię ;-) choc ostatnio coraz minie - i jestem z tego dumny. Uczę się robić 1 klatke a nie 30 dla pewności :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No a jakby ktoś jeszcze coś fajnego szukał, to proszę bardzo :
http://www.allegro.pl/ite...gon_28_2_8.html
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sylwiusz napisał/a:
Ale bez wzgledu na to przyznasz chyba, ze przyjemnosc z uzywania takiego dalmierza (nie patac na wielkosc) jest spora co? ;-)

No jasne! :-) Balem sie troche ostrzenia, bo rozne opinie czytalem na ten temat. Niektorzy uwazaja, ze jest trudniejsze niz w SLR. Ja nie odnioslem takiego wrazania. Wydaje mi sie, ze wrecz szybciej i dokladniej ustawiam ostrosc. No i ta migawka - "cyk" i po wszystkim 8-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak, jak dla mnie tez ostrzenie jest baaardzo wygodne w dalmierzu :-) A migawka to bajer - nikt sie nie zorientuje, ze zrobiles wlasnie zdjecie ;-) Jak tak dalej pojdzie to trzeba bedzie zalozyc forum dalmierzowcow :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sylwiusz, popełniłeś niewybaczalne wykroczenie sprzedając g2 poza forum. Jeszcze za taką cenę! :evil:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sylwiusz napisał/a:
Jak tak dalej pojdzie to trzeba bedzie zalozyc forum dalmierzowcow :-B

Jestem za :-B Kilku juz nas jest, w tym jeden czerwony, ktory moglby wydzielic dalmierze w "innych systemach".
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dan, zaraz, już robię :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref, swietnie :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ej, nie przesadzajmy, w koncu to forum Pentaxa.

Zadnych dalmierzy - sa inne systemy, nie??
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
hmm, czyli jednak skasować? No w każdym razie przynajmniej wiem co i jak :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Trzeba by sie zastanowic, czy wydzielnie tego cos usprawni. Na pewno informacje o dalmierzach beda lepiej dostepne.

Poza tym jesli juz, to "aparaty dalmierzowe" w "innych systemach"
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
już nie ma :mrgreen: ja z dzieckiem, za rękę i ... do bufetu!
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
PiotrB., witam! widzę napis: Chita- Nagaura, nie wiem co to znaczy w porównaniu do poprzedniego, ale gratuluję i 3mam kciuki.


Ano, oznacza to, ze sie przeprowadzilem z zona do wlasnego domku. Kupilismy w koncu. Nieduzy 90 mkw. na 150metrowej dzialce. jest co robic z chalupa. Raptem 18 km od Nagoi, ale tu jezdza pociagi miejscowe z predkoscia "tylko" 100km/h, wiec dojazd do roboty bardzo szybki

PiotrB. napisał/a:
A ide w kierunku kolekcji roznych ciekawych aparacikow
chyba wolę nie pytać, szczęka mnie boli od ciągłych uderzeń o podloge. :mrgreen: chyba sobie ją przywiaze sznureczkiem 8-)


Teraz jestem troszke zajety, ale mysle ze pod koniec kwietnia porobie zdjec moich "perelek". :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Oki, a ma ktos pomysl jak polarka uzywac w dalmierzu :?: :-P

Pzdr
Spinner
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Spinner napisał/a:
Oki, a ma ktos pomysl jak polarka uzywac w dalmierzu :?: :-P


Krecisz polarem przy oku, zaznaczasz jak ma byc ustawiony, nakrecasz na obiektyw i powinno byc ok.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Oki, a ma ktos pomysl jak polarka uzywac w dalmierzu


Ja mam! Nie uzywac...

( http://www.robertwhite.co...es.htm#LabelKRP )
( http://nemeng.com/leica/036b.shtml )
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Oki, a ma ktos pomysl jak polarka uzywac w dalmierzu :?: :-P

Mozna kierowac sie wskazaniami swiatlomierza, ale oczywiscie wowczas nie bedziemy widziec jaki dokladnie efekt koncowy bedzie :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Mozna kierowac się wskazaniami swiatlomierza, ale oczywiscie wowczas nie bedziemy widziec jaki dokladnie efekt koncowy bedzie


heh, a to nieglupie... ;-) jesli kto ma swiatlomierz, i to jeszcze ze wskazaniami, za polarkiem :-P

Mi sie podoba opcja z duzo za duzym filtrem (~77mm) i "wydrążoną" przejściówką z gwintu obiektywu :-)

EDIT: o, mozna to kupic...

http://www.leicagoodies.com/steps.html
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
heh, a to nieglupie... ;-) jesli kto ma swiatlomierz, i to jeszcze ze wskazaniami, za polarkiem :-P

A to Twoj G1 jest bez swiatlomierza za obiektywem? :-P

Cytat
Mi się podoba opcja z duzo za duzym filtrem (~77mm) i "wydrążoną" przejściówką z gwintu obiektywu :-)

EDIT: o, mozna to kupic...

http://www.leicagoodies.com/steps.html

A to fajny i prosty pomysl, nawet jesli ciut dziwnie wyglada :-) Chociaz 500 zl jak za 4 metalowe pierscionki to troche przegiecie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach