vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
MZ-7 obsługa
Przyszedł w paczce dzisiaj do mnie MZ-7 :mrgreen: . Właściwie to go nie chciałem ale był w komplecie z obiektywem (którego chciałem). Nie miałem nigdy wcześniej takiego cacka, stąd kilka pytań.
1. Wskaźnik baterii mryga ale jest w połowie pełny/pusty - czy to oznacza, że bateria padła całkiem, czy informuje, że czas pomyślec o wymianie.
2. Nie działa autofocus i inne ustawienia - bo:
a. padła bateria (pkt 1)
b. nie działa gdy nie ma filmu w aparacie
c. wyrzuc ten szmelc na śmietnik

Może ktoś ma instrukcję w wersji elektronicznej?

Pozdrawiam
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
vomer, zacznij od:
INSTRUKCJA OBSŁUGI

vomer napisał/a:
2. Nie działa autofocus i inne ustawienia
AF może nie działać, bo jest przestawiony prztyczek MF/AF [a pod pojęciem inne ustawienia nie wiem co się kryje]
Dobrą zasadną jest włożenie pewnych, pełnych baterii. Jeśli miga, znaczy, że się kończy [chyba, że pokręciłem, ale w tej chwili jestem pewien tego, co Ci napisałem].

podaj więcej szczegółów.
Jeśli aparat okaże się szmelcem, to ile za niego chcesz? :mrgreen: Pytam poważnie.
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Pstryczek AF/MF przestawiłem oczywiście i nic nie daje. Pod pojęciem inne ustawienia mam na myśli to, że aparat nie reaguje na żadne przyciski , nie można podnieś lampy. Ale to może faktycznie byc spowodowane bateriami. No i muszę poczytac instrukcję. Sprzedawczyni pisała, że wszystko jest ok, więc na razie nie mam podstaw do innych twierdzeń. Jeśli chodzi o sprzedaż to trudno mi coś powiedziec, bo dopiero mam go jeden dzień ale pewnie jak go oblookam to wystawie na sprzedaż. Mam do niego jeszcze ładną czarną skórkową torbę, dekielki. lampę błyskową Vivitar. A stan wizualny jest naprawdę dobry.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
vomer napisał/a:
Wskaźnik baterii mryga ale jest w połowie pełny/pusty

W emzetpięćen zaczyna migać jak jest już deth, fenito, poptokach itd. Wkurza mnie to okropnie :evil: W chwili zamigania AF odmawia posłuszeństwa.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cóż, zatem czekam aż dobre baterie rozwieją wątpliwości.
Z ciekawości, to ten? aukcja
czy może ten
aukcja

[ Dodano: 2007-04-12, 18:52 ]
rychu napisał/a:
W emzetpięćen zaczyna migać jak jest już deth, fenito, poptokach itd. Wkurza mnie to okropnie :evil: W chwili zamigania AF odmawia posłuszeństwa.
wlasnie nie pamiętam jak jest zw 7ce, ale chyba chwilę wczesniej miga. :roll:
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Ten pierwszy link.

[ Dodano: 2007-04-12, 18:55 ]
Jutro wymienię baterie na nowe. Dzięki wszystkim.
(instrukcja bladź nie chce się otworzyc)

[ Dodano: 2007-04-13, 11:46 ]
Baterie nowe załadowane i sprzęcik działa aż miło. Zadziwia mnie szybkość AF - wydaje się dużo szybszy niż w moim DeeLu. Moja F50/1.7 ledwo nadąża. Wrażenia pierwsze bardzo pozytywne. Zobaczymy w labie jakie będą efekty.
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
a warto kupić korpus mz-7 za 150zł ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
takpoprostu, a kto to może wiedzieć? Ostatnio ktoś sprzedawał z-20 za 75zł. Ceny powariowały! Ja swojego MZ-7 bym się za 150zł chyba nie pozbył.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
takpoprostu, jeżeli w dobrym stanie i Twój wybór padł na ten model, to się nie zastanawiaj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach