awas  Dołączył: 12 Mar 2011
Lampa błyskowa Yongnuo 560
Czy ta lampa będzie dobra do Pentax K-5 i do Olympusa e 400. Pierwszy z nich jest mój prywatny a drugi służbowy. Dodam, że ta lampa jest mi potrzebna głównie do fotografowania na szkolnej sali gimnastycznej. Liczba przewodnia 58 to chyba dużo jak na warunki świetlne panujące w szkole.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Jeśli nie przeszkadza ci, że ta lampa działa tylko w manualu, to tak, będzie działać ze wszystkim oprócz Sony/Minolty. Do Sony będzie potrzebna przejściówka albo kabel PC.
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Re: Lampa błyskowa Yongnuo 560
W rzeczywistości raczej będzie słabiej niż deklarowana LP58. Jest to wartość dla 105mm, dla standardowej 35mm wg specyfikacji to już LP39, a zmierzona w okolicach LP34. Co nie zmienia faktu, że jest to mocna lampa i nawet niewiele ustępuje "pierwowzorowi" (cudzysłowy raczej duże) Canon 580EXII ;-)

Polecam artykuł: http://speedlights.net/20...eedlite-review/
 
awas  Dołączył: 12 Mar 2011
Dziękuję za odpowiedzi. Mogę mieć też za 100 zł lampę Metz macablitz 36 c-2 używaną.
Prosżę o radę: lepiej kupić nową Yongnuo 560 czy wystarczy mi Metz?
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
awas napisał/a:
Dziękuję za odpowiedzi. Mogę mieć też za 100 zł lampę Metz macablitz 36 c-2 używaną.
Prosżę o radę: lepiej kupić nową Yongnuo 560 czy wystarczy mi Metz?

Ja mam tego Metza, w mieszkaniu przy odbijaniu od sufitu wystarcza,
ale na salę gimnastyczną przydałoby się coś mocniejszego,
chyba że będziesz walił tylko na wprost.
Poza tym to bardzo przyzwoita tania lampa.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Jestem OGROMNIE WNERWIONY na moją YN560 :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kupiłem w styczniu - wszystko ok
W lutym poszedłem na targi ślubne - nie działa
Wróciłem do domu - działa wszystko
Dzisiaj na pokazie mody - nie działa
Po powrocie do domu - wszystko działa
Nosz kurrrrrrrrrrrr...........
Ktoś miał takie akcje ?
Co jest przyczyną?

Dodam, że gdy nie działa to jest 1 błysk, a następnie lampa się wiesza, żadne przyciski nie reagują, nawet on/off, muszę wyciągać "na twardo" baterie :-/ Oczywiście nie ma możliwości, że lampę np. źle podpiąłem. Lampa nie odżywa po zdjęciu i ponownym nałożeniu na sanki. Cudownie zdrowieje dopiero w warunkach domowych :-x
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
...to jest tzw. "złośliwość rzeczy martwych"
 

Jackuzy  Dołączył: 21 Cze 2011
Najwidoczniej masz dom magiczny... A nie grzeje się? Jak nie to tylko pozostaje udać się do serwisu/sklepu jak pójdziesz z widoczną usterką to może ci od ręki wymienia ;]

Spróbuj odtworzyć efekt zawieszenia w domu? Następuje to w jakiejś konkretnej sytuacji? Czy wchodzisz na pokaz, zakładasz lampę jeden błysk i zwiecha?
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
No własnie próbowałem to zdiagnozować :-/ W domu wszystko cacy. Na pokazie zakładam lampę i od razu zwiecha :!:
Chyba nie ma sensu tego reklamować. Kolo założy, powie wszystko OK i tylko stracę forsę za przesyłkę (lampa z ebay) :-(
Może jeszcze w sobotę się wybiorę na pokaz... do trzech razy sztuka...
 

Jackuzy  Dołączył: 21 Cze 2011
To jakaś bardzo dziwna usterka... co jest inaczej gdy montujesz lampę na aparacie poza domem a w domu? Może lampa ma tremę? Stresuje się czy co? ;) nosisz lampę z bateriami w środku, czy wyjmujesz w czasie transportu?
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Nie wyjmuję baterii a lampy. Próbuję używać ją tak jak w domu.

Chyba rzeczywiście lampa widząc długie nogi modelek się przegrzewa po pierwszym błysku :mrgreen:
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Problem jest naprawdę specyficzny :-)
Czytałem wiele wątków o zawieszającej się 560-tce, ale to raczej dotyczyło sytuacji permanentnych. Możesz spróbować wlutować 1kOmowy rezystor w stopce lampy. Paru osobom pomogło, ale oczywiście traci się gwarancję.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
mtb napisał/a:
Możesz spróbować wlutować 1kOmowy rezystor w stopce lampy. Paru osobom pomogło, ale oczywiście traci się gwarancję.

dopóki sprzęt jest na gwarancji to się męczy serwis...
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
mtb a gdzie czytałeś o tych zwiechach?
Masz może instrukcję odnośnie lutowania?

Wczoraj wieczorem podłączyłem lampę - nie działa
Dzisiaj rano - wszystko działa............

Dodam, że czasami nie działa tylko M, natomiast S1 i S2 zawsze działały.
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Tutaj: link
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
kubica napisał/a:
...to jest tzw. "złośliwość rzeczy martwych"


Eee, tam.
Tak to jest jak się kupuję wersję OEM. Przywiązana do sprzętu, czytaj domu.
 

LosDawidos  Dołączył: 29 Kwi 2011
Ja mam podobnie, jednak to bez znaczenia gdzie ją zakładam ;)
Lampa zapięta na body, przy pierwszym zdjęciu błyśnie poprawnie, potem się już zawiesza. Ale u mnie z kolei odwiesza się przy zdjęciu i ponownym założeniu na sanki i znów na jedno zdjęcie jest ok. Bez sensu, bo na Nikonie D80 i Canonie 50D działa bez zarzutu, jak należy, czyli prawdopodobnie wina leży po stronie aparatu, a nie lampy.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
W końcu dolutowałem rezystor. Lampa póki co działa i się nie wiesza :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach