robertus  Dołączył: 11 Cze 2014
[K200D] zielona kreska na każdym zdjęciu
Po wielu latach bezproblemowego użytkowania stało się. Mój K200D zachorował.
Na każdym zdjęciu w tym samym miejscu pojawiła się cienka kreska. Grubości chyba jednego pixela. Nie jest to wina obiektywu, robiłem zdjęcia bez obiektywu. Widać ją.
Przy zamkniętym obiektywie dekielkiem nie widać jej. Przy zdjęciach jasnego nieba prawie jej nie widać.
Przykładowe zdjęcie. Szukajcie poniżej koła odkurzacza.


Link do zdjęcia
Wiecie może co to jest? Kto to może naprawić?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na każdym zdjęciu jest w tym samym miejscu?
 
robertus  Dołączył: 11 Cze 2014
Tak
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pewnie, niestety matryca, chociaż może taśma.
Jeśli jest to szerokości 1-go piksela to na papierowych zdjęciach tego nie widać.

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
robertus, raczej matryca, ale gdybyś nie wyjaśnił gdzie jej szukać to trudno ją wyłapać, przynajmniej na tej fotce.
 
robertus  Dołączył: 11 Cze 2014
Tak, ale jak już wiadomo gdzie jest to przyciąga wzrok jak magnes :)
Tu jest pionowo po prawej stronie. Jednolity kolor to widać nawet na miniaturze.
https://lh4.googleusercontent.com/-EyqbykxWVFs/U5yQRKWfPvI/AAAAAAAADkc/Mq1aictEie0/s2048/IMGP4112.JPG


Byłbym skłonny nawet to naprawić w kosztach używanego body, bo znam swój sprzęt i bardzo go lubię. Mam jedynie natrzaskane 14500 migawek.
 
Ytr  Dołączył: 24 Wrz 2009
Kolega miał takie kreski w 4 miesięcznym D3s. Na szczęście aparat był na gwarancji i serwis przekonywał kolegę że aparat działa jak należy. Więc się nie martw wszystko jest ok.
 
robertus  Dołączył: 11 Cze 2014
Witam ponownie.
Taka obserwacja. Od jesieni do wiosny kreski nie było. Gdy się zrobiło cieplej kreska powróciła. To pewnie taśma coś nie styka, ale boję się go rozkręcać.
Mam więc sezonowy aparat :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach