MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Dada napisał/a:
No to popatrz na konstrukcję DSLR z poziomu EL dwóch wiodących firm fotograficznych. I nie mam tu na myśli ani Sony, ani Leiki.

Ani jeden ani drugi producent nie ma w swojej ofercie bezlusterkowcow w pelni tego slowa znaczeniu, dlatego musza miec w sprzedazy najprostsze lustrzanki :-B

Dada napisał/a:
Zgoda, ale jakby nie kombinować, to w porównaniu z konkurencją, K-30 nie jest "najprostszą" lustrzanką.

K-r jest na samym szczycie klasy EL, K-30 jest od niej tym bardziej wyzej pozycjonowana, wiec nie ma mowy o jakiejkolwiek prostocie w lustrzankowym systemie Pentaxa :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MT 01 napisał/a:
K-r jest na samym szczycie klasy EL
Nie powiedziałbym - obecnie EL dzieli się na klasę niższą (1100D i D3200) i wyższą (600D i D5100), K-r jest gdzieś pomiędzy, za to K-30 zbliża się do klasy 60D, czy dawnego D90.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
jaad75, zgodze sie w 100% :-B
 
BAN Gedeon  Dołączył: 22 Maj 2011
MT 01 napisał/a:
jaad75, zgodze sie w 100%
Też tak uważam. wiele osób kupuje lustrzankę aby ładnie prezentowała się na szyi a reszta nie istotna... :-) Mój Znajomy ma Canona, pytam jakiego a On nie wie.... :-)
 

korniszon  Dołączył: 02 Mar 2012
"W wizjerze istnieje też możliwość zastosowania wymiennych matówek." Też mi nowość ;-) :mrgreen:

http://www.pcformat.pl/Ne...lasyczna,n,8819
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Przypuszczam ze następca k-5 też będzie trochę udziwniony jak ostatnie aparaty pentaksa.
Wolałbym nie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Może będzie miał 3 oznaczenia modelu: na froncie, na górze i z tyłu, i opcjonalnie a na pasku, wzorem konkurencji.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
będzie miał 3 oznaczenia modelu:
I każde inne, co by wszystkich zadowolić.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dada napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
będzie miał 3 oznaczenia modelu:
I każde inne, co by wszystkich zadowolić.

Chodzi ci o krój czcionki czy o samo oznaczenie?! :-P
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Benek napisał/a:
Dada napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
będzie miał 3 oznaczenia modelu:
I każde inne, co by wszystkich zadowolić.

Chodzi ci o krój czcionki czy o samo oznaczenie?!

Samo oznaczenie, dodatkowo co najmniej w jednym miejscu symbol "FF", cokolwiek miałoby to znaczyć. :-P
 

starduscik  Dołączyła: 29 Lis 2011
cena k-30 jest jednak za wysoka... bynajmniej w jessops body i kit kosztuje 50pensow wiecej niz k5 z krotkim kitem... :-/

czekalam, na nowy model gdzy korci mnie wymiana k-r ale z tego co widze to obraz k-5 przed oczami coraz wyrazniejszy sie robi
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mam gacie z Tesco z tym oznaczeniem.

Ależ idziemy w OT. Basta!

Ciekaw jestem trzymania tego aparatu. Seria K-literka jest bardzo wydmuszkowa. Podpięcie lampy to katorga. Kultura pracy migawki również pozostawia wiele do życzenia. Czy K-30 odejdzie od tego?

Widać strząsanie syfu z matrycy następuje w K-30 klasyczną metodą, a nie tak jak w K-7 czy K-5.

Na bardzo cichą pracę migawki i lustra też bym zatem nie liczył.

Nie ma słowa o dodatkowych stykach do gripa.
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gunner napisał/a:
cena 899.95$

http://www.pentaxwebstore.com/product/27772

Jakby tylko w Pentaxie bylo dobre 70-200/2.8 ;/


Pentax ma swietne 80-200/2.8*
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
starduscik napisał/a:
bynajmniej w jessops

Bynajmniej to nie przynajmniej :!: :evil: :evilsmile: :idea: :-B
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
rbucz napisał/a:
Bynajmniej to nie przynajmniej :!: :evil: :evilsmile: :idea: :-B
Uff, już myślałem, że tylko mnie to w oczy kole. :-B
 

starduscik  Dołączyła: 29 Lis 2011
rbucz napisał/a:
starduscik napisał/a:
bynajmniej w jessops

Bynajmniej to nie przynajmniej :!: :evil: :evilsmile: :idea: :-B


jaad75 napisał/a:
rbucz napisał/a:
Bynajmniej to nie przynajmniej :!: :evil: :evilsmile: :idea: :-B
Uff, już myślałem, że tylko mnie to w oczy kole. :-B


:oops: no zdarza sie :) nie kazdy humanista sie urodzil :oops:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Właśnie, humanum est errare.
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
Witam,

A wiadomo coś o następcy k-5? Planowałem zamienić k20d na k-5. Ale skoro Pentax szykuje niespodzianki to czy znany jest bliżej termin ich premier
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Niunek napisał/a:
Witam,

A wiadomo coś o następcy k-5? Planowałem zamienić k20d na k-5. Ale skoro Pentax szykuje niespodzianki to czy znany jest bliżej termin ich premier


nauczony swoim doświadczeniem z k-5 nikogo nie namawiam na kupno niesprawdzonych aparatów. niech lepiej wyjdą z nich choroby wieku dziecięcego i spadnie trochę cena. chyba, ze kogoś podnieca pisanie na forum trzystu postów o syfach na matrycy czy migawkach plujących smarem.

 
BAN Gedeon  Dołączył: 22 Maj 2011
berpa napisał/a:
nauczony swoim doświadczeniem z k-5 nikomu nie polecam kupować niesprawdzonych aparatów. niech lepiej wyjdą z nich choroby wieku dziecięcego i spadnie trochę cena. chyba, ze kogoś podnieca pisanie na forum trzystu postów o syfach na matrycy czy migawkach plujących smarem.
Najlepiej zmienić system na lepszy i pewniejszy... Bo ja nie narzekam dlatego jestem zadowolonym użytkownikiem systemu P.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach