raver  Dołączył: 25 Lis 2008
Zamiennik D-Li90
Cześć,
Możecie polecić jakiś sensowny i niedrogi zamiennik akumulatora do K-5?
Kiedyś używałem zamienników Delta i w K20D trzymały w zasadzie tyle samo co oryginalny akumulator. Niestety nie widzę już delty na alledrogo.

Z gory dzieki za podpowiedz.
R
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
HAHNEL, Batimex
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
http://www.ebay.co.uk/itm...#ht_2615wt_1384
Mam taki zamiennik i nie narzekam. Często zapominam które akku jest w aparacie,bo nie różnią się pod względem "wytrzymałości".
 
raver  Dołączył: 25 Lis 2008
Dobra cena! Chyba też zamówię :)
 
krzy  Dołączył: 21 Kwi 2012
A czy ktoś może coś więcej powiedzieć o akumulatorach Batimex. Są nieco droższe od najtańszych zamienników.
Jak z ich trwałością, dużo gorsza od oryginału?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja posiadam.. ale powiem szczerze- nie mierzy wytrzymalosci aku.. przeciez wplyw na to ma tyle czynnikow (temperatura, ilosc zdjec, ilosc czasu jaki sie poswieca na ogladaniu zdjec na lcd, ogolny czas gdy aparat jest wlaczony, zdjecia w trybie LV, itp...)
 
krzy  Dołączył: 21 Kwi 2012
Jasne ... bardziej chodzi mi o subiektywne odczucie wytrzymałości aku w porównaniu z oryginałem.
Tak czy siak spodziewam się mniejszej wydajności zamiennika.
Ale aby nie było tak, że po kilkudziesięciu fotach bateria pada lub po kilku cyklach ładowania, aku nadaje się do wyrzucenia do kosza. (bo i takie opinie czytałem o niektórych zamiennikach, dlatego wolę się upewnić co do Batimexa)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
krzy napisał/a:
A czy ktoś może coś więcej powiedzieć o akumulatorach Batimex.

Mam zamiennik o mniejszej pojemności od oryginału, zachowuje się tak samo tylko oczywiście wychodzi mniej zdjęć ale nigdy nie liczyłem ile.
 
krzy  Dołączył: 21 Kwi 2012
a jakiej firmy?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja juz jakis czas uzywam batimexa (rok spokojnie..).. nie widze roznicy.. nie pada po 100-200 zdjeciach..
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Górny-ogyginał
dolny-zamiennik
1,5 roku pracują tak samo.
 
raver  Dołączył: 25 Lis 2008
A ja czekam na przesyłkę z aku, do których linka podesłał andybond. Jak tylko dojdą to potestuje i dam znać jak się sprawują.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Ja mam marki Travor. Szczerze mówiąc nie wiem ile zdjęć na nim robię. Na pewno mniej, bo ma mniejszą pojemność. Zachowuje się w sposób dość przewidywalny - nie pada bez ostrzeżenia. Chociaż jak pokaże jedną kreskę, to lepiej go zmienić - ostatnio na dość rozładowanym aku aparat nie bardzo chciał łapać ostrość. Po zmianie na naładowany wszystko wróciło do normy. Zresztą ten tani zamiennik traktuje tak jak wskazuje na to nazwa. Służy w razie potrzeby jak się główny wyczerpie :-)
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
od kilkunastu lat używam zamienników akumulatorków do wszystkiego: nokii, boscha, canona, pentaxa i czego tam jeszcze... staram się nie kupować zupełnie najtańszych ani takich z zupełnie "nierealnymi" pojemnościami. na ponad 30 akumulatorków, które kupiłem nic mi nie wybuchło, nic nie wylało ani nie zaczęło dymić. ze dwa razy faktycznie zamienniki mi chyba padły trochę wcześniej niż oryginały bo po ok. 1,5 roku. ale inne używam od ponad 10-ciu lat. może gdybym zarabiał tym sprzętem albo mógł kupować na firmę to bym miał inny punkt widzenia ale jeśli 2 zamienniki mogę nabyć w cenie mniejszej niż polowa oryginału to chyba raczej nie ma się co zastanawiać. ale oczywiście to tylko moje skromne zdanie.
 

Strielok  Dołączył: 18 Gru 2010
a czy ktoś może powiedzieć o jakości tego akumulatora:

http://www.camino.pl/akum...,twr,51841.html
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Strielok napisał/a:
a czy ktoś może powiedzieć o jakości tego akumulatora:

http://www.camino.pl/akum...,twr,51841.html


o jakość możesz chyba tylko zapytać stwórcę owego akumulatora w pekinie :mrgreen: ale cena całkiem przyzwoita. jeśli nie zarabiasz sprzętem foto to bierz. ale jeśli potrzebujesz 2 lub więcej to bezpieczniej kupować akumulatory różnych producentów.
 
raver  Dołączył: 25 Lis 2008
Żeby podjąć wątek - w piątek dotarły zamówione akumulatorki. Wszystko na razie wygląda w porządki. Ładowały się na oko tyle co oryginał a w aparacie też śmigają bez problemów. Potestuję i jeszcze dam znać.

Pozdr
 
piotro  Dołączył: 08 Cze 2009
Ok 6mc temu zakupiłem akumulatorek nieoryginalny (z fotoenergia), dziś jest po ok 30-40 ładowaniach, tragedia. Oryginalny też tak ładowany trzyma x3 dłużej. Nigdy więcej podrób w temacie akumulatorka.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
piotro napisał/a:
Ok 6mc temu zakupiłem akumulatorek nieoryginalny (z fotoenergia), dziś jest po ok 30-40 ładowaniach, tragedia. Oryginalny też tak ładowany trzyma x3 dłużej. Nigdy więcej podrób w temacie akumulatorka.
Też taki mam, od roku, też jest słabszy, na oko 70% oryginalnego. Ale nawet jeśli by była tylko 1/3 to i tak byłbym zadowolony bo kosztuje 1/6 oryginalnego :)
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bo z zamiennikami jest tak, że albo się trafi dobrze albo źle, a czasami można też trafić średnio. Moim zdaniem cena rekompensuje w/w braki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach