Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Podniesienie lustra ...co daje ?
Witam
Tak sie zastanawiam, bo roznicy za bardzo nie udalo mi sie zaobserwowac. Chodzi o 2 sekundowe opoznienie migawki (tzn najpierw lustro w gore a potem migawka).
Chodzi o niwelizacje drgan wewnatrz aparatu wywolanych ruchem migawki ?
Uzywacie tej opcji ?
Rzecz tyczy sie Samsunaga GX1S
Pozdr Markoo.

Oczywiscie ...ruchem lustra :)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
O wyeliminowanie drgań, ino wywołanych klapnięciem lustra.
Używam.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Chodzi o niwelizacje drgan wewnatrz aparatu wywolanych ruchem migawki ?

Tak, z zastrzeżeniem, że chodzi o ruch lustra, nie migawki (zawuważ, że tak jak piszesz było by bez sensu :-) )
Cytat
Uzywacie tej opcji ?

Tak, używa się jej przy korzystaniu ze statywu i długich obiektywów (lub długich czasów). Zmniejsza ryzyko poruszenia zdjęcia wywołane drganiem samego aparatu (bo o resztę martwi się statyw).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
używane także przy makro.

hehe, na początku zastanawiałem się dlaczego 645n nie ma tej opcji, ale jak zacząłem nim robić zdjęcia, to się dowiedziałem - lustro [wielkości lusterka ze sporej damskiej puderniczki] nie ma szans poruszyć tego korpusu. Piękna maszyna. :mrgreen: ciężka i stabilna, ale mimo to "mobilna"



PS. Zmieniłem treść w temacie, bo był mylący [opóźnienie migawki nawiązywało bardziej do kompaktu niż do funkcji, o którą pytasz]. Teraz jest o podnoszeniu lustra.

 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Oczywiscie mialem na mysli lustro a nie migawke.

Czyli tak jak podejrzewalem, dzieki za potwierdzenie ... jakie szybkie.
pozdr Markoo
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Markoo napisał/a:
Uzywacie tej opcji ?


uzylem wczoraj w japonskiej restauracji pierwszy raz. Bylo troszke ciemnawo, i mialem czasy do 4 sekund. Nawet K10 z AS nieda rady zrobic nieporuszonej fotki przy takim czasie. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach