Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Ekajana napisał/a:
Hmm... i powoli ja zaczynam się zastanawiać nad zmianą praktycznie nieużywanego, choć po stokroć genialnego i pięknego K-5 (oraz 2 sigm) na X100. Lustrzanka sprawdza mi się tylko w pracy, a mam coraz mniejszą ochotę wykorzystywać prywatny sprzęt w robocie. Lustrzanki na rower nie wezmę. Ale z drugiej strony tak drogiego kompaktu chyba też nie. W kapiątce prawie ciągle mam zapięty 21 ltd. a 70 ltd używam baaardzo sporadycznie. Kolory z fujika widzą mi się podobnie jak jego waga.

Ech Ekajana zawsze podejrzewałem żeś sprzętowy gadżeciarz :-P za robotę się weż taką jak tu http://www.fotopolis.pl/index.php?ztyg=1 swoją droga które to juz Twoje zdjecie tygodnia? dziesiąte? jedenaste?
AAA jak już bedziesz miał tego Fujika to wpadnij na południe bo i mnie kusi leciutko!
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Lipa napisał/a:
bo i mnie kusi leciutko!


Wpadnij w piatek do Bier Halli na piwko -> http://pentax.org.pl/view...=asc&start=1360
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
alekw napisał/a:
na piwko

oooooo jest duża szansa że się uda!
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Lipa, takie zdjęcia to się komórką robi przy okazji, a nie żeby to robotą od razu nazywać. A zdjęcie ósme jest. Gadżeciaż nie gadżeciaż ale k-5 mi leży w domu, choć jakość zdjęć i kultura pracy na prawdę zachwyca. Za duży, za ciężki. Jakby gdzieś był punkt wymiany aparatów.... A tak sprzedaj panie: k-5, dp1, dp2s, sigma 17-70, kit etc. Pakuj to panie, wysyłaj... ech szkoda gadać. A póżniej jeszcze trzeba się zorientować w nr seryjnych i wadach poszczególnych serii X100... Śledząc ten wątek okazuje się jednak, że niejeden formumowicz wymienił lustrzankę na Fujika i jest zadowolony.

[ Dodano: 2012-07-04, 12:26 ]
romeoad napisał/a:
kolega z 5d + 17-40L + 70-200L i jakieś 50mm chyba zjeździł terenowo
Nie no, dajcie spokoj, to pewnie wiecej od roweru wayzlo.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Ekajana napisał/a:
Śledząc ten wątek okazuje się jednak, że niejeden formumowicz wymienił lustrzankę na Fujika i jest zadowolony.

Osobiście nie wymieniłem a "dokoptowałem" do K-5 Fujika X100. Fakt faktem, że K-5 pożyczyłem i jakoś mi nie jest tęskno. Czy sprzedam ? Nie, czekam na kolejne ruchy Pentaksa, licząc na to, że pojawi się coś na kształt X100 z wymiennymi obiektywami (ale nie K-01...) oparte o wygląd np. LX-a czy ME-F'a, gdzie mógłbym zapiąć FA31, 43 i 77. Warunek dla mnie: małe, ale z wizjerem, bagnet K przez przejściówkę. Focus Peaking i możliwość podpinania obiektywów z bagnetu M. "Analogowe" koła sterujące (kompensacja, czas)... Matryca APS-C/FF. Chyba wszystko. Zobaczę też, co pokaże Samsung w ramach tego sprzętu retro. Może być ciekawie, ale dopinany EVF to nie jest najlepsze rozwiązanie IMO. FocusPeaking chyba też niedostępny w Samsungu, więc... no nic, zobaczymy.
Ekajana napisał/a:
Nie no, dajcie spokoj, to pewnie wiecej od roweru wayzlo.

:mrgreen:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A ja już w piątek przekonam się, jak smakuje x100. :D
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
licząc na to, że pojawi się coś na kształt X100 z wymiennymi obiektywami (ale nie K-01...) oparte o wygląd np. LX-a czy ME-F'a,

kiedy kiedy kiedy??? a te X100 to po ile teraz chodzą co? nie chce mi się goglować, ukrop!!!
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Lipa, Jak ci się widzi ta linia to jest przecie ten OM-D. Widziałżem go na żywo i bardziej mi się spodobał niż na zdjęciu. W necie to ino mi tania podróbka jako analogia się po głowie tłukła. Po ile X100? Trochę drożej od kapiątki. Ale tam masz od razu topowe szkło. Ja bym Oma nie brał, bo za bardzo wystają mu te obiektywy.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Ekajana napisał/a:
Ja bym Oma nie brał

też go nie biorę pod uwagę, wiesz jak jest! lubie piosenki które już raz słyszałem!
po ile ten x100?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Lipa napisał/a:
po ile ten x100?

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/2054966
Mniej więcej od 3400 zł.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Gadżeciaż nie gadżeciaż ale k-5 mi leży w domu, choć jakość zdjęć i kultura pracy na prawdę zachwyca. Za duży, za ciężki.


Za ciężki :-)


W. Eugene Smith, Hitachi, Japan, 1962. Photograph by Kozo Amano.


Philip Jones Griffiths
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
MacRayers, który firmware masz w swojej puszce?

Ja swoją dostałem wczoraj. Na 1.21 działa wyśmienicie, na 1.30 mam paskudne pasy przy wyższych iso:



Ale se 'zaktualizowałem w dół' do 1.21 i jest miód... Dziwaczne.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
wojtekk napisał/a:
MacRayers, który firmware masz w swojej puszce?

Mam 1.21, 1.30 nie próbowałem (jeszcze)....
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
U mnie na 1.30 wszystko działa jak trzeba. A ISO 3200 miażdży. W D300 nie włączałem wyżej niż ISO 1200, a tu ma ustawione auto ISO na max 3200.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
wojtekk napisał/a:
Ja swoją dostałem wczoraj

Liczę na parę słów dotyczących wrażeń...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
MacRayers napisał/a:
Liczę na parę słów dotyczących wrażeń...


Amazon właśnie wysyła mi drugi egzemplarz, bo mój jest chyba jednak walnięty - te same babole obserwuję na 1.21. Ale to nic, we wtorek będę miał nowy :)

Do tej pory wrażenia cudowne. Wszystko na miejscu, nie widzę za małych guzików ani za dużych pokręteł. Nie zauważyłem kłopotów z guzikiem OK. Ergonomia, jak dla mnie, wzorowa. No, może przycisk do zmiany trybu ekspozycji mógłby być gdzie indziej, ale to szczegół, bo i tak robię na spocie głównie i w sumie nie przełączam. AF nie jest szybki, ale jest wystarczająco szybki. A jakość zdjęć... Jeśli nie brać pod uwagę tego błędu sensora (w końcu każdemu mogło się zdarzyć), to majtki zrywa.

Większą recenzję napiszę jak w sumie będę miał po czym, bo na razie to byłem na dwóch spacerach. Trochę spaskudziła mi wrażenia ta sensorowa buba, ale co tam, wymienią i będzie git :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
wojtekk, powodzenia i dzięki za info. :-B
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
MacRayers

Jakich ustawień używasz przy dobłysku z szybkimi czasami? Ja zawsze robiłem zdjęcia w świetle zastanym, ale postanowiłem spróbować tego błysku wbudowaną lampą przy ostrym świetle i trochę mi jednak przepala pierwszy plan. Nie wiem czy to kwestia pomiaru światła czy braku kompensacji błysku.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kolouker, używam pomiaru matrycowego (równoważy tło i pierwszy plan); do tego kompensacja lampy -1/3 - tak jakoś sobie ustawiłem wcześniej. Przy małych przysłonach włączam filtr ND (mam go podpiętego pod przycisk Fn).
Wszystko.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
MacRayers

Dzięki, przetestuję z takimi ustawieniami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach