Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
GX-10 - kilka pytań i wątpliwości
Moje przymiarki do zakupu Kadyszki weszły wreszcie w fazę końcową, w związku z czym sprawdziłem sobie właśnie ceny… Samsunga GX-10 i rezultat przeszedł moje oczekiwania. Nie nie, nie zdziwiło mnie, że jego ceny zaczynają się o jakieś 350 zł niżej niż ceny Pentaksa K10. Zdziwiłem się, że zdaniem sklepów internetowych, które mają go w ofercie sprzęt jest... dostępny w magazynie. A jeszcze kilkanaście dni temu poważniejsze sklepy pisały wyraźnie, że nie wiedzą, kiedy go będą mogły dostarczyć.

W związku z tym naszły mnie wątpliwości - 350 zł na drodze nie leży, więc może warto dać zarobić Koreańczykom, a nie Japończykom? (choć napis PENTAX bardziej mi się podoba ;-) ).

Jak wiadomo GX10 i K10 są prawie bliźniakami, ale prawie… No właśnie, może ktoś zna odpowiedź na poniższe pytania:
1. Jaka jest jakość serwisu samsungowych kopii pentaksów (oczywiście w naszym pięknym kraju ojczystym)?
2. Jakie oprogramowanie do wywoływania RAW-ów dostarcza Sanmsung (chodzi mi nie tyle o nazwę, ile o jego walory użytkowe w porównaniu z PPL)?
3. Czy obce wywoływarki RAW-ów czytają pliki z GX-10 (nie mam na myśli DNG edit: głupio to napisałem, bo w GX-10 jest tylko DNG, ale w mocy pozostaje pytanie, czy są z nim kłopoty?)?
4. A tak w ogóle, warto to to brać?

Poza tym ciekawi mnie (ale to już chyba jest pytanie do wróżki), czy GX10 będzie przechodził własne choroby wieku dziecięcego, czy też "zaliczone" mu zostaną doświadczenia z produkcji K10 (BF/FF)?

 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Korba, Ad1. Nie dokładnie na pytanie, ale weź pod uwagę o rok krótszą gwarancję.
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
Jak miałem przeboje po kupnie GX 1S, którego w końcu i tak nie mam - to mówiono mi , że serwis Samsunga jest w Gdańsku ( nawet do nich dzwoniłem ) i działa dość sprawnie, a wszelkie naprawy właśnie tam są robione.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Emigrant, masz rację. Tu jest wyraźny minus dla Samsunga, tym bardziej, że gdzie indziej, to zdarza mu się, jeśli się nie mylę, dawać trzyletnią gwarancję na ten sam sprzęt.
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
Rumpel napisał/a:
to mówiono mi , że serwis Samsunga jest w Gdańsku


http://www.foto-service.pl/index.php?mode=4


Korba napisał/a:
W związku z tym naszły mnie wątpliwości - 350 zł na drodze nie leży, więc może warto dać zarobić Koreańczykom, a nie Japończykom? (choć napis PENTAX bardziej mi się podoba ).


mam identyczny dylemat ;-)
no i ta krótsza gwarancja :oops:

ostatnio znalazłem jeszcze coś, co moze zainteresować kupujących nowy, dość drogi przecież sprzęt:

http://www.cyfrowe.pl/kar...?idProdukt=3477
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
garp napisał/a:
Rumpel napisał/a:
to mówiono mi , że serwis Samsunga jest w Gdańsku


http://www.foto-service.pl/index.php?mode=4
proszę sprawdzić tę informację, najlepiej telefonicznie. Skoro w tym serwisie można naprawiać lustra SAMa, to czemu nie dostał on autoryzacji na Pentaxa [a przecież na analogi ją ma!] Obawaim się, że lustra nie będą tam robione [obym się mylił, bo dla wszystkich Pentaksiarzy po zakończeniu gwarancji aparatu przydałby się serwis na miejscu].
Proponuję zadzwonić tam i popytać o konkrety!
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Serwis Samsunga rzeczywiście jest w Gdańsku (dokładnie w Gdyni) u p. Rendaszki. Brak autoryzacji na cyfrowego Pentaxa wynika z kwestii czysto marketingowych i finansowych dla Apollo, które jest jedynym obecnie dystrybutorem Pentaxa na Polskę i to oni decydują o serwisie gwarancyjnym. Wcześniej dystrybutorem i jedynym przedstawicielem Pentaxa była firma Foto-Technika z Gdańska, która własnym serwisem praktycznie nie dysponowała, a serwis p. Piotra Rendaszki był (myślę, że jest dalej) jednym z najlepszych w kraju. Jeśli chodzi o Samsunga, to zobaczcie kto jest głównym dystrybutorem tej marki (foto) na polskę i wtedy rozdzielność serwisów będzie już oczywista.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Korba napisał/a:
W związku z tym naszły mnie wątpliwości - 350 zł na drodze nie leży, więc może warto dać zarobić Koreańczykom, a nie Japończykom? (choć napis PENTAX bardziej mi się podoba ).


mimo wszystko bralbym Pentaxa, chocby dla napisu :-P
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
asklop napisał/a:
mimo wszystko bralbym Pentaxa, chocby dla napisu


Ja może nie dla napisu ;) ale też Pentaxa. Jakoś nie wierzę aż tak mocno w Samsunga (choć są rzeczywiście z tej samej linii produkcyjnej), ale choćby oprogramowanie wychodzi szybciej do Pentaxa. Ale ci, którzy kupili twierdzą, że jest to dokładnie ten sam produkt.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
garp napisał/a:
http://www.cyfrowe.pl/kar...?idProdukt=3477

To ciekawe. Pierwszy raz spotykam się z takim ubezpieczeniem w naszym kraju, które obejmuje rabunek.
Niestety można ubezpieczyć sprzęt tylko w momencie zakupu, a więc posiadacze np. drogiego szkła nie mogą go już ubezpieczyć.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
papcio napisał/a:
Ale ci, którzy kupili twierdzą, że jest to dokładnie ten sam produkt.


z tego co wiem, od nas z forum nikt jeszcze nie kupil, no chyba, ze masz na mysli zagraniczne fora.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
emigrant, ja mam takie ubezpieczenie na okulary do kompa. Wprawdzie to nie sprzęt foto, ale ma SMC ;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
bEEf, Okularów to Ci raczej nikt wbrew Twojej woli nie zdejmie. Natomiast lusterko z szyi na mieście może.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Okularów to Ci raczej nikt wbrew Twojej woli nie zdejmie. Natomiast lusterko z szyi na mieście może


mozesz sie zdziwic :-P
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
asklop, Okulary, w domu?? Chyba dzieci, albo żona.
Widziałem już ubezpieczenie sprz. foto, ale tylko 1. Uszkodzenie, 2. Kradzież z włamaniem. Rabunku na mieście nie obejmowało, a to w przypadku tego rodzaju sprzętu jest najważniejsze.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Wróćmy na chwilę do tematu ;-) . Na dpreview są tylko trzy opinie użytkowników na temat GX10, ale w najświeższej (z 7 kwietnia) można przeczytać:

I checked out the Pentax K10d before buying the Samsung GX10. Finally decided to get the Samsung on the price.

For the money I would have paid for a Pentax with one Lens I got the Twin lens kit plus 1 extra year gurantee.


Nie wiem skąd jest autor tego tekstu, ale, jeśli dobrze zrozumiałem, wynika z niego, że gdzieś w świecie różnica cen jest dużo większa niż u nas (starczy na drugi obiektyw - pewnie 50-200), a gwarancja na Samsunga jest dłuższa niż na Pentaksa (3 lata?).
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Korba napisał/a:
gwarancja na Samsunga jest dłuższa niż na Pentaksa (3 lata?).
Nie 3, bo za oceanem na Pentaxa jest 1 rok, a więc chodziło pewnie o 2 lata na Sama.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
emigrant napisał/a:
Korba napisał/a:
gwarancja na Samsunga jest dłuższa niż na Pentaksa (3 lata?).
Nie 3, bo za oceanem na Pentaxa jest 1 rok, a więc chodziło pewnie o 2 lata na Sama.

Oj to może być nie za wielką, a za małą wodą (kanałem), bo inny opiniodawca napisał: For the price paid (£599 twin lens kit), exceptional DSLR.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Korba napisał/a:
Oj to może być nie za wielką, a za małą wodą (kanałem), bo inny opiniodawca napisał: For the price paid (£599 twin lens kit), exceptional DSLR.


I ja właśnie na taką opcję się łaszę.. ale brakuje mi przekonania, czy postąpię słusznie,
choćby z racji tych gwarancyj różnych, które nie wiem jak się mają do zakupu sama za granicą.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Korba napisał/a:
emigrant napisał/a:
Korba napisał/a:
gwarancja na Samsunga jest dłuższa niż na Pentaksa (3 lata?).
Nie 3, bo za oceanem na Pentaxa jest 1 rok, a więc chodziło pewnie o 2 lata na Sama.

Oj to może być nie za wielką, a za małą wodą (kanałem), bo inny opiniodawca napisał: For the price paid (£599 twin lens kit), exceptional DSLR.
Bo w UK gwarancja na Sama jest wystawiaona na dwa latka - tak wynika z papiórów jakie dostałm z moim Samem.

...ogólnie to niezły kanał z tą gwarancją.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach