pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Canon PowerShot G1X
Cóż to za dziwna cisza? Nikt nie pisze o Canonie PowerShot G1X???
Przecież to kompakt na którego niejeden fotograf czekał - wreszcie kompakt z dużą matrycą i zoomem. Co prawda Sigmy były pierwsze, ale one oferowały dość ciemne stałki w zestawie.

http://www.optyczne.pl/45...rShot_G1_X.html

Mi się ten aparat bardzo podoba. Cena mniej.
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kierunek fajny, ale on dość mało kompaktowy jest. Dobrze, że się pojawił, jakość zapewne będzie zupełnie przyzwoita i nie trzeba będzie więcej w sprzęt inwestować. Zwłaszcza w jakieś chore cenowo stałki, jak w przypadku m43.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
pawelek-79 napisał/a:
Cóż to za dziwna cisza? Nikt nie pisze o Canonie PowerShot G1X???
Jak to nie, jest od wczoraj w "kompaktach":
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=936099#936099
pawelek-79 napisał/a:
Mi się ten aparat bardzo podoba.

Mi też. Idealny sprzęt imprezowo-wakacyjny. Urzekło mnie X10, ale matryca kanonika kusi.
Powoli dorastam do pozbycia się lustra. Zwłaszcza ostatnie premiery mocno zachęcają do takiej decyzji. Tak mi się marzy G1x do widoczków i libacji a X-pro1 z 35/1,4 (+coś dłuższego?) do "ludziów" i dla onanizmu ;-) .
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Kierunek zajefajny ale czekamy na dalszą miniaturyzację, która zapewne nastąpi. Z drugiej strony i ten canon jest świetny, by go zabrać w podróż i mieć mały, uniwersalny aparat z jakością lustrzanki. W bezlusterkowcach jednak te zoomy wystają niepraktycznie.
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obejrzałem sobie jeszcze panasonikowego gx1 (czy oni powariowali z tymi nazwami, które się różnią kolejnością liter?). I on właściwie to jest mniejszy od canona, ponieważ to kitowe szkło też się chowa do pozycji kompaktowej. Nie ma co prawda wizjera, ale w canonie to raczej dziura ze szkiełkiem w środku z minimalną użytecznością do celowania, a panas umożliwia podpięcie zewnętrznego.
Więc co tak na nas działa bo z grupy canona sporo uznało ten aparat jako stylistyczny koszmarek.
 
ktotek  Dołączył: 22 Kwi 2008
odyseusz napisał/a:
nie trzeba będzie więcej w sprzęt inwestować. Zwłaszcza w jakieś chore cenowo stałki, jak w przypadku m43.

Ja jak lubię takie argumenty ;-) . Przymusu kupowania dodatkowej optyki nie ma, w niektórych aparatach jest natomiast taka możliwość i jest to zaleta a nie wada - nie dajmy się zwariować. Obiektyw w G1X ani specjalnie szeroki na krótkim końcu, ani jasny na długim. Oprócz "chorych cenowo" stałek w m4/3 jest kilka fajnych za rozsądne pieniądze - np. olkowy 45/1.8, czy fisheye od Samyanga. To co można nimi zrobić jest daleko poza zasięgiem G1X, chociaż skądinąd zapowiada się fajny aparat.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
ktotek napisał/a:
Oprócz "chorych cenowo" stałek w m4/3

A które to są te chore cenowo? 12mm w cenie większości DA limitedów?
 
ktotek  Dołączył: 22 Kwi 2008
romeoad napisał/a:
ktotek napisał/a:
Oprócz "chorych cenowo" stałek w m4/3

A które to są te chore cenowo? 12mm w cenie większości DA limitedów?

Zapytaj odyseusza bo odniosłem się jego wypowiedzi - cytat poniżej - stąd cudzysłów u mnie. Ja podałem jedynie przykłady stałek m4/3 za bardzo rozsądne pieniądze, mógłbym zresztą wymienic ich jeszcze kilka. 12mm kosztuje ile kosztuje, tu raczej problem w małych zarobkach, a nie w cenie obiektywu. Cóż - tygdysem Europy nie jesteśmy, zieloną wyspą też nie, może niektórzy uwierzyli w ten kit.. ;-)
odyseusz napisał/a:
Kierunek fajny, ale on dość mało kompaktowy jest. Dobrze, że się pojawił, jakość zapewne będzie zupełnie przyzwoita i nie trzeba będzie więcej w sprzęt inwestować. Zwłaszcza w jakieś chore cenowo stałki, jak w przypadku m43.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Re: Canon PowerShot G1X
pawelek-79 napisał/a:
Cóż to za dziwna cisza? Nikt nie pisze o Canonie PowerShot G1X???
Przecież to kompakt na którego niejeden fotograf czekał - .


Niby kto? Chyba jakiś naiwny fanboy Canona bo na pewno nikt rozsądny.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
pawelek-79 napisał/a:
Mi się ten aparat bardzo podoba. Cena mniej.

De gustibus est non disputandum ale przy X100 wygląda blado ;-) chociaż trzeba przyznać, że aparat prezentuje się nawet nieźle, niemniej przy tej cenie, jakoś nie wróżę mu sukcesu na "zielonej wyspie Europy" ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach