doors  Dołączył: 08 Maj 2010
Dzieki za info MacRayers ! :-B

AutoISO uzywam, zaraz wyprobuje DR...

[ Dodano: 2012-07-01, 10:12 ]
Wyprobowalem...
Szkoda, ze przy AutoDR aparat nie informuje, podobnie jak przy AutoISO o aktualnej wartosci...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
doors napisał/a:
Szkoda, ze przy AutoDR aparat nie informuje, podobnie jak przy AutoISO o aktualnej wartosci...

Przy naciśnięciu spustu do połowy powinien chyba wyświetlić wartość ISO dla danej ekspozycji... Nie jestem pewny, bo do 3200 obraz jest bardzo dobry i jakoś nie przejmuje się tymi parametrami.
Parę fotek z X100 i mała uwaga do recenzji. Ostatnio notorycznie używam MF z AFL (czyli wyostrzeniem) - działa to bardzo sprawnie i nie muszę przy każdym kadrze czekać na przebieg soczewek.


 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Jak się ma taką modelkę to trzeba na prawdę sporo wysiłku, żeby zdjęcie nie wyszło.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Czym wywołujecie rawy? Czy ktoś używa Raw File Converter? I jesli tak, to czy wbudowane w niego filtry filmów Astia, Provia i Velvia dają ten sam efekt co wbudowane w aparat?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alekw napisał/a:
Czym wywołujecie rawy? Czy ktoś używa Raw File Converter? I jesli tak, to czy wbudowane w niego filtry filmów Astia, Provia i Velvia dają ten sam efekt co wbudowane w aparat?

Korzystam z Aperture lub z wbudowanego oprogramowania w aparat. Silky Pix - nie dziękuję. Niestety, żaden (ze znanych mi) programów nie ma tak dobrych symulacji filmów jak ten w SilkyPix/aparacie.
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Do koloru iPhoto do BW Silver Efex.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jeszcze jedna fotografia - zamieszczona już w innym poście, ale myślę, że warta pokazania w kontekście recenzji - wykorzystanie filtra ND, pełnej otwartej przysłony i dobłysku lampą przy 1/1000s /poprawka literówki/. Obrazek z aparatu, symulacja Velvia.
Fuji to dla mnie pierwszy aparat, którym nie boję się robić zdjęć (bez dodatkowego osprzętu typu blendy) w środku dnia.



Większa fotografia
http://farm9.staticflickr...282aea661_o.jpg

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Moje x100 coraz bliżej ;D
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Hmm... i powoli ja zaczynam się zastanawiać nad zmianą praktycznie nieużywanego, choć po stokroć genialnego i pięknego K-5 (oraz 2 sigm) na X100. Lustrzanka sprawdza mi się tylko w pracy, a mam coraz mniejszą ochotę wykorzystywać prywatny sprzęt w robocie. Lustrzanki na rower nie wezmę. Ale z drugiej strony tak drogiego kompaktu chyba też nie. W kapiątce prawie ciągle mam zapięty 21 ltd. a 70 ltd używam baaardzo sporadycznie. Kolory z fujika widzą mi się podobnie jak jego waga. Dzięki za dobrą, recenzyjną robotę.

[ Dodano: 2012-07-03, 15:37 ]
kolouker napisał/a:
Jak słyszę o fotografach mówiących o urodzie sprzętu to od razu wiem, że na pewno nie chcę oglądać ich zdjęć


Taki Lipa jest np. sprzętowym estetą a to jedna z gwiazd naszego forum :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
alekw napisał/a:
Czym wywołujecie rawy? Czy ktoś używa Raw File Converter? I jesli tak, to czy wbudowane w niego filtry filmów Astia, Provia i Velvia dają ten sam efekt co wbudowane w aparat?
wywołuję lightroomem (4) a jeśli chcę użyć filtrów symulujących filmy to obrabiam w miarę neutralnie i wrzucam do Photoscape (darmowy programik z bardzo fajną provią i velvią)

Ekajana, ja swojego fujika wożę w plecaku lowepro i w skórzanym futerale z ebaya, myślę że jest bezpieczny :)

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kolouker napisał/a:
Jak słyszę o fotografach mówiących o urodzie sprzętu to od razu wiem, że na pewno nie chcę oglądać ich zdjęć


Ej, to ja powiedziałem, a nie kolouker :p

Cytat
Taki Lipa jest np. sprzętowym estetą a to jedna z gwiazd naszego forum :-P


Nie widzę gwiazd, są za daleko i smog za często przykrywa. :)
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Czyli dobrze się składa, że nie jestem fotografem.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ekajana napisał/a:
Lustrzanki na rower nie wezmę

I pomyśleć, że kolega z 5d + 17-40L + 70-200L i jakieś 50mm chyba zjeździł terenowo razem ze mną cały Bornholm na rowerze :-) Kwestia umocowania.

Co nie znaczy, że X100 po głowie mi nie chodzi, bo wręcz tupie. Ale jeszcze chwilę poczeka.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
MacRayers napisał/a:
Obrazek z aparatu, symulacja Velvia.


A niech mnie. Wypisz, wymaluj Velvia. :-)

Eldred napisał/a:
ja swojego fujika


Eldred, no proszę, dawno mnie tu nie było, i widzę, że porzuciłeś kanonierskie fajansiarstwo.
;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gin z tonikiem, ;-) narzeczona nim teraz karierę robi a ja mam lżej w plecaku ;-)
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
trzeba zbierac kase , co do ogniskowej to 35mm jest w sam raz ,pozdr
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Eldred napisał/a:
narzeczona nim teraz karierę robi a ja mam lżej w plecaku ;-)


Jasne, jak profi to tylko C. albo N. :-)

[ Dodano: 2012-07-03, 20:35 ]
A tak przy okazji to lampy Nikona działają z Fujikami X czy też wyłącznie "oryginalne" lampy Fuji (to są zdaję się jakieś przebrandowane Sunpaki)?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
gin z tonikiem napisał/a:
A tak przy okazji to lampy Nikona działają z Fujikami X czy też wyłącznie "oryginalne" lampy Fuji (to są zdaję się jakieś przebrandowane Sunpaki)?

Tak, Sabinki działają w trybie własnej automatyki - vide http://jonathanfleming.wo...igh-speed-sync/ (na marginesie widać jak można kreatywnie wykorzystać dobłysk z czasami 1/1000).
W recenzji wspominałem, że moja Pentaksowa 540-tka też wyśmienicie działa (ustawiona na własną automatykę).
Co do lamp Fuji - to również czytałem, że to przebrandowane SunPaki.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
MacRayers napisał/a:
na marginesie widać jak można kreatywnie wykorzystać dobłysk z czasami 1/1000).


Trochę to wygląda jak zdjęcia na tle fototapety.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
gin z tonikiem napisał/a:
Trochę to wygląda jak zdjęcia na tle fototapety.

No jest przerysowane mocno, ale pokazuje potencjał. Mi nie tyle podoba się sam obrazek (bo wygląda dość nienaturalnie) co możliwości jakie niesie korzystanie z takiego rozwiązania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach