Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Yongnuo YN-560 II
Króciutko przedstawiając Wam dosyć "starą nowość " jaką jest YONGNUO 560 II.


Można by powiedzieć, że jest to pierwsza wersja tej lampy z dołożonym tylko ekranem LCD.
Można tak powiedzieć, ale nie jest tak do końca.
Lampy wyglądem nie różnią się od siebie prawie wcale.


Drobiazgi je odróżniające to przednie "szkiełko" oraz delikatnie zmieniony dolny panel.



Tył wersji drugiej to oczywiście ekran LCD :

Czytelny, podświetlany z dużymi znakami.

Ale oprócz LCD są jeszcze inne zmiany na plus.
Pierwsza, to przyciski sterujące. Są lepiej wyczuwalne niż w jedynce .Są bardziej twarde i dające pewność naciśnięcia.Te w YN-560 I trzeba było "głęboko" wciskać.
Drugi plus to szybszy zoom lampy. Różnica nie jest duża, ale zauważalna.
Trzecia zaleta to szybkość ładowania kondensatora lampy. Jest około 20-30% "szybszy" niż w jedynce.
Wersja II zapakowana jest w bardziej gustowne i sztywne etui.



Dodatki w wersji drugiej to tryb Multi(stroboskopowy), informacja na ekranie LCD o usypianiu oraz niskim stanie naładowanie baterii, oraz słabszy błysk testowy.

Minusem jest zbyt głośny beep informujący o gotowości lampy. A także sam odgłos wykonywanego błysku. W dwójce słychać mocniejsze pyknięcie, gdy jedynka jest prawie bezszelestna. Zoom wersji drugiej też jest bardziej słyszalny.
Dla pracujących w ciemnościach - diody z YN-560 I są chyba lepszym rozwiązaniem, niż ciągle naciskanie przycisków lampy w celu podświetlenia ekranu LCD.

YN 560 II ma chyba również lekko zmienione oprogramowanie.
W jedynce był mały bug, który nie pozwalał wyzwolić lampy w trybie S1 przez np mojego Pentaxa LS1100 w momencie gdy wyłączony był beep. Z włączonym , nie było problemu. W dwójce ten problem nie istnieje.


Cena?
W Polsce wersja druga YN 560 kosztuje 320zl z transportem.
W Hongkongu z darmową przesyłką oraz gratisowym dyfuzorem (sprawdzającym się notabene bardzo dobrze)-77$
Dla szukających dobrze wykonanej manualnej lampy -YN 560 II to niezła okazja.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
a jak z mocą? II różni się od I? wiesz może jak się ma do np metza 50 czy 58? ten pokrowiec da się przypiąć np do paska? no i najważniejsze - Twoim zdaniem jest sens dopłacać za tą 2 wersję?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Mocą pewnie obie lampy się nie różnią. Niestety nie mogę wykonać testu, gdyż moja K-5 od 40 dni leżakuje w serwisie [ rozumiem, że bez chleba i wody można wytrzymać na pustyni 40 dni -ale bez aparatu ? ] ;) .
Jeśli chodzi o porównywalną moc tejże lampy to z tabelki wynika, że mała nie jest :

czyli gdzieś na poziomi Metza 48/Sabiny 900.

Czy warto dopłacić do wersji II ? Zależy do czego będziesz jej używał. Łatwiejsze sterowanie,lepsze przyciski, LCD przemawiają za ver II . Ale jeśli to taka błyskotka do radiówki - to chyba raczej .....nie ;)
Podobno pojawiła się już jej następczyni:

[czyżby klon nowej lampy Canona tj 600EX ?]
Więc może warto zaczekać ?

Etui lampy do paska nie przypniesz- chyba, że zrobisz w nim dwa nacięcia- wtedy jak najbardziej. Ale do tego potrzebne jest ostrze(żyletka) oraz igła i nitka. Czyli elementa niespotykane w XXI wieku ;)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Tutaj piszą, że ta 600 to jest niezwykle ciakwa konstrukcja, ale dla canonikoniarzy: podpięta do sanek działa jak zwykłe strobo na każdej platformie (poza sonoltą) i mozna sobie w manualu Pentaxe błyskać.
Zdjęta z sanek będzie błyskać tak jak poprzednie modele z Pentaxem - synchronizowana przez fotocelę S1, S2. Ale uzyszkodnik Nikona albo Canona będzie mógł wykorzysta ją jako slave'a odpowiednio w i-TTL albo e-TTL II (zapewne w zależności od wersji, ale może jedna lampa ma wbudowane oba protokoły?).
Zatem z naszego, pentaxowego punktu widzenia czekać chyba nie warto, bo zapewne będzie drożej. ALe dla canonierów i nikoniarzy to może być fajna, tania alternatywa dla drugiej lampy systemowej.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
gdyby do tej 560 dodali pTTL albo chociażby automatykę własną stała by się prawdziwym hitem
 
schedar  Dołączył: 14 Gru 2012
Pierwszy mój wpis, ale forum śledzę jakiś czas z racji posiadania Samtaxa GX20 :-)
Skusiłem się na tą lampę, pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Pytanie do posiadaczy tej lampy - czy z górnej części (tej ruchomej) słychać u Was stukanie? Obojętnie na jakim zoomie/trybie jest akurat lampa - słychać z niej coś w rodzaju stukania/cichego klikania co 1/2 sekundy. Nie mówię o dźwiękach silnika podczas używania zoom +/-, lampa po prostu leży włączona. Zoom raczej działa poprawnie (test na ścianie dla różnych ustawień).
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
http://mekko.pl/produkty/...uo-yn560ex-145/

A o tej lampce to chyba u nas jeszcze nie było?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
WojtekKawecki, bo to ta sama lampa tylko że dodali niej bezprzewodowy TTL (ale tylko nikon i canon więc mnie nie obchodzi) no i cena widzę 450 to nie 200-300
 
velvianin  Dołączył: 11 Lis 2012
Wczoraj przyjechała do mnie ta lampka. Bardzo fajnie wykonana, nie można się przyczepić do niczego. Ładnie i przewidywalnie błyska i szybko ładuje na akumulatorkach. Planuje dokupić sobie jeszcze jedną, bo stanowi dobre uzupełnienie do małych lamp studyjnych, a można też wrzucić do plecaka, wyjść w plener i poeksperymentować :-P

Info dla kolegi schedar: u mnie też słychać miarowe odgłosy, ale gdybym nie przeczytał twojego postu to nie zwróciłbym na to uwagi.

Generalnie polecam. Bardzo czuła fotocela. Pozdrawiam :-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Potwierdzam efekt cichutkiego pykania (ułamkowe pyk-pyk) w YN560 II. Pierwsza wersja tej lampy jest bezszelestna. Odgłos ten jest tak subtelny, że musiałem przyłożyć ucho do lampy.
W odległości 50cm od urządzenia me wyczulone na wszelakie dźwięki ucho nie odbiera żadnych sygnałów. ;)
Lampa ta w trybie S1 świetnie działa jako współpracowniczka canonowskiej doświetlającej "spawarki", emitując taki sam stroboskopowy błysk jak lampa wbudowana w body.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
pyciar napisał/a:
WojtekKawecki, bo to ta sama lampa tylko że dodali niej bezprzewodowy TTL (ale tylko nikon i canon więc mnie nie obchodzi) no i cena widzę 450 to nie 200-300

No i wspomaganie Afu
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
WojtekKawecki napisał/a:
No i wspomaganie Afu
ale chyba też tylko C i N więc znowu bez znaczenia
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Dzisiaj zamówiłem jedną dla siebie :) zobaczymy jak się sprawdzi... :P
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Piszcie co i jak, cena bardzo atrakcyjna, możliwości wiadomo - dla hardcorowców. Najlepiej niech ktoś pochwali się samplami.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wito76, poszukaj na flikrze. Są fajne sample i to robione pentaksem.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
jorge.martinez, jasne, zapuszczam szukajke - ale zawsze lepiej jak swój wstawi a nie jakiś orientalny :)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Zakupiłem z ciekawości (mam jeszcze 3 inne lampy ale nie manualne - za cholerę nie wiem po co mi tyle, ale są). Pudełko, futerał (fajny, z kieszonką na podstawkę :-) , spasowanie dobre, dobra klapka na baterie, plastik trochę słaby (względem np.Metza czy Pentaxa), zapadki też słabsze.. Wyświetlacz duży, czytelny, dość głośno się ładuje ale dość szybko, głośne komunikaty dzwiękowe ale można wyłączyć. W trybie Manual na aparacie oraz z radiówką - ok. Na razie nie udało mi się zmusić do współpracy w trybie fotoceli (tryb prosty - S1 i uwzględniający przedłysk - S2), niby wyzwala mi błysk z lampy wbudowanej w body, ale na razie wygląda że nie bierze udziału w naświetlaniu. Ale myślę że dojdę "o co kaman" i zmuszę małpę do współpracy :-)

Wito-76 - na razie 1 sampelek z pięknym odbłyskiem, mam nadzieję że ważny, bom oczu nie "skosił" :-)

 

KamilW  Dołączył: 18 Maj 2012
W sklepie Fripers za 349 zł jest już dostępna trzecia wersja tej lampy z wbudowanym odbiornikiem wyzwalaczy RF-602 i RF-603.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dajcie mi godzinkę i test tej trójki pojawi się na naszym forum ;)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Blesso, czekamy czekamy juz godzina minela ;P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach