wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Dobra, tak na szybko.

Nowy korpus, który dostałem zdaje się działać poprawnie. Uf. Nie ma już baboli, nie ma dziwactw na zdjęciach.

Pierwsze wrażenia? Solidnie zrobiona, ergonomiczna puszka. Świetny wizjer, tak optyczny, jak elektroniczny; ten drugi jest cudowny, kiedy robi się ciemniej. Poza tym, jakimś cudem AF działa z nim szybciej.

Całe to marudzenie o prędkości AF nie ma w ogóle sensu, bo jeśli człowiek nie oczekuje prędkości Hexara, to będzie zapewne usatysfakcjonowany. Że wolniejsze toto niż lustrzanka? Moja stara Konica 5D szybsza nie była, a też działała i robiła zdjęcia. Ergo - marudzenie.

Nie przeszkadza mi wielkość przycisków, ale ja mam małe palce.

Co mi się nie podoba? Właściwie, tak na razie, to wszystko mi się podoba. Pewnie rozczarowania przyjdą później ;) Pliki, jakie toto wypluwa są śliczne i czyste. Niedługo coś podrukuję to będę widział lepiej.

A nie, dwie rzeczy mi się nie podobają, ha ha: przycisk 'Play', który notorycznie wciskam paskiem na rękę i wyświetlacz z tyłu, którego mogłoby nie być (po co on w ogóle jest w aparatach cyfrowych z wizjerem, to ja nie wiem. Baterie tylko żre).

To oczywiście żarty, bo tak naprawdę to nie mam uwag...

Skrobnę jakąś lepszą recenzję jak się 'naużywam'.

A tu Ania i Lolka malują przebranie na imprezę:



800iso, jpeg z puszki.
 
quub  Dołączył: 09 Sty 2012
@wojtekk z jakim nr seryjnym dostałeś teraz aparat?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
quub napisał/a:
@wojtekk z jakim nr seryjnym dostałeś teraz aparat?


22N00274. A co? :)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
 
gibberpl  Dołączył: 17 Cze 2012
Niezłe, z opisu wynika, że aparat na rybach opił się słonej wody.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dobra metoda, żeby mieć parę tysięcy wejść na stronę: wrzuć aparat do słonej wody a potem go rozbierz na części, robiąc przy okazji zdjęcia.

Dobra, choć kosztowna metoda... :mrgreen:
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Z reklam na nowego starczy :mrgreen:
 
jungli
[Usunięty]
Coraz bardziej chodzi mi poglowie te fufu, najbardziej podoba mi sie koncepcja, wady mnie nie straszne, mam x10 z zaje... orbami, tyle, ze jakos nie chca wylazic...

pozdroofka
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
No to zrobiłażech recenzję, a o: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=996505
 
jungli
[Usunięty]
I gratki, wreszcie jakis normalny czlowiek sie trafil, a nie tester z linijka...

Fajnie sie czyta.

pozdroofka
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Również praktyczny choć krótki test na fotopolis
http://www.fotopolis.pl/i...nia-adama-golca
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kefa, dzięki za info i test. :-B
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
prosze :-)
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
Witam ,mam i ja wczoraj przeszedl test bojowy w centrum handlowym ,lustrzanka zostalaby juz w torbie na wejsciu , a to cudo pozwolilo mi jeszcze robic zdjecia ,za progiem sklepow pozostajac praktycznie niezauwazonym , maly genialny wizjer , swietna jakosc obrazu takze na wysokich czulosciach ,po zaktualizowaniu firmware nie mozna narzekac ani na af ani na szybkosc dzialania , przyklad jak blisko mozna podejsc z tym aparatem


,pozdr
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
polmaj, światło z Tobą  :-B ;-)
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
wzajemnie , pozdr
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
MacRayers napisał/a:

Korzystam z Aperture lub z wbudowanego oprogramowania w aparat. Silky Pix - nie dziękuję. Niestety, żaden (ze znanych mi) programów nie ma tak dobrych symulacji filmów jak ten w SilkyPix/aparacie.

Masz może rawa ColorCheckera plus jego wywołanie z aparatu w Provii, Astii, Velvii ? Ci do Provii to jestem na dobrej drodze do profilu dng, gorzej jest z pozostałymi. Trochę tropy mieszają dodatkowe ustawienia saturacji i kontrastu, ale najbardziej brak x100 :mrgreen:
Punktem wyjściowym jest co prawda próba adaptacji do k-5 ale efektem ubocznym mają być być założeniu profile dng dla x100 dające to co na jpg z aparatu.
 
kar79  Dołączył: 19 Kwi 2012
Używam k - 5 z tamronem 28 - 75. Tamron bardzo w porządku, ale postanowiłem, że jednak zamienię go na sigmę 30 1.4. Kiedyś używałem nikona d 90 + 35 1.8 i bardzo mi taki styl fotografowania odpowiadał. W międzyczasie zauważyłem też, że z racji niewygody nie zabieram k -5 ze sobą w wiele miejsc, stąd skojarzenie z fuji x 100, że to może być to. Ktoś z Was może zamieniał k - 5 na fuji x 100 i ma jakieś spostrzeżenia. Wiem, co poświęcam, z fuji x 100 chodzi mi o to, że mogę go wszędzie zabrać. Waszym zdaniem sprzedaż k -5 po to by kupić fuji x 100 ma jakiś sens? dzięki i pozdrawiam
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kar79, mam K-5 i X100. To są różne aparaty (ale wymyśliłem...) Czy bym zamienił? Nie wiem. W K-5 odpowiada mi kilka rzeczy, w X100 również. Co innego X-E1 - tutaj można się zastanowić nad zamianą, ale X100 to kompakt z dobrym obiektywem...
 
kar79  Dołączył: 19 Kwi 2012
Chodzi mi w dużej mierze o to, że targanie całego plecaka z k - 5 to nie zawsze możliwe i wygodne. Po drugie, jak ludzie widzą lustrzankę to zaraz się usztywniają. Sam fakt, że za k - 5 + tamron 28 - 75 dałem 4800, a teraz miałbym go sprzedać z taką stratą po to by kupić fuji x 100, trochę mnie od tego odwodzi, chyba, że fuji x 100 jest tak "cudowny" jak piszą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach