ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Może to jedyna sztuka, jaką mają i innej się nie spodziewają. Takie ich słoneczniki van Gogha. Możesz pooglądać, ale nie próbuj nic domalowywać. ;-)
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Parę dni temu chyba w tym samym Saturnie bawiłem się chyba tym samym aparatem i miła pani nie reagowała na moje pstrykanie, albo zależy na kogo się trafi, albo wyczerpałem limit pstrykania. Aparat faktycznie wydaje się bardzo sympatyczny.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
amatorek napisał/a:
Parę dni temu chyba w tym samym Saturnie bawiłem się chyba tym samym aparatem i miła pani nie reagowała na moje pstrykanie, albo zależy na kogo się trafi, albo wyczerpałem limit pstrykania. Aparat faktycznie wydaje się bardzo sympatyczny.


SSC :-)

Aczkolwiek trudno go już nazwać kieszonkowym :-)

I mam wrażenie, że AF dużo szybszy niż X100, ale to taki test na zasadzie wycelowanie w gablotke, wycelowanie na koniec sklepu :-)

 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Fakt.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alekw napisał/a:
I mam wrażenie, że AF dużo szybszy niż X100, ale to taki test na zasadzie wycelowanie w gablotke, wycelowanie na koniec sklepu

W X100 po "apdejcie" firmware dokleja się automatycznie znaczek na X100Super. Różnica kolosalna.
Co do X-Pro1: założyłem stronę na fb http://www.facebook.com/XPro1FocusPeaking - jeżeli ktoś uważa, że warto byłoby by wraz z przejściówką na bagnet M i zapowiedzianym nowym firmware pojawiła się ta funkcjonalność to niechaj raczy kliknąć "Lubię to".
Niedługo podsumuję "moje boje" z X100 i w sumie jestem na małym rozdrożu. Do lustra ciężko wracać (wypożyczyłem i jakoś mi nie brakuje). Do X-Pro1 chciałbym użyć Vojtków 30/1.4 i 50/1.1 (bagnet M), ale bez sprawnie działającego manuala słabo to widzę. Z drugiej strony zawsze zostaje używana M8, ale bardziej mi odpowiada kolorystyka z Fuji. Tak na marginesie, może niedługo uda mi się coś wrzucić o OM-D, bo może (dzięki uprzejmości forumowego Kolegi) trafi na parę dni w moje ręce. W OM-D jedyne co do mnie aktualnie przemawia to video, ale zostało już na "zarządzie" ustalone, że żona kupuje sobie kamerę. Dzięki Bogu, bo nie lubię kompromisów w hobby.
Co do wyboru "co zamiast lustra" - chciałem pięknie podziękować Piotrowi za jego cenne uwagi jakie dostałem w meilu. :-B
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Tez oglądałem w saturnie. Tylko oglądałem bo baterie były padniete.
Dla mnie nr1 to x100 pózniej x1pro i dopiero om-d.
X1 pro trochę za duży no i ta cena.
X100 cena tez nie jest zachwycajaca ale gabarytowo i z wyglądu najbardziej mi sie podobał.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Ja ostatnio widziałem jakiś bardzo krytyczny wątek o x-pro1, który w zasadzie można speuntowac jednym zdaniem: jestem bardzo na tak, ale nie za takie pieniądze. Ja jeszcze nie macałem, narazie nie spiąc wiele przeczytałem. A wszystko dlatego, że boje się czym takie macanie by zaowocowało. Moje k7 daje naprawdę fajne obrazki ale jest za ciężkie dla mnie. Wiem, że powyższe brzmi jakoś tak trochę kosmicznie, bo jak na dslr to przecież wcale nie jest taki ciężki aparat ale jednak.

Zastanawiam się tylko czy ktoś nie ma może w Toruniu w którym aktualnie rezyduję X100, żeby zobaczyc w terenie z czym to się je, bo chyba podobieństwa są zasadnicze w przypadku tych dwóch aparatów.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Moje k7 daje naprawdę fajne obrazki ale jest za ciężkie dla mnie.

Kup K-01 i będziesz zadowolony jeśli chodzi o ciężar ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Serafion napisał/a:
Zastanawiam się tylko czy ktoś nie ma może w Toruniu w którym aktualnie rezyduję X100, żeby zobaczyc w terenie z czym to się je, bo chyba podobieństwa są zasadnicze w przypadku tych dwóch aparatów.

Zapraszam na PW - umówimy się na kawę czy coś. Sprzęt będziesz mógł sobie sprawdzić, bo - tak jak pisałem w recenzji - x100 to powinien być świadomy wybór. Sporo pieniędzy i sporo pułapek. Niemniej - wiele cech na plus, ale lepiej byś mógł sam się przekonać.
Pozdr.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://www.mirrorlessrumo...-1-sensor-myth/

Z tego co zrozumiałem, pojawiają się problemy podczas interpolacji pikseli w X-Pro1. I jakość obrazu nie jest lepsza niż w wypadku matryc APS-C, ale nawet ciutkę gorsza.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Z tego co zrozumiałem, pojawiają się problemy podczas interpolacji pikseli w X-Pro1. I jakość obrazu nie jest lepsza niż w wypadku matryc APS-C, ale nawet ciutkę gorsza.

Problem dotyczy ACR i innych wywoływarek RAW, które próbują zrozumieć jak jest (powinien być) interpolowany obraz z nowej matrycy. Problemów nie ma wywołując w SilkyPix dawanym przez Fuji.
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Podsumowanie druzgocące, łącznie 66%, a ocena znakomity. Gdzie tu sens? Powinni zmienić nazewnictwo kategorii. U mnie za 66% jest dst na szynach... :mrgreen:

P.S. Myślałem że NX200 nikt nie przebije, a tu taki klops:
fotopolis napisał/a:
Zapis serii RAW-ów trwał ponad 1,5 minuty.
:-D
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Cały test na fotopolis jest w gruncie rzeczy druzgocący a test podsumowania mimo, że mówi o wadach wyraźnie to jednak nie w pełni oddaje klimatu całego tekstu. Praktycznie poza działem o jakości obrazu wszędzie są jakieś wpadki i błędy. Mówiąc szczerze to chyba najbardziej krytyczny test tego aparatu jaki jest w sieci aktualnie, a problemów które redaktorzy wyszczególnili nie było we wcześniejszych testach.

Cytat
P.S. Myślałem że NX200 nikt nie przebije, a tu taki klops:
fotopolis napisał/a:
Zapis serii RAW-ów trwał ponad 1,5 minuty.


Dla mnie niepokojąca jest niestabilność wybudzania (nawet do 15 sekund rekord), brak różnicy między czasem wybudzania a uruchamianiem, błędy w zapisie zdjęć zmuszające do noszenia ze sobą więcej niż jednej karty pamięci a najbardziej to chyba beznadziejna wytrzymałość baterii nawet na wizjerze optycznym (strach myśleć o jej pojemności w zimie)
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Wie ktoś może, czy można kupić osobno taką osłonę na obiektyw jak Fuji dodaje do 35mm i 18mm. Nie mogę nigdzie znaleźć.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
To chyba te problemy z interpolacją pikseli, kiedy wywołujesz RAW w innej wywoływarce niż firmowa, dołączana do aparatu. Pisałem o tym kilka postów wyżej.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Czyli Silky Pix rozwiąże wszystkie bolączki tam poruszone? Szczerze wątpię.
No ale zobaczymy co będzie dalej.
Swoją drogą ciekawe przypadłości ostatnio serwuje Adobe jako takie.
RAWy z NX200 też conieco schrzaniło. Nie wiadomo czy nie ma innychbaboli wzgledem innych aparatów.
Jak na firmę tak wysoko sie ceniącą to nieładnie.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Jak na firmę tak wysoko sie ceniącą to nieładnie.

Dokładnie. Myślę, że trzeba opracować punktację cena/jakość, powyżej której proponuję uliczny pochód na siedzibę Adobe.
Kfan napisał/a:
Czyli Silky Pix rozwiąże wszystkie bolączki tam poruszone? Szczerze wątpię.

Nie rozwiąże a rozwiązuje - bo ten soft dodawany jest do aparatu natywnie i dobrze wywołuje RAF-y. Problem leży w tym, że Fuji chyba nie do końca chce przekazać wiedzę, jak należy z tej nietypowej matrycy interpolować obraz. Dlatego na różnych wywoływarkach jest... różnie. Żaden jednak (nieoficjalny) soft nie zbliża się poziomem do natywnego rozwiązania. Pytanie tylko, ile osób korzysta z SilkyPiksa, a ile ma zakupione oprogramowanie (znacznie zresztą lepsze) firm trzecich tj. Lightroom'a, Aperture czy choćby DXO.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach