whtek  Dołączył: 04 Mar 2007
barwa zdjęć
Witam,
jakie macie ustawienia w menu Rec. Mode, w nawiasie podaje swoje:
Image tone (kolory podbarwione)
Saturation (+1)
Sharpness (+1)
Contrast (-1)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Robimy w RAW-ach i to nas nie interesuje ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Wszystko jedno, bo nie używam jpg-ów :-P Wołając w PPL-u czasem daje sharpness na -3, reszty nie tykam, tylko jadę krzywą.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
bEEf napisał/a:
tylko jadę krzywą.


Właśnie może by tak mały poradnik jak się tym bawić dla takich poczatkujących w temacie jak ja... :)

Wiecie co ma na co wpływ i jak uzyskać założony efekt.....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
vivooo, a co chcesz uzyskac? wiesz?
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
E no nie tak, chodzi mi o coś jak przykłady które pozwolą zaczaić o co bangla i po co się to robi.. ;) Nie chodzi mi o jakiś przepis na wszystko..... :-P

Myślę że wielu początkującym by się to przydało tak jak mi tylko się z tym kryją, albo udają, wydaje im się że co to oni nie potrafią... Zresztą znam takiego jednego gościa, umie wszystko a jak przyjdzie co zrobić.... szkoda pisać :evil:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
E no nie tak, chodzi mi o coś jak przykłady które pozwolą zaczaić o co bangla i po co się to robi.. ;) Nie chodzi mi o jakiś przepis na wszystko.....
- masz RAWczelendz.....
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Fafniak, faktycznie.... :-B
Muszę się w końcu wyspać, tylko pewno znów nie w ten weekend.. :-/

Zapytam bo tego nie wiem.....

np te fotki http://pentax.org.pl/view...76949e4fe#61306

Cytat
7. Tok'Ra
Eksperymentalnie postanowilem zobaczyc jak dziala Lightroom i tu suwaczki na prawo poszly - najpierw Fill Light i Ekspozycja. Przejscie do Shopa i tam zabawa krzywymi by rozjasnic, odszumienie i zapis.

przy przejśćiu do shopa dalej plik jest jako raw czy już wtedy stosujecie tiff png jpg czy cuś...???

Sorki za tak trywialne pytanie ale zawsze pytam jak nie wiem choć by pytanie było głupie... ot taka przypadłość.. :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
vivooo, jest tak, że w "wołaczu" robisz podstawowe korekcje (np balans bieli), wedle uznania można też wyciągnąć ekspozycję, pobawić się krzywą itd. Natomiast przed przejściem do innego programu (w celu bardziej zaawansowanych zabaw) zapisuje się w tiff 16-bit na kanał. Wtedy w pliku są wszyskie dane, jakie dało się wyciągnąć. Broń Boże jpg (bez sensu), png też nie bardzo (wytnie Ci exifa).
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
bEEf, ja tam nic nie zapisuję, mam w ACR przycisk "Open" i on mi otwiera wywołane zdjęcie w PS CS2 (oczywiście mam licencję :mrgreen: ). Ale w większości przypadków zapisuję bezpośrednio z ACR w JPEG i tyle, więcej nic nie kręcę (na własne potrzeby). W razie potrzeby (poprawienia czegoś) zawsze mogę sobie ponownie otworzyć RAWa.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
vivooo napisał/a:
Nie chodzi mi o jakiś przepis na wszystko.....

Fafniakowi :evilsmile: idzie o to, że roznegliżowanej laski na bezludnej plaży, na suwaczkach nie uzyskasz :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach