bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
pawelek-79, drugie mi się podoba. Łódki w mocnym punkcie ;-) Nie uważam, że brakuje nieba czy coś takiego - kadr jest ze wszystkich stron zamknięty, podoba mi się. Jedna rzecz tylko - gdybym to było moje zdjęcie, to obróciłbym trochę kadr, bo teraz sprawia wrażenie takiego niezdecydowanego, trochę leci na prawo. można by to jakoś złamać, albo wyrównując, uzyskując statyczny kadr, albo na odwrót - obrócić bardziej.
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
Kadr rzeki jest ok, kompozycja zamknieta, sprawia wrazenie obrazu malarskiego (po zmruzeniu oczu :). Ale jezeli mial byc to plastyczny obraz to za malo troche gry swiatla, krotkie cienie i male odbicia przy lodkach - ladniejsze sa u gory gdzie odbija sie swiatlo. Mysle ze o innej porze dnia byloby jeszcze ciekawiej !
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
starymada napisał/a:
Ale jezeli mial byc to plastyczny obraz to za malo troche gry swiatla, krotkie cienie i male odbicia przy lodkach - ladniejsze sa u gory gdzie odbija się swiatlo

Jak światło dopisze, to spróbuję jeszcze raz. Ostatnio tych pychówek tam przybyło ;)
Co do wysokości - jest to zdjęcie robione z mostu. Niżej się nie da, chyba, że z ziemi, ale wtedy to zupełnie inny kadr i okolicy w ogóle bym nie próbował obejmować, bo by nic ciekawego kompozycyjnie/tematycznie nie wniosło.

Dzięki wszystkim za wypowiedzi.

Idę się upić - pierwsze moje zdjęcie, które nie zostało zjechane, a nawet dostrzeżono w nim co nieco :mrgreen:
hyp... na zdrowie! hyp... :-B :-B :-B :-B
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Ocena zdjęcia
pawelek-79 napisał/a:
Proszę ocenić 2 zdjęcia:

1. bez względu na linie musisz poczekać na inne światło.
2. ładnie ujęta rzeka-brzeg jeziora, łodzie, kolorystyka - też prosi się o ośietlenie poranne lub wieczorne
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
rychu napisał/a:
1. bez względu na linie musisz poczekać na inne światł

A jakie było by lepsze - wyżej słońce, czy z innej strony? Zdjęcie jest wykonywane późnym popołudniem.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
pawelek-79, tam będziesz czekał na światło. Weź dobry program graficzny, wywoływacz rawów i się pobaw post procesem ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ale ja nawet nie wiem, o jakim oświetleniu myśli rychu, więc i w postprocesie nie wiem, co zrobić.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jedno zdjęcie
Dałem już co prawda na pl.rec.foto.art, ale może nie wszyscy są namiętnymi czytaczami tegoż.
Z 5 zamieszczonych w albumie wybrałem 1.



Jak(czy) się podoba?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mi sie nie podoba.

Nie widze na tym zdjeciu nic szczegolnego. Ani kolorow, ani swiatla, ani specyficznej atmosfery lasu, ktora czasem mozna obserwowac. Kadr nudny, banalny. U mnie poszloby do kosza :roll:
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Przypuszczam, że w rzeczywistości ten widok w lesie wyglądał lepiej. Gdybyś np. zrobił HDR z tego to byłoby co komentować. Spróbuj powyciągać coś z tego, ponakładaj na siebie i może wyjdzie lepiej.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mkdexter, nie wiem, co chcesz wyciągać ze świateł. Tam było Słońce i taka jasna poświata bardziej odpowiada temu, co było widać, niż na siłę uwidacznianie HDRem plam na Słońcu :-/

[ Dodano: 2007-12-05, 21:53 ]
I klimat temu zdjęciu też jakiś nadaje.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Myślę, że można by poszukać dramatyzmu w tej scenie - wyraźne rozjskrawienie świateł, żeby zaznaczyć ostrość słońca w gąszczu mrocznego lasu...

np. coś takiego:

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006


Strasznie wzrasta kontrast i w efekcie wychodzi coś, co mi się nie podoba.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Fafniak, hmmm. Ciekawe.
zorzyk, chyba wolę swoją oryginalną wersję po niewielkim przyciemnieniu.

Dzięki za zaangażowanie :-B
 

Burning  Dołączył: 24 Lis 2007
Wyciągnięcie smug światła podoba mje się :)
jako widzowi, bo na fotografii sie nie znam :P
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Właśnie o taki rezultat jak u Fafniak'a mi chodziło.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
eee, u Faniaka efekt jest jeszcze gorszy niż na oryginale, ratowanie na siłę, a kadr wciąż nijaki... Oryginał jest taki sobie, choć nie jakiś straszny, ot, pocztówka, ale nie ma co na siłę ratować, tylko cyknąć ten las jeszcze raz i raz i raz, aż coś z niego wylezie.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
cypis napisał/a:
aż coś z niego wylezie.

robin hood ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Grizley napisał/a:
robin hood ?


Albo misiu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach