andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
to, ze ktos je chleb ze smalcem i probuje sobie
wmowic, ze to smaczne i zdrowe jest zrozumiale,
lepsze to niz sepuku. Ale ze stacza wojne
i glosi wszem i wobec, ze ci co jedza lepiej
to idioci swiadczy tylko i wylacznie o nim.
Az sie boje co on zacznie wygadywac o tych
co jedza ostrygi i kawior...
A wracajac do tematu mnie interesuje
w Fuji tylko i wylacznie wspolpraca ze szklami
Leica M - chodzi oczywiscie o X-Pro1.
I niestety widze tu duzo sprzecznych raportow.
Mam nadal duze watpliwosci, niby dziala,
niby da sie ostrzyc, choc tylko z EVF, ktory jest
taki sobie i uzywajac powiekszenia, ktorego
nie mozna ustawic, a standardowo jest zbyt duze.
Ale przede wszystkim sa problemy z jakoscia zdjec,
brzegi rozmazane i generalnie taka sobie jakosc...
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
MacRayers, na początke czerwca mam umówione macanie używanego X100. Z drugiej strony nie wiem, co się z tego urodzi, boję się trochę zamknięcia w 35mm.

Andi, jak wiersz biały się czyta ;)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tomekkarol napisał/a:
Z drugiej strony nie wiem, co się z tego urodzi, boję się trochę zamknięcia w 35mm.

Odrzuć bracie w bok zwątpienie. Wszak oto możesz dołączyć do jakże szacownego i elitarnego grona smakoszy, co spijają śmietankę życia. Stać się kimś na kształt arbitra elegantorium, pijącego co dzień z krynicy najbardziej wyrafinowanego smaku. Należeć do budzącej w pospólstwie zawiść kasty degustatorów fotograficznego kawioru i ostryg. Możesz zostawić za plecami swoją dawną skorupę, swoje dawne plebejskie "ja", jedzące na śniadanie chleb ze smalcem, jeżdżące przysłowiową Skodą i piorące gacie w pralce marki Polar. Osobiście radzę zakup X100 w najdroższej rynkowej cenie, wtedy dysonans pozakupowy będzie największy. To zaś sprawi, że już nigdy-przenigdy nie zwątpisz w sens kupienia kompaktu za 4600 zł.

kfan napisał/a:
Jako argument podałeś to, że przy X100 nie musisz kupować obiektywów do drugiego systemu. IMO to mylne pojęcie bo korpus z wymienną optyką też można używać tylko z jednym obiektywem ale przecież nie trzeba.

Przyjęte a priori założenie głosi: aparat z niewymiennym obiektywem jest lepszy od aparatu z możliwością zmiany obiektywów. Ponieważ trudno odnaleźć racjonalne argumenty wspierające to założenie, trzeba sięgnąć po irracjonalne, albo przemilczać oczywistości. W omawianym tu przypadku mamy do czynienia z tym drugim - ignorowaniem faktu, że każdego bezlusterkowca można używać tylko z jednym, jedynym naleśnikiem.

Niemniej recenzja z pewnością jest bardzo ładna i potrzebna. Niestety nie miałem czasu jej przeczytać. ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Szkoda, że znalazłeś czas na pisanie.
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Z założenia nie czytając recenzji wypowiadamy się na jej temat- ciekawe. A priori oczywiście.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek napisał/a:
Przyjęte a priori założenie głosi: aparat z niewymiennym obiektywem jest lepszy od aparatu z możliwością zmiany obiektywów. Ponieważ trudno odnaleźć racjonalne argumenty wspierające to założenie, trzeba sięgnąć po irracjonalne, albo przemilczać oczywistości. W omawianym tu przypadku mamy do czynienia z tym drugim - ignorowaniem faktu, że każdego bezlusterkowca można używać tylko z jednym, jedynym naleśnikiem.

I znowu okrutne bzdury, nikt nigdzie nie napisał, że aparat z jednym szkłem jest lepszy niż taki z wymiennymi, lecz odwrotnie choćby był to najlepszy aparat na świecie, dla Kfana bez wymiany obiektywów jest do niczego, to normalne że pen-sam-talibowie operujecie ekstremami i skrajnościami ale nie wmawiajcie nam że my też to robimy.
My jesteśmy wyzwoleni od "marki", "napisu na aparacie", to nie jest oznaka jakiegoś wykwintnego podejścia ale pewnej dojrzałości, nie bycia fanbojem.

I chyba nikogo nie dziwi że fanatycy są zaślepieni
i przechodzą ze skrajności w skrajność.

Wmawiając nam takie rzeczy pokazujesz że jako fanatyk potrzebujesz przeciwnika który również jest fanatykiem, żebyście mogli się jak jakieś dzikie ludy w afryce czy na bliskim wschodzie powybijać o byle co. Ja nie mam zamiaru brać w tym udziału..

Niesamowite jak bardzo nie daje wam spokoju że komuś się podobają takie aparaty,
i musicie wypisywać takie bzdury bądź arbitralne prawdy ludu.. wiocha..

A ta rozprawka o kupowaniu najdroższej wersji jest znów śmieszna w zestawieniu
dla Twojego byłego umiłowania dla drogich limitedów, podczas gdy konkurencja miała
szkła tańsze i jaśniejsze, a potem dla twojego zapewnienia że kupisz Pentaksa Q..

Myślałem że chociaż tutaj nie zaśmiecicie wątku swoją ignorancją.. spadam
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
To teraz czekam na test/recenzję Samsunga NX10/11/100/200...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A priori zakładam że posty Kfan oraz Benek pisane w tym wątku nie będą na temat, będę je zatem z przyjemnością kasował, bez czytania, bo szkoda mi czasu.

EDIT:
Innych OT także nie będę tolerował.

 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
plwk, proponuję odświeżyć dział fotowyzwanie - jakiś regulamin, te sprawy. Wiele problemów sprzętowych rozwiąże się tzw. mimochodem.

Edit: post odświeŻony i poprawiony :)

 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Jakie masz ustawienia w aparacie, ze BW z jpg masz takie kontrastowe? U mnie BW z filtrem red jest dosc mdle.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alekw napisał/a:
Jakie masz ustawienia w aparacie, ze BW z jpg masz takie kontrastowe? U mnie BW z filtrem red jest dosc mdle.


Zakres dynamiczny 400
Kolor standard
Balans bieli Auto
Podświetl ton Duże
Przyciemnij ton Duże
Redukcja zakłóceń Niskie

Do tego +1/3 lub 2/3 kompensacja na plus.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
MacRayers napisał/a:
alekw napisał/a:
Jakie masz ustawienia w aparacie, ze BW z jpg masz takie kontrastowe? U mnie BW z filtrem red jest dosc mdle.


Zakres dynamiczny 400
Kolor standard
Balans bieli Auto
Podświetl ton Duże
Przyciemnij ton Duże
Redukcja zakłóceń Niskie

Do tego +1/3 lub 2/3 kompensacja na plus.


No to mam dokladnie tak samo, do tego iso 1600
Ale to moze kwestia lcd w aparacie.

Absolutnie genialna sprawa jest ten filtr ND :-D
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
alekw, widzę, że rośnie górnośląska grupa przyjaciół X100.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
amatorek napisał/a:
alekw, widzę, że rośnie górnośląska grupa przyjaciół X100.


czy przyjaciol to sie jeszcze okaze :-)
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
ta przyjażń wymaga trochę czasu, ale przychodzi
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Bardzo dobra recenzja.

Sam mam x100 od niedawna, sprzedałem nikona d300 żeby go kupić i nie żałuję ani trochę.
Obiektyw ma dla mnie idealną ogniskową. Inne ogniskowe wykorzystuję na tyle rzadko, że rezygnacja z lustrzanki cyfrowej okazała się łatwiejsza niż myślałem.

AF jak na moje potrzeby jest wystarczający i zaskakująco dobrze radzi sobie w ciemnych pomieszczeniach. Ostrzenie manualne jest niestety mało użyteczne.

Nie jest to aparat bez wad, ale plusy zdecydowanie przeważają nad minusami.
Najbardziej boli mnie w nim tragiczna wydajność baterii i zupełnie nieadekwatny do rzeczywistości sposób wyświetlania poziomu jej naładowania.

Przydałby się konwerter do ekwiwalentu 50mm.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Coraz bliższy jestem zakupu Fuji. Od dwóch miesięcy nie zrobiłem zdjęcia na filmie, a parę wywołanych rolek leży i czeka na skanowanie. Nie chce mi się. Nie mam na to czasu ani chęci. W tej chwili pracuję nad ciekawym projektem foto, który w całości trzaskam - o zgrozo - Ricohem GRD. Wychodzi świetnie.

Fuji mam na oku od dawna, może wreszcie pora coś z tym zrobić... Doskonałe jpg z puchy to już i S5 miało (wciąż uważam go za najlepszy aparat do fotografii ludziów i ich mordek jaki widziałem). Mniam.

Kupięse to porównamy doświadczenia... Dzięki za recenzję z perspektywy fotografa, a nie pixel peepera.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kolouker, hmm, mnie przy codziennym używaniu bateria trzyma tydzień, a przy intensywnym wytrzymała dwie 4-5 godzinne sesje pod rząd, może robię po prostu mniej zdjęć, ale jestem zadowolony z tego jak pracuje i nie myślałem nawet nad kupnem zapasowej.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ja to bym se to najchętniej na parę dni skądś pożyczył, ale nie znam nikogo, kto ma. Błe.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No wiesz nie dziw się że nie możesz znaleźć innych forumowiczów w Sigmoideum :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach