germario  Dołączył: 08 Cze 2011
"Jakiś niepełnosprytny ten spamer. Teraz takie ciołki to się starają, potrafią dyskusję przez tydzień prowadzić, zanim jakiś spam wcisną. A ten prosto z mostu ładuje się z butami, jak to w zwyczaju mieli kilka lat temu" :roll:
Większej głupoty nie widziałem, konkurencja jakaś czy coś, idiotyzm kompletny (jak się ze mną gościu nie zgadzasz to zapraszam do sądu) serwis Nagov jest jak najbardziej normalnym, skutecznym w działaniu( i nie będę opisywał, bo nie muszę, tego co zrobił z moimi analogowymi Pentaxami) jest profesjonalny, kontaktowy, i w pełni zawodowy (jak to się mówiło w moich latach). Inaczej mówiąc, nie patrz na dziwne wpisy tylko patrz na efekty.
PS. Jak komuś jest za drogo to trzeba przejść na cyfrę :)
 
robertus  Dołączył: 11 Cze 2014
W moim K200D prawdopodobnie stało coś się z matrycą, albo coś z elektroniką filtrującą.
Link do wątku
Chciałem go oddać do serwisów we Wrocławiu, ale jak się naczytałem opinii w internecie to zwątpiłem do kogo zanieść. Czy ktoś mógłby polecić taki elektroniczny serwis aparatów fotograficznych we Wrocławiu lub wysyłkowo?
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
czy ktos zna dobry serwis obiektywow?
chodzi konkretnie o obiektywy marki Sigma.
juz w dwoch obiektywach tej marki zauwazylem problem, ze zdjecia sa robione na maksymalnym otworze.
Prosze o informaje do kogo mam sie zglosic (foto-service pomijam gdyz te zdzieruchy ponad pol roku temu wziely ode mnie blisko 400z na naprawde tej usterki w jednym obiektywie i jak widac problem znow sie pojawil, niestety gwarancja na naprawiony sprzet wynosi jedynie 6 msc)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Kadet80 napisał/a:
chodzi konkretnie o obiektywy marki Sigma.

Konkretnie to się podaje model :),
Każde szkło to inna mechanika.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Klasyczna leniwa przysłona. NIe widze czy na listakch jest olej, ale jeśli nie to pewnie jest w mechanizmach. Chyba, że mechanicznie został zbyt mocno spasowany, ale to nie objawiłoby się nagle tylko byłoby od początku.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
Grzechotnik, serwis odeslal ze niby naprawili.. okazalo sie, ze wlasnie dziala tak jak dziala na filmie...
twierdza ze u nich na body wszystko dziala prawidlowo..
przetestowalem obiektyw na k-5 - nie przymyka
na k-5II - nie przymyka
na starym, analogowym z-1p - dziala poprawnie.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Kadet80 napisał/a:
Grzechotnik, serwis odeslal ze niby naprawili.. okazalo sie, ze wlasnie dziala tak jak dziala na filmie...
twierdza ze u nich na body wszystko dziala prawidlowo..
przetestowalem obiektyw na k-5 - nie przymyka
na k-5II - nie przymyka
na starym, analogowym z-1p - dziala poprawnie.


Jak na kapiątkach nie działa a na Z-1P działa, to nie ma bata obiektyw pełnoklatkowy musi :-)

A na poważnie to ploty słyszalem, ze kolega Grzechotnik ma dobry serwis obiektywów, tylko się kryguje :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pełnoklatkowy analog może mieć mocniejszy mechanizm przymykania przysłony od słabowitej cyfry.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
plwk, tak właśnie myślałem.. Nie ma raczej i innego wytłumaczenia. Ciekawe tylko czy serwis da się przekonać (może sami też posiadają któryś ze starszych modeli, dlatego im działa). Jutro wysyłam do nich k-5 razem z obiektywem. Grzechotnik gdyby któryś z pozostałych moich obiektywów miał podobna przypadłość - robisz tego typu usługi?
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Może z1p ma dłuższy bolec domykacza?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Spójrz jak to działa. Tutaj dłuższy nie znaczy lepszy (sprawniejszy) ;-)
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
serwis z Gdynii stwierdzil ze to uszkodzenie mechaniczne, musza wymienic caly bagnet.
twierdza ze cos musze zle robic i dochodzi wowczas do takich uszkodzen (dziwne ze pozostale sigmy maja sie bdb, a ta, ktora bardzo rzadko uzywam, czyli 50mm, psuje sie co pol roku)
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
jaki serwis polecacie panowie panie w Warszawie mam zabrudzenia jakies w Pentaxie K-x i przedmuchiwanie nic nie dalo jakie brudy sie przykleily wewnatrz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Te brudy widzisz na zdjęciach czy w wizjerze?
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
brudy s widoczne w wizjerze, zdjęcia są ok. ale dla pewności jeszcze sprawdzę. Po odkręceniu obiektywu dalej są widoczne te brudy w wizjerze
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To tylko zabrudzona matówka więc nie ma strachu. Można samemu spróbować przedmuchać gruszką beztalkową.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
do przedmuchania użyłem ppowietrza w sprayu ale to nic ne dalo . Wygląda to tak jak by te brudy byly przyklejone
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Powietrze w sprayu to najgorsze co można wymyślić. Paprochy są przeważnie między matówką a pryzmatem.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
a jak ta gruszką podejsć do tematu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach