macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
[obiektyw] pleśniak
zaopatrzyłem się za grosze w smc-m 50/2. jako bonus, dostałem trochę pleśni w środku. bawił się ktoś w samodzielne czyszczenie? kopałem trochę w google-u, ale nie pomogło. dowiedziałem się tylko że pleśn usuwają alkoholem :mrgreen: ma ktoś może jakąś instrukcję serwisowania czy coś w tym stylu?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: pleśniak
macioh napisał/a:
pleśn usuwają alkoholem :mrgreen: ma ktoś może jakąś instrukcję serwisowania

Widziałem u kogoś w stopce - pije ze słoika, albo z gwinta, czy jakoś tak ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Z doświadczenia wiem, że alkohol jest dobry na wszystko :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
wogole nie usuwaj tej plesni. Kupiles za grosze i bedziesz mial obiektyw z efektem zmiekczenia :mrgreen: do portretow.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
A bedziesz uzywal z analogiem? Bo jesli tylko z cyfra to sobie daruj...
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
asklop napisał/a:
Kupiles za grosze i bedziesz mial obiektyw z efektem zmiekczenia :mrgreen: do portretow.

niby tak, ale żeby uzyskać efekt zmiękczenia, wolałbym chuchnąć na szkło. efekt końcowy podobny, a działa tylko wtedy kiedy trzeba :-P
milo napisał/a:
A bedziesz uzywal z analogiem? Bo jesli tylko z cyfra to sobie daruj...

czemu? obiektyw jest w świetnym stanie, ma tylko jedną, małą ryskę na pierścieniu do ustawiania przysłony no i troszkę pleśni w środku. do tego ogniskowa też mi odpowiada (po cropie).

edit: literówka
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ale ile tej pleśni, na brzegach tylko czy więcej?

[ Dodano: 2007-04-18, 21:33 ]
Poza tym pleśniak bez pleśni to jak szarlotka bez jabłek :mrgreen:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
bEEf napisał/a:
Ale ile tej pleśni

tyci na brzegach i ciut w okolicach środka. szczerze mówiąc, myślałem że będzie tego dużo więcej.
bEEf napisał/a:
pleśniak bez pleśni to jak szarlotka bez jabłek

jak ja nie cierpię szarlotki :evilsmile:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
czemu? obiektyw jest w świetnym stanie, ma tylko jedną, małą ryskę na pierścieniu do ustawiania przysłony no i troszkę pleśni w środku. do tego ogniskowa też mi odpowiada (po cropie).


Chodzi mi o to ze jesli plesn jest na brzegach, to przy cyfrze nie bedzie miala znaczenia.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
milo napisał/a:
Chodzi mi o to ze jesli plesn jest na brzegach, to przy cyfrze nie bedzie miala znaczenia.

yhm. nie mam tego luksusu - muszę czyścić.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
macioh napisał/a:
yhm. nie mam tego luksusu - muszę czyścić.


Zrob jakies zdjecie na f/22 i pokaz.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
milo napisał/a:
Zrob jakies zdjecie na f/22 i pokaz.

na to w sumie nie wpadłem. jutro się pobawię, teraz trochę ciemno ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
macioh napisał/a:

na to w sumie nie wpadłem. jutro się pobawię, teraz trochę ciemno ;-)


Ale im dluzszy czas, tym lepiej to wyjdzie.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
milo napisał/a:
Ale im dluzszy czas, tym lepiej to wyjdzie.

tyle że mi się nie chce :-P poza tym zastanawiam się czy w ogóle warto, bo obraz w wizjerze wydaje mi się lekko rozmyty. myślałem że to coś ze mną, ale z takumarem 28/2.8 i kitem wszystko wraca do normy (obraz jest dużo bardziej kontrastowy).
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
macioh napisał/a:
tyle że mi się nie chce :-P poza tym zastanawiam się czy w ogóle warto, bo obraz w wizjerze wydaje mi się lekko rozmyty. myślałem że to coś ze mną, ale z takumarem 28/2.8 i kitem wszystko wraca do normy (obraz jest dużo bardziej kontrastowy).


Toz to szczyt lenistwa ;)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
milo napisał/a:
Toz to szczyt lenistwa ;)

cicho :-P


robione z ręki, iso1600 f22 z plikiem nic nie było robione.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jak na moj gust mozesz spokojnie uzywac ... Tym bardziej ze na nizszych przyslonach bedzie tylko na plus. Pozdrawiam!
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
milo napisał/a:
Jak na moj gust mozesz spokojnie uzywac ... Tym bardziej ze na nizszych przyslonach bedzie tylko na plus.

niby tak, tyle że to.. drażni ;-) miło jest mieć świadomość że szkła są czyściutkie i nie czuć ich grzybkiem :-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
niby tak, tyle że to.. drażni ;-) miło jest mieć świadomość że szkła są czyściutkie i nie czuć ich grzybkiem :-)


Ja to mam na to troche znieczulice... Bys zobaczyl jak moja matowka wyglada ;P Zapytaj sie bEEf'a jak chcesz... Uwazam tez ze jesli cos bardzo nie przeszkadz, to mozan tego uzywac, a po co placic za cos co nie przeszkadza? Albo probowac to naprawiac, jak sie nie wie jak... Zeby zepsuc? Chyba jutro na jakies streetfoto sie wybiore... Tak na przekor alkosowi z 50'tka ;)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
macioh napisał/a:
niby tak, tyle że to.. drażni miło jest mieć świadomość że szkła są czyściutkie i nie czuć ich grzybkiem


kupiles tanio, za to zaplacisz za czyszczenie-jest sens, wtedy cenowo do tych sprawnych sie wyrowna. I bedziesz mial czyste sumienie, ze przywrociles kolejna perelke do stanu idealnego :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach