wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kolejne filmy do piachu :-(
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Wychodzi na to, że Kodak nie będzie robił już slajdów, faktycznie coś się już kończy. Co prawda zrobiłem tylko ze 6 rolek VS-a i nie spodobał mi się, ale zwykłego Ektachroma mocno szkoda, Elitechrome też był fajny. Zostaje tylko Fuji i to jest niepokojące.

Pozdrawiam
Piotr
 

kunasagobi  Dołączył: 16 Maj 2010
Szkoda,
muszę sobie zrobić zapas zanim wieść się rozniesie po znanym serwisie aukcyjnym :evilsmile:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Fajne filmy. Choć od dawna w mojej zamrażalce dominują slajdy Fuji.

Trzeba je skończyć i na tym zakończyć zabawę w slajdy.
 

zieloo  Dołączył: 25 Wrz 2010
Fuji też przyciął produkcję niektórych slajdów, nic chyba na to nie poradzimy...
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
to się zaczną oferty - unikalne, tylko u mnie, okazja, etc ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No i następne slajdy odpadają http://www.fotopolis.pl/i...filmow-fujifilm
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
OMG. Jeśli Velvię utrącają (która nota bene podkopała Kodachroma), to trzeba powoli zwijać interes slajdowy. Mam trochę w zamrażarce, ale na długo to nie wystarczy.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Na razie tylko 100F, 50 dalej ma być. Ale nie do wszystkiego 50 się nada.
 
gibberpl  Dołączył: 17 Cze 2012
Velvia 100F była jakaś niedorozwinięta, bardziej przypominała Provię 100F (ziarno i kontrast), tylko miała delikatnie bardziej nasycone barwy. Velvia 50 zostanie i to jest dobra wiadomość.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ale cały czas bedzie produkowana Velvia 100 (bez F) chyba ze ominąłem jakas wczesniejsza informacje.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No właśnie nie wiem którą Velvię 100 mam zgromadzoną. Chyba większość to faktycznie te bez F.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
No ale mala Velvia 50 zostaje. 100F od samego poczatku nie cieszyla sie wielka popularnoscia. Zawsze jest jeszcze Provia. Ja powoli koncze zapas od Flooda. Powoli zapelniam ostatnie magazynki. Duzo tego nie robie, ale cholera pociagnalbym jeszcze. Nie ma nic lepszego niz jesienno-zimowe seansy rodzinne.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
wuzet napisał/a:
cały czas bedzie produkowana Velvia 100 (bez F) chyba ze ominąłem jakas wczesniejsza informacje.


optyczne napisał/a:
Nadal jednak produkowane będą cztery rodzaje kolorowych filmów odwracalnych:
Provia 100F,
Provia 400X,
Velvia 100,
Velvia 50
w formatach 35 mm i 120
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Czuję się jakby miało zabraknąć powietrza ;D Chyba zacznę szybciej pstrykać analogowo :)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Dawno żadnego slajdu nie zrobiłem, tylko B&W, trzeba będzie coś w kolorze strzelić, coby nie było szkoda jak materiałów zabraknie ;)
Pozdrawiam
Piotr
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
wuzet napisał/a:
Co dalej ?

Dalej Fuji, Ilford, Lucky, Foma, Efke, kazańska Tasma (!). Stawiałbym na Chińczyków - oni będą produkować jak tylko będzie zapotrzebowanie. Tak więc... Lucky forever!
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Trochę cienko to widzę, najpierw fotografowałem w średnim formacie na Agfie (piszę o filmach o czułości 400), padła, potem na Neopanie, wycofali, następnie na Fomie, ma wady emulsji, następnie na Trixie, mają przestać produkować, z dobrych powtarzalnych filmów zostaje Ilford, tylko.... Na razie nie ma tragedii, ale jak zniknie hp5 to będzie nieciekawie. Może ktoś kupi dział Kodaka od filmów ;(

Pozdrawiam
Piotr
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Pioter napisał/a:
fotografowałem w średnim formacie na Agfie (piszę o filmach o czułości 400), padła, potem na Neopanie, wycofali
Pechowy chyba jesteś :mrgreen: Może zacznij na cyfrowo? Jak padnie to z powrotem będziemy mieli mnóstwo tanich i dobrych materiałów :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach