wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Wymiana tłumienia lustra w Pentax ME Super-jak?
W czasie wymiany obiektywu w moim aparacie Pentax ME Super stwerdziłem,że wąski pasek ciemnej gąbki który tłumi uderzenie lustra w trakcie spustu migawki jest w kilku miejscach wykruszony-są widoczne ubytki.Z mojego doświadczenia wynika że wszelkiego rodzaju gąbki po kilku albo już kilkunastu latach ulegają "korozji"krusza się i stają sie lepkie w dotknięciu.Proszę w związku w powyższym o pomoc polegającą na podpowiedzi jak samemu wymienić ten ważny element,jakiej użyć nowej gąbki,czym ją kleić .Wiem ,ze wszelkie kleje nitro powoduja rozpuszczanie gąbki.Wszelkie podpowiedzi będą przeze mnie mile widziane na forum a podejrzewam ,ze jeszcze ktoś może skorzystać.Pozdrawiam wiosna 77.Chodzi mi o krajowe realia.

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
http://www.aki-asahi.com/...topren/foam.php

10 dolarow (przesylka wliczona), a starczy lekko liczac na 100 sztuk ME Super ;-) .

dz.
 
wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Podejrzewam,że wśród członków forum nie zliczy sie 100-tki właścicieli Pentaxów ME Super.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Cytat
Podejrzewam,że wśród członków forum nie zliczy się 100-tki właścicieli Pentaxów ME Super.
Właściwie to tref, który lubi ankiety, mógłby w ramach uaktualnienia grupy pleśniaków zrobić małą ankietę do celów marketingowo-statystycznych na temat liczebności ważniejszych , lub rzadszych sprzętów - bo w stopkach to nie wszystko się ujawnia.Np ile wśród użytkowników Forum jest K10, LX, ME super, Spotmaticów lub coś w tym rodzaju .
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
Proponuje dac podpunkt w ankiecie, ktore aparaty sa od Spinnera. Sam jestem ciekaw :->
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
http://www.aki-asahi.com/store/html/moltopren/foam.php

10 dolarow (przesylka wliczona), a starczy lekko liczac na 100 sztuk ME Super ;-) .

dz.


może 100 me superów nie ma, ale ja bym sobie swojego Ricoha kr-5 uszczelnił, a lustro już dawno sie przykleja do gąbki zamiast tłumić..

dziś byłem w punkcie szumnie nazywającym się *naprawa aparatów fotograficznych*
i mówie - czyszczenie matówki korpusu i uszczelnienia wszystkie do wymiany. na co pan się pyta - hm, ale z czego uszczelnienia ? może jakiś sznurek...
więc dla żartu zapytałem się jeszcze o justowanie szkieł. powiedział przynieś pan to zobaczymy co się da zrobić :)

reasumując - może zrzuta na uszczelnienia , z wroclawia sie chętni znajdą ?
będzie 10 razy taniej niż u jakieś fachowca od siedmiu boleści
 
wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Re: Wymiana tłumienia lustra w Pentax ME Super-jak?
wiosna77 napisał/a:
W czasie wymiany obiektywu w moim aparacie Pentax ME Super stwerdziłem,że wąski pasek ciemnej gąbki który tłumi uderzenie lustra w trakcie spustu migawki jest w kilku miejscach wykruszony-są widoczne ubytki.Z mojego doświadczenia wynika że wszelkiego rodzaju gąbki po kilku albo już kilkunastu latach ulegają "korozji"krusza się i stają się lepkie w dotknięciu.Proszę w związku w powyższym o pomoc polegającą na podpowiedzi jak samemu wymienić ten ważny element,jakiej użyć nowej gąbki,czym ją kleić .Wiem ,ze wszelkie kleje nitro powoduja rozpuszczanie gąbki.Wszelkie podpowiedzi będą przeze mnie mile widziane na forum a podejrzewam ,ze jeszcze ktoś może skorzystać.Pozdrawiam wiosna 77.Chodzi mi o krajowe realia.
Serdecznie wszystkim dziekuje za pomoc.Wczoraj wieczorem znalazłem stargego fachowca powiedział,że mi to zrobi i nie bądzie to uszczelnienie ze sznurka.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
guerilla, Przyznaj się, który to "serwis" we Wrocławiu tak fachowo Cię obsłużył, bo już się wybierałem na Kazimierza Wlk.?
Czuję, że będę musiał wreszcie zadzwonić do p. Rendaszki i wysłać puchę.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
guerilla, Przyznaj się, który to "serwis" we Wrocławiu tak fachowo Cię obsłużył, bo już się wybierałem na Kazimierza Wlk.?
Czuję, że będę musiał wreszcie zadzwonić do p. Rendaszki i wysłać puchę.


nie na kazmierza, to serwis fachowy NAPRAWA APARATÓW FOTOGRAFICZNYCH I MASZYN DO SZYCIA na Jaworowej kolo komisariatu na krzykach :)

przyznam że słyszałem żeby nie dawać im w łapki żednego sprzętu za nic w świecie!ale przechodziłem.no i chyba się potwierdziło
 
danpe_
[Usunięty]
To jak zamawia to ktoś? dorzucę się.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
To i ja bym się dorzucił - może się przydać, a koszt niewielki.
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
Ja byłbym chętny na cały taki zestaw, a przynajmniej na pół.

Może do tego jeszcze:
http://www.aki-asahi.com/...string/foam.php

i może skórkę:
http://www.aki-asahi.com/store/html/XD/index.php

To co, kto może złożyć zamówienie?
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Też jestem chętny.

Osobiście kupiłbym czerwoną skórkę z jaszczura na LXa i gąbki do lustra i tylniej ścianki.

Tak więc kto się zlituje i kupi dla większego grona?? :->
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
CanisLupus napisał/a:
kupiłbym czerwoną skórkę z jaszczura

To ja proponuję coś w stylu myśliwskim. ME Super w skórze z Wilka :evilsmile:

A tak na poważnie: chłopaki nie żal wam tych zwierzątek :?: Widziałem propozycje oklein ze sztucznej skóry, która przy dzisiejszej technologii nie ustępuje naturalnej - jeśli chodzi o wygląd i własności użytkowe.
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
A tak na poważnie: chłopaki nie żal wam tych zwierzątek :?: Widziałem propozycje oklein ze sztucznej skóry, która przy dzisiejszej technologii nie ustępuje naturalnej - jeśli chodzi o wygląd i własności użytkowe.


Emigrant ale te skórki to są raczej sztuczne.
Nie wiem czy przeglądałeś zdjęcia z linku podanego wcześniej, ale za skórę ze żmiji czy innego zwierzaka raczej nie zapłacę 20$ z transportem tylko dużo, dużo więcej.

Inną sprawą jest to że ja nawet muchy nie skrzywdzę :mrgreen:

Co do tej czerwonej skórki na LXa to już zachorowałem.
Może stworzymy listę osób które są zainteresowane produktami z tej stronki, a jakaś dobra dusza pomoże nam to zfinalizować???? :roll: ;-) :mrgreen: :-B :-B :-B :-B :-B :-B
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
CanisLupus napisał/a:
te skórki to są raczej sztuczne

Właśnie nie zawsze. Oferowana jest także barwiona kozia i naturalne egzotyczne (gł. węże i jaszczurki) oraz tłoczona nat. skóra.
http://www.cameraleather.com/colors/
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Super, biala kobra.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach