wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Eldred napisał/a:
No wiesz nie dziw się że nie możesz znaleźć innych forumowiczów w Sigmoideum :-P


Hie hie, słusznie :D
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Eldred, u mnie wytrzymuje niby te nominalne 300 klatek, ale wyprowadza mnie z równowagi wskaźnik naładowania, który na 20 klatek przed końcem wyświetla stan jako "w połowie naładowany" a potem zaraz miga na czerwono, że bateria rozładowana. Muszę przez to cały czas kalkulować ile zdjęć zrobiłem i kiedy padnie mi bateria.
Mój nikon d300 jak pokazywał połowę baterii to była połowa baterii. ;-)

Ale muszę przyznać, że coraz bardziej mi się ten aparat podoba.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kolouker napisał/a:
Eldred, u mnie wytrzymuje niby te nominalne 300 klatek, ale wyprowadza mnie z równowagi wskaźnik naładowania, który na 20 klatek przed końcem wyświetla stan jako "w połowie naładowany" a potem zaraz miga na czerwono, że bateria rozładowana.


To samo było w S5 Pro, idzie się przyzwyczaić :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
wojtekk napisał/a:
To samo było w S5 Pro, idzie się przyzwyczaić :)

...tym bardziej, że zamienniki baterii chodzą po 30 zł.

P.S. Dzięki za dobre słowa, cieszę się, że recenzja się przydaje.

[ Dodano: 2012-06-28, 01:12 ]
wojtekk napisał/a:
Nie mam na to czasu ani chęci. W tej chwili pracuję nad ciekawym projektem foto, który w całości trzaskam - o zgrozo - Ricohem GRD. Wychodzi świetnie.

Gdybym był rozrzutny, to przygarnąłbym Ricoha - ale GXR-a. Przeglądałem zdjęcia z GRD i przyznam, że kawał "wielkiego" małego aparatu. Zresztą, który w miarę nowy aparat jest dzisiaj do kitu ? Nic, tylko zdjęcia robić.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
kolouker napisał/a:
Obiektyw ma dla mnie idealną ogniskową. Inne ogniskowe wykorzystuję na tyle rzadko, że rezygnacja z lustrzanki cyfrowej okazała się łatwiejsza niż myślałem.

kolouker napisał/a:
Przydałby się konwerter do ekwiwalentu 50mm.


I tyle w kwestii wyższości aparatów z niewymienną optyką nad tymi wymienną...
:mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek, wchodzisz na forum o motorach i piszesz ludziom w wątkach, ze wolisz samochody bo mają cztery koła i bagażnik? Bo to tak samo brzmi jak marudzenie, że aparat z niewymienną optyką ma niewymienną optykę..

Pewnie że chciałbym konwerter do jakiejś bardziej portretowej ogniskowej, ale to nie znaczy że wolę aparat z wymiennymi szkiełkami, bo w żadnym systemie nie ma naleśnika z odpowiednikiem 35'tki f/2 ;-)

Jeśli można dać za 31ltd ponad 4 tysiące, to można dać za podobne parametrami szkiełko pod aps-c mniej z doczepionym na stałe fajnym aparatem, ja to tak widzę :-) :-B
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Punkt widzenia na sens zakupu X100 zależy tylko od ilości posiadanych środków finansowych na swoje hobby...
X100 to droga zabawka.
Trzeba poczekać na Samsunga EX2 tam stosunek możliwości /cena powinien być dużo lepszy dla
mniej zamożnego amatora fotografii.

Samą recenzję oceniam wysoko i gratuluję wyważonego podejścia do opisywanego sprzętu.
Moim zdaniem lepszym zakupem od X100 będzie Sony RX100...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Markus napisał/a:
X100 to droga zabawka.
jak już pisałem policz ile kosztuje naleśnik limited o zbliżonym kącie widzenia do 35mm i świetle zbliżonym do f/2, z puszką o poziomie technologicznym, budowie i matrycy klasy k-5 a wyjdzie taniej, mnie wyszło taniej niż k-5 z limitedem 31 czy nawet 21.

Markus napisał/a:
Trzeba poczekać na Samsunga EX2 tam stosunek możliwości /cena powinien być dużo lepszy dla
mniej zamożnego amatora fotografii.


Jak można w ogóle porównywać te aparaty? Samsung nie ma wizjera i ma około 5x mniejszą matrycę, to zupełnie co innego i zupełnie inna plastyka i jakość zdjęć :roll:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
MacRayers napisał/a:
Gdybym był rozrzutny, to przygarnąłbym Ricoha - ale GXR-a. Przeglądałem zdjęcia z GRD i przyznam, że kawał "wielkiego" małego aparatu. Zresztą, który w miarę nowy aparat jest dzisiaj do kitu ? Nic, tylko zdjęcia robić.


Tru, tru. GRD daje radę. I, tak jak piszesz, dzisiaj wszystkim można już porządne foty trzaskać. Pozostają jedynie osobiste preferencje.









Ale o Fuji miało być, więc się już zamykam.
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Wracając do X100 jak ktoś tu już napisał wszystkie współczesne aparaty są dobre pod względem "osiągów" różnią się ergonomią i wyglądem i wybieramy na zasadzie co komu bardziej odpowiada. Niektórzy zwracają jeszcze uwagę na urodę (to dotyczy nie tylko aparatów) i tutaj X100 nie ma konkurencji.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
amatorek napisał/a:
Niektórzy zwracają jeszcze uwagę na urodę (to dotyczy nie tylko aparatów) i tutaj X100 nie ma konkurencji.


Jak słyszę o fotografach mówiących o urodzie sprzętu to od razu wiem, że na pewno nie chcę oglądać ich zdjęć :)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja porównuję aparaty przez pryzmat zastosowań i tu X100 można porównać do innych kompaktów z linii "premium" innych firm oraz lustrzanek z jednym obiektywem stałoogniskowym.
Na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem dla mnie jest Sony RX100.
Matryca wystarczająca do większości zastosowań,dobry obiektyw zoom,filmy HD.
X100 to już staroć :-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
wojtekk, ciekawe ujęcia. Może gdzieś więcej wrzucisz ? :-B

[ Dodano: 2012-06-28, 12:09 ]
amatorek napisał/a:
Wracając do X100 jak ktoś tu już napisał wszystkie współczesne aparaty są dobre pod względem "osiągów" różnią się ergonomią i wyglądem i wybieramy na zasadzie co komu bardziej odpowiada. Niektórzy zwracają jeszcze uwagę na urodę (to dotyczy nie tylko aparatów) i tutaj X100 nie ma konkurencji.

Mnie w X100 rozwala (pozytywnie) kolorystyka i możliwość dobłysku przy 1/2000. Może uda mi się wrzucić dzisiaj parę fotek - naprawdę wychodzi rewelacyjnie (jak na moje umiejętności i wiedzę). Co do AF - to przeszedłem na MF z doostrzaniem przez AFL - w sumie raz ostrzę a potem robię (obiekty tak szybko nie uciekają).
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
MacRayers napisał/a:
wojtekk, ciekawe ujęcia. Może gdzieś więcej wrzucisz ? :-B


Ue tam, nie ma co na razie, bo nie robię w tysiącach... Ale jak mi się uzbiera na cykl, to wrzucę. Dzięki za miłe słowa.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Dla mnie kluczowym kryterium przy zakupie był wizjer. Chciałem aparat z wizjerem celownikowym z ramkami. Dlatego argumentacja o stosunku cena/możliwości w moim wypadku nie ma większego zastosowania. Ważne, że zmieścił się w budżecie.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Polecam, na rozweselnie: http://forums.dpreview.co...essage=37922934

Oczywiście to dowcip, ale śmieszny i prawdziwy :)
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
Moze ktos mi podpowie jak moge w X100 ustawic DR na 200 lub 400% ? Mam do wyboru tylko AUTO albo 100%. W instrukcji nic na ten temat nie znalazlem.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
doors, musisz mieć wyższe ISO niż 200; bodajże 400 dla DR200 i 800 dla DR400. Możesz też ustawić AutoISO, ale górna granica nie może być niższa niż 800. Osobiście polecam (jak nigdy) ustawienie AutoISO i AutoDR. W recenzji pisałem o tym - granicę dolną AutoISO ustalasz przez ustalenie ISO, natomiast w zakładce AutoISO podajesz górną granicę. Następnie w zakładce DR ustawiasz na Auto. Warto też, byś ustawił sobie bezpieczny, maksymalny czas naświetlania - u mnie chyba jest to 1/60. Piszę o tym, bo AutoISO reaguje na to jak blisko jest się tego parametru. AutoISO działa dobrze i z wyczuciem.
Wszystko :-B
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Solidność/wytrzymałość to podobna półka co :



:?:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
M.W napisał/a:
Solidność/wytrzymałość to podobna półka co :

Nie narzekam na jakość, ale nie sądzę by był to taki poziom. Nigdy Canoneta nie miałem, mogę jedynie przyrównać do ME-F'a. X100 to nowoczesny aparat, który udaje starego. Owszem, są aluminiowe elementy, ale skóra to tak naprawdę tworzywo. Do tego niektóre plastikowe przyciski... Nie chcę się powtarzać - to jest aparat, którego na pewno budowały dwa zespoły na raz ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach