Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Mam cyfrową lustrzankę Pentaxa, niestety nie dorosłem do cyfry i nie potrafię nią fotografować.

Pozdrawiam
Piotr
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
następnie na Trixie, mają przestać produkować,

skąd ta informacja :?:
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
tu o tym spekulują
Pozdrawiam
Piotr
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Niepewna przyszłość negatywów i papierów fotograficznych Kodaka
http://www.fotopolis.pl/i...ficznych-kodaka
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
No teraz już z górki. Fuji całkowicie i definitywnie wycofuje się ze srebrowego biznesu kinowego. Co prawda zapewniają, że filmy fotograficzne będą dalej produkować, ale nie chce mi się wierzyć, że przy tak drastycznym spadku wolumenu produkcji, taki stan utrzyma się w perspektywie dłuższej niż kilka lat.

http://www.fujifilm.com/news/n120913.html
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Na rangefinderforum.com piszą, że się machina jakaś w Chorwackiej firmie Fotkemika zepsuła i stwierdzili, że naprawa jest nieopłacalna. Czyli koniec filmów EFKE się szykuje :C

http://www.rangefinderfor...ad.php?t=123134

Szkoda, na tych wakacjach 10 rolek od nich zrobiłem i mi się rezultat z rodinalem bardzo podoba :cry:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
triger napisał/a:
Czyli koniec filmów EFKE się szykuje
No właśnie zdziwiło mnie, jak jeden sprzedawca na alle napisał, że ostatnie rolki przed zakończeniem produkcji.

Kurde, a lubiłem R50 i ostrzyłem sobie ząb na R25.

A Ilford niczego nie zgłasza? :roll:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ilford pewnie za niedługo ogłosi... podwyżkę cen. Nie ma Efke, nie będzie Fuji, Kodak niepewny, więc zostanie monopolistą. Jest niby jeszcze Foma, są jakieś chińskie "wynalazki", ale za parę lat zostanie nam już tylko "convert to grayscale" :oops: :shock:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zostaje kupno dużej lodówki z wkładem żelatynowym :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Eeee... nie wiem, czy jest sens, bo materiały cz-b nie znikną z rynku, będą za to "mocno ekskluzywne", czyli drogie.

BTW po co magazynować w lodówce filmy, skoro nie wiadomo co będzie z papierami?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Foma też padnie?

No dajcie spokój, rynek srebrowy to niezła kasa, mimo wszystko. Może nie opłaca się firmom, które trzepią kasę na czym innym (vide Fuji czy kiedyś Kodak), ale są firmy, które robią tylko to. Mieliby zaraz zamykać biznes?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Jakość materiałów Fomy jest, jakby to powiedzieć.... nienajciekawsza (chodzi mi o defekty emulsji) więc kiepska to alternatywa dla np. Ilforda. Poza tym Foma też wcale tania nie jest.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tanio już było.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Koledzy, weźcie sobie ołóweczki, kalkulatorki, karteczki i policzcie następujące zadanie:
Jaką powierzchnię folii podłożowej można pokryć 60 litrami emulsji fotograficznej przy założeniu, że grubość tejże emulsji po wysuszeniu wynosi 7x10 -6 (do minus szóstej) metra. Ile rolek filmu o szerokości 35 mm i długości 1,7m można "wykroić" z tak pokrytej folii przy założeniu, że po oblewie podczas suszenia grubość warstwy emulsyjnej kurczy się o 50% a nieuniknione straty produkcyjne nie przekraczają 20% oblanego podłoża przed konfekcjonowaniem? Pytanie drugie: Jak przychód osiągnie firma, która wykonała materiały forograficzne i sprzedała je po cenie 2,5 Euro za rolkę?

 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
technik219 napisał/a:
Pytanie drugie: Jak przychód osiągnie firma, która wykonała materiały forograficzne i sprzedała je po cenie 2,5 Euro za rolkę?

Jak widać za mały, skoro Efke nie opłacało się już naprawiać maszyn.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Paffcio napisał/a:

Jak widać za mały, skoro Efke nie opłacało się już naprawiać maszyn.

Rynek jako całość jest za mały dla wszystkich producentów, którzy chcieliby się na nim utrzymać. Zysk jest wcale spory - policz. W latach 80/90 statystyczna rodzina japońska przepuszczała przez swoje aparaciki 3 rolki tygodniowo. Z tego utrzymywało się Fuji, Konica a i Kodak z Agfą też coś w Japonii ugrali. W zamian Fuji i Konica sprzedawali sporo w Ameryce, a Europa była dla nich bardzo ważnym rynkiem. Wyżywił się i Kodak, i Agfa, i Ilford - palców obu rąk zabraknie dla wyliczenia mniejszych i większych firm zajmujących się tym rynkiem. Teraz rynek skurczył się na tyle, że jego potrzeby jest w stanie zaspokoić jedna firma. I o to, jaka to będzie firma idzie teraz bój. Po prostu chlebuś jest za mały, żeby najadło się czterech, ale jak dwóch odejdzie od stołu, to pozostali nie będą głodni.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
technik219 napisał/a:
Rynek jako całość jest za mały dla wszystkich producentów, którzy chcieliby się na nim utrzymać.


[ciach]

Zgadzam się, natomiast mam obawy co do kształtu tego rynku w sytuacji, gdy jest on pod kontrolą de facto jednej firmy. To nie wróży dobrze. Pomijam cenę, chodzi mi o jakość produktów.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
O Efke juz pisali na korexie niedawno w czym rzecz.
O Ilforda akurat bym sie nie martwil (zamiast tego o wlasne kieszenie), bo to przede wszystkim oni aspiruja do tego, aby pozostac tymi jedynymi, ktorzy przetrwaja, a przy cenach jakie maja, to akurat bardzo mozliwe.
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
zawsze pozostaje - Wephota / Orwo z tych tańszych - w ofercie mają 135 i wielkie formaty wszelakiej wielkości :) tylko doświadczenia z nimi nie mam kompletnie żadnego:/ - może ktoś z was już robił UN54 i N74?
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Tyle, ze Ilford to tylko BW

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach