Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
MieCz napisał/a:
k10d to jednak aparat dla zaawansowanych amatorów mających zacięcie do kręcenia gałkami w aparacie. Brak programów temetycznych oraz full opcja przy nastawach PATM to niezła zabawa , ale nie każdy ma czas i chęci na pitolenie się z gałkami.
Jest program tematyczny - "zielony" :D
A przy K10 właśnie mniej zwykle się "nakręcisz, bo wszystko jest pod ręką, bez wchodzienia do menu i naciskania dodatkowych guziczków. No i pare rzeczy jest w K10, których niema nigdzie indziej. :-)
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Mnie najbardziej spodobały się programy tematyczne, a zwłaszcza "zwierzęta" ze szczególnym wskazaniem na kota :mrgreen:
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
MieCz napisał/a:
k10d to jednak aparat dla zaawansowanych amatorów mających zacięcie do kręcenia gałkami w aparacie. Brak programów temetycznych oraz full opcja przy nastawach PATM to niezła zabawa , ale nie każdy ma czas i chęci na pitolenie się z gałkami.

Nie robię niczego więcej niż w Minolcie Z2 (poza zmianą obiektywu czasami). A robi mi się to dużo łatwiej, bo wszystko mam pod ręką.

MieCz napisał/a:
niestety moje wymagania co do ostatecznej wersji zdjęć są wyższe niż to co oferuje hybryda.

No ale do tego trzeba mieć trochę wiedzy by tę jakość poprawić. No chyba, że poszukujesz lustrzanki ze świetnym trybem auto :-?

W K10D masz możliwośc poustawiania sobie w menu, jak się w konkretnym trybie zachowują pokrętła.
Moje standardowe ustawienie puchy to Av, tylne pokrętło do zmiany przysłony, przednie do korekcji EV. W 95% przypadków wystarcza. Z pozostałych 5%, 4% przypada na Tv - tylne pkrętło korekcja ekspozycji, przednie ustawienie czasu otawcia migawki. Ostatnie 1% służy do zabawy w eksperymenty.

Wniosek? W zdecydowanej większości przypadków wystarcza mi kontrola nad GO i ewentualne dobieranie ustawień gdy konieczna jest kontrola czasu.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
a kasetka nie umożliwia tego typu zabawy?


Cytat
No ale do tego trzeba mieć trochę wiedzy by tę jakość poprawić. No chyba, że poszukujesz lustrzanki ze świetnym trybem auto


Przeważnie wystarczy tryb P, czasami auto, nie zawsze , nie przy każdej fotce musisz się napracować z ustawieniami. Automatyka nie jest niczym złym. Natomiast lustrzankę kupuję bo dość mam szumów przy ISO 400, a o wyższym można tylko pomarzyć. Lustrzanki nie są chyba towarem zastrzeżonym tylko dla miłośników trybu M.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Dobra, toście się posprzeczali. A teraz niech ktoś rzeczowo opisze porównanie odbitki/wydruku/whatever powiedzmy 20x30 z K10 i K100. Akademickie spory (czytaj: zwykłe pierniczenie :-D ) "co lepsze" nie mają IMHO sensu, ważna jest jakość obrazu dawanego przez matryce, z jednej strony 6mpix a z drugiej 10mpix...

--
Pozdrawiam,
Pawel
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
O to mi chodziło:
MieCz napisał/a:
Mnie najbardziej spodobały się programy tematyczne, a zwłaszcza "zwierzęta" ze szczególnym wskazaniem na kota


Paweł Szkup napisał/a:
A teraz niech ktoś rzeczowo opisze porównanie odbitki/wydruku/whatever powiedzmy 20x30 z K10 i K100.

U mnie będą w użyciu 40x60...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ostatnio robiłem 20x30 z DLa (ta sama matryca, co w Kasetce). Najmniejszych zastrzeżeń. I to przyczyniło się do tego, bym mi przeszła ochota na wyminę tej puszki. Lepiej zainwestować w inny osprzęt systemowy (smycze, krawaty, buttony, kubki...).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach