cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
albo oddział leśnych Władków ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...albo przyjdzie leśniczy i rozgoni całe towarzystwo :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Widzę, że temat zdjęcia wyczerpany ;-)

W takim razie, jak wrócę do domu, to podrzucę jeszcze jedno...
i pewnie znowu przerwa z chwaleniem się zdjęciami na jakieś 3 miesiące conajmniej :mrgreen:

[ Dodano: 2007-12-06, 18:09 ]
Miało być jedno, ale nie mogłem się zdecydować. Nie podobają mi się tak bardzo jak te leśne zdjęcie, ale wydaje mi się, że coś w nich jest.





I na ten rok już koniec prezentacji moich zdjęć.
Dziękuję za uwagę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
eee, u Faniaka efekt jest jeszcze gorszy niż na oryginale, ratowanie na siłę, a kadr wciąż nijaki... Oryginał jest taki sobie, choć nie jakiś straszny, ot, pocztówka, ale nie ma co na siłę ratować, tylko cyknąć ten las jeszcze raz i raz i raz, aż coś z niego wylezie.
- ekhm.... kadr poprawilem..... :evil:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
ekhm.... kadr poprawilem..... :evil:


dobra, dobra, peace (chyba, że wolisz PiS ;-) )... może poprawiłeś, ale przy okazji zmieniłeś wyraz zdjęcia - dlatego pawelek chcąc zachować to, o co chyba mu chodziło, czyli miłą dla oka, nastrojową pocztówkę z lasu a'la obrazki ojców Paulinów (chyba, że cykał tak sobie impresyjnie) powinien powalczyć z tym lasem... albo pójść w klimaty, których zapowiedzią jest twoje kadrowanie.

a jeśli chodzi o te pomarańczki na wodzie, to moim zdaniem drugie z tych dwóch jest lepsze, ale nie potrafię powiedzieć nic bardziej sensownego o tym zdjęciu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
a jeśli chodzi o te pomarańczki na wodzie, to moim zdaniem drugie z tych dwóch jest lepsze, ale nie potrafię powiedzieć nic bardziej sensownego o tym zdjęciu.


no....

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Kilka zdjęć z wyjazdu na podlaską wieś na Sylwestra.

1.


2.


3.


4.




Te i kilka innych są dostępne także tu:
http://www.fafik.republika.pl/foto/zima/index.html
http://www.fafik.republik...ima2/index.html

Jak zwykle - proszę o konstruktywną krytykę.
Wszystkie zdjęcia wykonane Pentaxem K110D i Sigmą 70-300 APO.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zdjecia nudne i mimo, ze to widoczki, to trudno je podziwac ze wzgledu na kompresje jaka przywalil fotosik.

Pentax K10D + Sigma 70-300 APO - 3500 zl.
Kompresja na fotosiku - bezcenna! :evilsmile:

Nie kapuje po co ktos uzywa dobrego sprzetu, zeby miec foty dobrej jakosci, a pozniej ubija te jakosc fotosiusiakiem. Moze mi to ktos wyjasnic? :roll:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Nie K10, a K110D - czyli KAstoDE bez SR.
A - jak się kompresja taka nie podoba, to linki do tych zdjęć masz podane na dole. Tutaj z kolei kompresowała Picasa (nie widziałem możliwości ingerencji w stopień kompresji), bo sam nie umiem robić nawet takich prostych galerii, a wydaje mi się dość estetyczna.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
2. - brakuje mi tu światła, a może masz monitor zbyt jasno ustawiony?
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Zwróciłem uwagę na 1 i 2. Ale tak jak zorzyk proszę o więcej światła na nr 2 by się przydało. 1 widzę w b&w + kontrast, konary wyglądałyby bardziej rysunkowo. Oczywiście widzę tylko oczami wyobraźni.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Nowe zdjęcia.
Wczorajszy koncert The Moons w Melodii na Nowym Świecie w Warszawie.
To mój pierwszy raz z tego typu fotografią:

http://my.opera.com/Eregm...w.dml?id=481466

P.S.
Czy wysyłanie tego też na pl.rec.foto.art to już spamowanie :?:
Wiem, że część osób stąd często bywa też tam, może się nie wkurzą :evilsmile:
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
pawelek-79 napisał/a:
Wczorajszy koncert The Moons w Melodii na Nowym Świecie w Warszawie.
To mój pierwszy raz z tego typu fotografią:


Ja mam zasadę, nie robię zdjęć na koncertach, dlaczego? Bo albo jedno (koncert), albo drugie (zdjęcia). Jeśli wybieram się na koncert, to jest to muzyka, która za mną chodzi, która gra w mojej duszy, której nie chcę przytłaczać, ma pozostać wolna. Albo dobra zabawa i odczuwanie muzyki, albo fotografia.

Dobre zdjęcia koncertowe, to takie, które choć troszkę oddają atmosferę panującą na koncercie, gdzie oglądając wyłącznie obrazy możesz poczuć muzykę, gdzie laik będzie w stanie określić gatunek muzyczny, domyślić się o czym śpiewają artyści. Na Twoich zdjęciach tego nie czuję, nie przemawiają do mnie. Brakuje zupełnie emocji, brakuje widowni.

Oryginalny nie będę, polecam zdjęcia koncertowe Antona Corbijna. Tylko, że on zazwyczaj niemal przynależał do zespołu, był jego częścią.

Daj sobie na luz z wysyłaniem tego na pl.rec.foto.art.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Tylko, że on zazwyczaj niemal przynależał do zespołu, był jego częścią.

To co? Trzeba być depeszowcem, żeby zrobić dobre zdjęcie zespołowi podczas koncertu? Corbijnowi mogło to ułatwiać pracę, ale nie było podstawowym warunkiem do zrobienia dobrej fotki.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dawno niczego nie pokazywałem. Przedstawię więc pięć nowych zdjęć. Chciałem, żeby były "ładne" i nastrojowe. Obawiam się, że nie wyszło mi i poza umiejętnością wołania rawów zabrakło mi na tych zdjęciach tego "czegoś". Ale sami oceńcie:

5.


6.


7.


8.


Tu zabrakło mi polara na nowej Sigmie 17-70. Może by bardziej kolorowo wyszło.

I jeszcze jedno - makro. Nie nastawiałem się na makro. Po prostu spotkałem na swojej drodze ten ciekawy egzemplarz konika polnego (?) i miałem akurat czym zrobić zdjęcie :-D
9.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
pawelek-79, podoba mi się 5 i 6, ale bardziej 5, choć niebo ma dziwny kolorek, a 6 mogłoby mieć więcej kontrastu. Jeżeli to RAWy to może popróbuj je jeszcze powołać.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mkdexter, mam wrażenie, że naturalne kolory uzyskałbym dopiero po wywołaniu 2 jpg. Jednego na WB w cieniu, a drugiego WB na Słońce i odpowiednim złożeniu. 6 ma za mało niebieskiego. W każdym razie tak mi się wydaje. Wywołałem je jeszcze raz z większą ilością niebieskiej dominanty, która bardziej odpowiada rzeczywistości, ale nie zawsze chodzi o to, żeby zdjęcie wyglądało tak, jak rzeczywistość ;-) W każdym razie na żaden z wariantów na razie nie mogę się zdecydować.
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
fajna 6 tylko rzeczywiście jakby wyblakłe kolorki.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
EDIT (ostatni post edytowałem(wyrzucając co nieco), aby odświerzyć temat, bo pojawiły się nowe zdjęcia, na które chciałbym, abyście zwrócili nieco uwagi.)

--------------------
To jeszcze 6 bis:


Takie zaniebieszczenie jest celowe. Było już dość późno, więc mniej więcej tak to wyglądało. Dosyć ciekawie i dramatycznie. Mgła bardzo szybko się podnosiła.
Wydaje mi się, że wszystko powinno być w takiej niebieskawej tonacji.

10. Babie Lato



-------------------------------

I zdjęcia z 2 ostatnich dni. Miałem okazję pozwiedzać trochę Szkocję. Wybrałem kilka zdjęć. Nie wiem, czy dobre. Mnie się podobają, dlatego zdecydowałem się je zaprezentować. Ale, że to dział do oceniania, to także liczę na krytykę.

11. Stirling


12. Stirling


13. Stirling


14. Stirling


15. Stirling


16. Edinburgh


17. Edinburgh
http://lh6.ggpht.com/_3hG...nburgh%2002.jpg

Jakby ktoś chciał obejrzeć, to jeszcze parę zdjęć jest w tym albumie:
http://picasaweb.google.pl/pawel79w/Zamki#
 

sledzik  Dołączył: 26 Cze 2008
6 14 i 15 wydają mi sie krzywe jakoś (jak na moje niewprawne oko).
Natomiast wsztstkie trzymają poziom, 6ka ,12 i 13 to moi ulubieńcy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach