Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Koka napisał/a:
Na Batimeksa widziałam, że trochę ludzi narzeka

Co z nim nie tak? Jeżeli potrzebujesz akumulatora który ma pełnić rolę zamiennika to jest to dobry wybór. Ja używam głównie oryginalnego akumulatora i po jego wyczerpaniu zakładam rzeczony zamiennik. Daje radę. Do tego stopnia, że po intensywnym, kilkudniowym fotografowaniu aż się zdziwiłem przy wymianie, że włożony był wyrób Batimeksu. Na wszelki wypadek mam dwa takie zamienniki i jeszcze mi się (odpukać) nie zdarzyło, żeby K-5 zabrakło prądu. Oczywiście całkiem możliwe, że ten Ansmann ma trochę lepszą wydajność ale pytanie czy jej stosunek do ceny jest równie korzystny?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Poczytaj sobie o tych gripach za 200-300zł, jednemu padła rolka, inny ma problemy z napięciem na stykach.
 
Koka  Dołączyła: 22 Lip 2013
Enzo jeden z postów w tym wątku:
"jakieś nowe spostrzeżenia? musze na gwałt zakupić coś, a mój Batimex padł po 8 miesiącach (gwarancja do 6 :evil: ) i po sporadycznych może 10 ładowaniach, nie daje się naładować, ładowarka nawet nie reaguje na jego obecność"
Chodź wiadomo zawsze trafi się błąd w sztuce i ile ludzi tyle samo opinii.

schwefel dlatego szukam jak najlepszego, niedrogiego rozwiązania.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Ja w K10D używałem zamienników Batimexa na przemian z oryginałem. Nigdy nie zwracałem uwagi na to, ile zdjęć wytrzymuje jeden a ile drugi, ale nie zauważyłem aby któryś z nich wyraźnie odstawał czasem działania (zrobiłem na nich z 40 k zdjęć przez 5 lat).

Teraz szukam do K-5 zapasowego i pewnie też kupię Batimexowy, na Allegro są jakieś zamienniki za 30 - 40 zł oraz kilka Ansmanna za < 90 zł. Hanhelowe o ile pamiętam były dość dobre, ale sporo ludzi pisało że padały po 6 miesiącach - roku.

No ale tak Koka przytoczyła, Batimexy też potrafią się popsuć. Tak naprawdę to ryzyko jest ze wszystkim.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Nie ma co porównywać k10D z K-5, bo ten drugi ma dużo większe zapotrzebowanie prądowe.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
piotro napisał/a:
Ok 6mc temu zakupiłem akumulatorek nieoryginalny (z fotoenergia), dziś jest po ok 30-40 ładowaniach, tragedia. Oryginalny też tak ładowany trzyma x3 dłużej. Nigdy więcej podrób w temacie akumulatorka.

Te fotoenergia powinny się nazywać fototragedia :mrgreen: Oryginał pracował tydzień na wyjeździe, to to w pełni naładowane nie wytrzymało nawet setki zdjęć z K-5 :roll:
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
hitman1986 napisał/a:
I chyba kupię tego Batimeksa i Ansmanna - zawsze lepiej mieć z dwóch firm, niż tylko z jednej ;-)

I jak sprawuje się ten Ansmann?
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Ja też w temacie zamiennika. Dostałem wczoraj baterię zamiennik FORMAX do K5 II, zaladowałem do pełna i przed sprawdzeniem w aparacie spojrzałem na tabliczkę znamionową. Okazało się, że napięcie tej baterii jest o 0,2 V większe aniżeli oryginału. Oryginał ma 7,2V a nowa 7,4V.... Sam nie wiem czy taka różnica może mieć wpływ na bądź co bądź delikatną elektronikę aparatu. Jak myślicie, można ją używać bez obawy i może ktoś juz taką też używał?
 

yazon  Dołączył: 27 Lut 2013
jacekni, śmiało możesz używać. Poszczególne bloki aparatu są zasilane poprzez stabilizatory napięcia, a nie bezpośrednio z baterii, które to konwertują napięcie baterii na pożądane przez nich napięcie, np. Vbatt->3.3V itp.
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
yazon napisał/a:
jacekni, śmiało możesz używać. Poszczególne bloki aparatu są zasilane poprzez stabilizatory napięcia, a nie bezpośrednio z baterii, które to konwertują napięcie baterii na pożądane przez nich napięcie, np. Vbatt->3.3V itp.


Dzięki za optymistyczną odpowiedź :-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
jacekni, Jak Ci się sprawuje ten FORMAX?
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Do swojej K-5II dokupiłem Formaxa , jest już w użyciu ponad 8 miesięcy ,używam na przemian z orginałem i powiem szczerze nie zauważyłem różnicy w użytkowaniu.Jedyne różnice to : Formax jest delikatnie lżejszy oraz dość luzno wchodzi do orginalnej ładowarki.
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Sam polecę zamiennik Travor, trzyma u mnie nieznacznie gorzej niż oryginalny, z którym pracuje na zmianę od 2,5 roku.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Ja jakiś czas temu kupiłem zamienniki D-Li90 które występują pod nazwą PREMIUM gold 2040mAh. (biała etykieta z niebieskim paskiem Li-Ion).
Nazwa mówi sama za siebie :-P .
Od samego początku nie było najlepiej, po włączenie LV gasły w oczach.
Dziś postanowiłem je przetestować by sprawdzić czy mi się tylko tak wydaje czy rzeczywiście są kiepskie.
Ładowałem w oryginalnej ładowarce D-BC90 i od razu rozładowywałem w ładowarce procesorowej imax B8+ prądem 0,5A

Wyniki:
Oryginalna D-Li90....1790mAh (dane producenta 1860mAh)
1.PREMIUM gold........800mAh (dane producenta 2040mAh)
2.PREMIUM gold........790mAh (dane producenta 2040mAh)

Jak widać wyniki PREMIUM gold są powtarzalne a raczej powtarzalnie kiepskie.

Podejrzewam że przy 1A było by jeszcze gorzej ale już mi się nie chciało próbować.
Oczywiście jeszcze lepiej by było po naładowaniu poczekać z tydzień, wówczas by doszły jeszcze straty z samo-rozładowania ale już test od razu po naładowaniu pokazuje jakie są kiepskie.

Widzę że w necie występują pod jeszcze innymi nazwami albo tylko z miejscem na nazwę.
Niektóre nawet z optymistycznym napisem 3900mAh :roll:

 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
A ja jakieś parę miesięcy temu, jak tylko mój zamiennik-zapaśnik umarł kompletnie, zakupiłem coś pod marką PhotoOlex: D-LI90 3.7V 1600mAh.
Muszę przyznać, że ciężko mi ten akumulatorek wyczerpać. Bardzo porównywalnie wychodzi do oryginału.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Skoro producent nie wyskakuje z jakąś kosmiczną pojemnością to jest szansa że pojemność rzeczywista jest zbliżona do tej z etykiety.
Jak "googlnąłem" to ten PhotoOlex to taka bardziej markowa podróba a raczej zamiennik niż to co ja mam.

https://www.google.pl/sea...biw=957&bih=603
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Sid Gotama napisał/a:
Skoro producent nie wyskakuje z jakąś kosmiczną pojemnością to jest szansa że pojemność rzeczywista jest zbliżona do tej z etykiety.
Dlatego odważyłem się zaryzykować. I nie żałuję. Ostatnio nawet do Smartfona wolałem "wyrzucić w błoto" parę groszy na używane oryginały niż nowe oryginały który ceny wahają się od 20 do 80PLN. Akumulatory to jednak rynek (niestety!), na którym można się "wzbogacić".
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Miałem kiedyś akumulator Premium Gold do Canona. Też obiecywał większą pojemność niż oryginał i też spisywał się miernie. Miałem też zamienniki Hama i Hahnel i te działały podobnie jak oryginał.

Obecnie do Pentaxa mam dwa zamienniki Travor i o ile jeden egzemplarz spisuje się nieźle (ok. 400-500 zdjęć), o tyle drugi jest dużo gorszy (ok. 200 zdjęć, ostatnio ledwo 116). Mam też dwa Photoolexy i na razie spisują się bardzo dobrze (ponad 500 zdjęć). Na oryginalnej baterii przeważnie udaje się zrobić 500-800 zdjęć, a mój rekord to ~1300. Wydajność zależy oczywiście od sposobu fotografowania.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Możecie potwierdzić, że to przyzwoite aku?
http://e-trade.com.pl/pl/...tax-d-li90.html

-----
piokol napisał/a:
Ten jest bardzo dobry http://e-trade.com.pl/skl...tax-d-li90.html


[ Dodano: 2014-12-14, 22:21 ]
Energizer wygląda solidnie:
www.amazon.co.uk/Energize.../dp/B0042D0GKU/
tyle, że tani nie jest, ma "tylko" 1500 mAh i jeszcze wysyłka dochodzi do ceny.
Do K10d mam odpowiednik D-Li50 Hama i nie widać różnicy do oryginału.

-----
andybond napisał/a:
http://www.ebay.co.uk/itm/1800mAh-Rechargeable-Li-Ion-Battery-D-LI90-PENTAX-/110721733358?pt=UK_Camera_Batteries&hash=item19c78792ee#ht_2615wt_1384
Mam taki zamiennik i nie narzekam. Często zapominam które akku jest w aparacie,bo nie różnią się pod względem "wytrzymałości".
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Prakticant, ten wątek ma tylko trzy strony i poniekąd odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz na stronie drugiej. Jak wpiszesz w forumową szukajkę Formax to dostaniesz jeszcze więcej informacji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach