Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
  Brukselski wzrost cen aparatów
"W lipcu bieżącego roku odbędzie się w Brukseli głosowanie na temat zmiany klasyfikacji celnej aparatów cyfrowych. Komisja Europejska chce, by były one traktowane jak kamery, co ze względu na cło, jakim obciążone są tego typu urządzenia, spowoduje wzrost cen cyfraków o prawie 5%." - źródło: fotografuj.pl
Cały artykuł tutaj:
http://www.fotografuj.pl/..._Europie/id/411

Co za idiotyzm "Władze europejskie w Brukseli uważają, że wszystkie aparaty cyfrowe umożliwiające nagrywanie filmów powinny być traktowane jak kamery." jak znam biurokratyczne kretynizmy to się zmieni na wszystkie aparaty i okaże się że kazdy dSLR będzie traktowany jako kamera ROTFL.
Ciekawi mnie co z tego wyniknie. Cały problem polega na tym że niestety większość europy to zbitek krajów mniej lub bardziej socjalistycznych. ech
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
awakqwq napisał/a:
Ciekawi mnie co z tego wyniknie. Cały problem polega na tym że niestety większość europy to zbitek krajów mniej lub bardziej socjalistycznych. ech


A co ma clo do socjalizmu? W Stanach to niby nie ma cla ;-) Tu akurat nie chodzi o biurokratyczne kretynizmy, tylko o kase ;-) Ja bym sie tym nie przejmowal, bo nawet jak ceny w EU pojda w gore o 5 %, chociaz pewnie chodzi o 5 pktow procentowych stawki celnej jak znam zycie, to i tak polskie ceny pozostana niezagrozone ;-)

dz.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Właśnie o socjalizm się rozchodzi. W 2006 roku sprzedaz aparatów cyfrowych na świecie wzrosła o 20%. Więc wprowadzając cło można wydoić konsumentów.
Cła mają chronić rodzimych producentów przed tańszymi towarami z zagranicy. Iluż to znasz znaczących (sprzedających olbrzymie ilosci aparatów) europejskich producentów aparatów cyfrowych :?:

socjalizm to taki system w którym dla dobra obywatela większość dochodów odbiera mu państwo bo wtedy obywatel jest szcześliwszy (w uproszczeniu :mrgreen: ). Bo najwazniejsza jest redystrybucja dochodu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
awakqwq napisał/a:
Cła mają chronić rodzimych producentów przed tańszymi towarami z zagranicy.
W teorii wlasnie po to sa cla. W praktyce instrumenty kontorli rynku nie nadazaja mentalnie za rozwojem form handlu, stad takie absurdy.;-) Ciekawe kogo oprocz handlarza ze Stodoly ochronilo clo, ktore zaplacilem za Pentaksa K2 ;-) A jak bylo z bananami i ryzem - produkty, ktore zdrozaly najbardziej po wejsciu do UE - wlasnie przez cla, ktore niby maja chronic producentow cytrusow i ziemniakow ;-) .

dz.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ceny banananów i ryżu to właśnie efekt polityki UE. w tym wypadku chodzi o wspieranie gospodarek byłych kolonii ex mocarstw europejskich (głównie francuskich).
Jak to wymyslili to twierdzili że to jest moralna odpowiedzialnośćm, a rozchodził się o zmniejszenie zalewu emigrantów z byłych kolonii.
W tym wypadku niestety cierpim my (konsumeci) jeszcze bardziej bo ceny żywności w UE ze względu na ograniczenia w handlu i dotacje są znacząco zawyżone, a ponad 45% unijnego budżetu pochłania #$%# rolnictwo państw UE.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
awakqwq napisał/a:
socjalizm to taki system w którym dla dobra obywatela większość dochodów odbiera mu państwo bo wtedy obywatel jest szcześliwszy


taaaa... i dla mojego szczescia daja za te pieniadze zasilki lumpom zamiast zebym sobie kupil kadyszke... :evil:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
diplodok napisał/a:
awakqwq napisał/a:
socjalizm to taki system w którym dla dobra obywatela większość dochodów odbiera mu państwo bo wtedy obywatel jest szcześliwszy


taaaa... i dla mojego szczescia daja za te pieniadze zasilki lumpom zamiast zebym sobie kupil kadyszke... :evil:


nieee!
2/3 pieniędzy rozchodzi się w administracji rządowej i całej reszcie.
lumpy dostają okruchy okruchów
wszyscy dostają okruchy, znaczy obywatele
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
diplodok napisał/a:
taaaa... i dla mojego szczescia daja za te pieniadze zasilki lumpom zamiast zebym sobie kupil kadyszke... :evil:

Spójrz na to z innej strony - jak lump będzie miał zasiłek, to istnieje realne prawdopodobieństwo, że kupiona przez Ciebie KaDyszka nie zmieni właściciela, bo akurat komuś brakło na czynsz :-(
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
zorzyk napisał/a:
Spójrz na to z innej strony - jak lump będzie miał zasiłek, to istnieje realne prawdopodobieństwo, że kupiona przez Ciebie KaDyszka nie zmieni właściciela, bo akurat komuś brakło na czynsz :-(

Święte słowa. Na takiej samej zasadzie oparta jest pomoc dla krajów biednych. No i oczywiście poprawia się samopoczucie pomagającego.
 

daro  Dołączył: 20 Kwi 2006
nic lepiej nie mówcie...właśnie PIT-a rozliczyłem...pół kadyszki IM musze oddać...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
daro napisał/a:
właśnie PIT-a rozliczyłem...pół kadyszki IM musze oddać...
Oddaj frontfokus, banding i syfy z matrycy.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
zorzyk napisał/a:
Spójrz na to z innej strony - jak lump będzie miał zasiłek, to istnieje realne prawdopodobieństwo, że kupiona przez Ciebie KaDyszka nie zmieni właściciela, bo akurat komuś brakło na czynsz :-(


Cytat
Święte słowa. Na takiej samej zasadzie oparta jest pomoc dla krajów biednych. No i oczywiście poprawia się samopoczucie pomagającego.


tylko to jest dawanie ryby zamiast wedki...
a mnie to nie polepsza samopoczucia...
"socjalizm to taki ustroj ktory bohatersko walczy z trudnosciami nieznanymi w innych ustrojach"

a co do obrony przed lumpem potrzebujacym na czynsz(??? - chyba na wino) to w normalnym kraju mialbym warunki zeby sie obronic

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach