marszek  Dołączył: 23 Kwi 2007
[K100D] kłopot z wizjerem w k100?
Witam
Czytałem już o podobnym przypadku na forum, ale nie moge znaleźć tego posta. Mam problem z wizjerem (matówką?) w k100. Ewidentnie "opada" na prawo, tzn ustawiając aparat na statywie obraz w wizjerze nie trzyma poziomu. Czy z Was miał podobny problem? Aparat jest nówka sztuka, na samą myśl, że muszę oddać go do serwisu chce mi się wyć ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nie wiem jak szukałeś, ale to parę linijek niżej pod twoim postem ;-) http://www.manufactura.ho...fb1a275b438a50d

swoją drogą współczuję - wymieniaj aparat i dawaj znaki, co i jak poszło (no i nr seryjny do bazy). Gdzie kupiłeś i kiedy?... aha, ale my nie mamy bazy numerów walniętych "kasetek" :-/
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, coś sobie myślę, że gdyby właściciele kasetek zaczęli testować na obecność tego ficzera swoje egzemplarze, to mielibyśmy wysyp takich wad na forum - dlatego ja wolę nie sprawdzać :-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
marszek napisał/a:
Czytałem już o podobnym przypadku na forum, ale nie moge znaleźć tego posta.


bo to byl watek o K10D.

bEEf napisał/a:
coś sobie myślę, że gdyby właściciele kasetek zaczęli testować na obecność tego ficzera swoje egzemplarze, to mielibyśmy wysyp takich wad na forum - dlatego ja wolę nie sprawdzać


ja mysle, ze gdyby dobrze K10 sprawdzic, to nie byloby egzemplarza bez wad. :-P
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
bEEf napisał/a:
cypis, coś sobie myślę, że gdyby właściciele kasetek zaczęli testować na obecność tego ficzera swoje egzemplarze, to mielibyśmy wysyp takich wad na forum - dlatego ja wolę nie sprawdzać :-)

myślę bEEf że stało się, już testują, jak tylko usłyszeli, że jest co testować. Ja już mam to za sobą, jesienią załapałem się na czyjś kłopot z walącym się horyzontem w K100D na dpreview. Nie chciałem, ale musiałem ;-) sprawdzić jak to jest u mnie, bo faktycznie łatwo zgubić piony i poziomy w lustrzance cyfrowej (nie wiem z czego to wynika, w tradycyjnych tak nie miałem - czy wizjer jest za duży? czy za mały? czy co? no może to że "klatka" matrycy mniejsza ma też jakiś wpływ? ach, mniejsza z tym) i w mojej "kasetce" wyszło, że mogę olać problem - nie mierzyłem co do milimetra bo pewnie bym oszalał, ale z grubsza wyszło okej... Swoją drogą, o ile mogę ścierpieć jednego czy dwa gorące piksele, to krzywa matówka nie byłaby wcale zabawna. :-/
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cypis napisał/a:
bo faktycznie łatwo zgubić piony i poziomy w lustrzance cyfrowej


moze i latwiej zgubic, ale tez o ile latwiej skorygowac w jakims programiku.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
w moim kilkudniowym k100d tej wady nie stwierdzilem, rownalem do krawedzi
wizjera i z reki i ze statywu.. nie widze problemu, pozdrawiam
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Nie chcę zaśmiecać forum głupimi pytaniami, więc podepnę się tutaj - też a propos matówki. A pytanie moje brzmi: czy to normalne, że na matówce (w kasetce, ale może i w ogóle) głębia ostrości wydaje się dużo większa? Zauważyłem to odkąd bawię się GO za pomocą dziury w rozmiarze 1:1.4 :-) Obiekty, które w wizjerze są wprawdzie rozmazane, ale wyraźnie widoczne, na zdjęciu całkowicie się "rozpływają". Trochę mnie to wkurza, bo pogląd GO robi się mocno "przybliżonym" podglądem GO i muszę trochę zgadywać, jak będzie wyglądać zdjęcie :-/
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
bEEf mam to samo tyle, że z dziurą 1,7. Powoli zaczynam już nad tym panować, ale na początku było ciężko (a u mnie jest większa matówka) - wydawało mi się, że jest duża GO, a potem okazywało się, że GO była rzędu kilku cm ;].
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
a ja znowu odnioslem odmienne wrazenie z K10d. Jak robie zdjecie na f/1,4 to na podgladzie wydaje mi sie, ze wszystko rozmyte, ale na ekranie kompa, juz tak slodko nie jest, i GO wydaje sie glebsze.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
asklop, ale my nie mówimy o podglądzie LCD, jeno o matówce.. chyba że masz na myśli to samo?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
asklop, ale my nie mówimy o podglądzie LCD, jeno o matówce.. chyba że masz na myśli to samo?


bEEf, to samo. Moze troche z pospiechu niefortunnie sie wyrazilem
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
asklop, ha, więc może to jeszcze jedna różnica pryzmat vs lustra? Ktoś ma jeszcze z tym jakieś doświadczenia?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
więc może to jeszcze jedna różnica pryzmat vs lustra?


moze, ale nie powinno tak byc.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach