cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
"Wybitne" fotki z K100D
Na początku zaznaczę, że moja prośba może wydawać się objawem syndromu "niezdecydowanego gówniarza" i być równoznaczna z "przekonajcie mnie do produktu X" ;) Ale, jeżeli ktoś może mi pomóc, będę bardzo wdzięczny.

Mianowicie szukam zdjęć wykonanych K100tką. I nie chodzi mi tu o typowe sample.. Chciałbym zobaczyć, co można wykrzesać z tego aparatu prawdziwy fotograf. Jeżeli macie w swoich zbiorach jakieś linki (lub własne zdjęcia ;) ), które można uznać za wybitne, bardzo bym prosił o umieszczenie. Chodzi mi głównie o portrety i reportaż/SF, ale jakiś ładny landszaft też z chęcią zobaczę. Charakterystykę kolorów itd kasetki znam ze zdjęć przykładowych bardzo dobrze. Widziałem wiele portfolio osób, które się posługują tym Pentaxem, jednak nie zauważyłem jeszcze fotek po których 'opadła by mi szczęka', a wiedziałbym, że owe zdjęcia wyszły z K100D.

Wszelkie objawy chęci pomocy będę nagradzał uprzejmym podziękowaniem 8-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Prawdziwym fotografem nie jestem, ale TU masz trochę fotek robionych tak po prostu, bez zastanowienia. Od gniotów po całkiem znośne. Zapraszam.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Meggido napisał/a:
Od gniotów po całkiem znośne. Zapraszam.
_________________


Optymista :-P

[ Dodano: 2007-04-24, 09:37 ]
cureforpain napisał/a:
Chciałbym zobaczyć, co można wykrzesać z tego aparatu prawdziwy fotograf.


taki sie jeszcze nie narodzil :mrgreen:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
asklop, ktoś nim musi być. :-P
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie rozumiem do czego to zmierza. Chcesz ocenić wartość sprzętu na podstawie umiejętniości fotograficznych użytkownika :shock: Troche to wygląda na takie myślenie magiczne!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cureforpain, ale nie kumam, uważasz że jakikolwiek aparat pomaga robić genialne zdjęcia? Że stając się właścicielem modelu x zamiast y będziesz robił lepsze? Porównanie zdjęć z różnych aparatów ma sens jedynie, jeśli porównuje się je pod względem technicznym!
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
Chcesz ocenić wartość sprzętu na podstawie umiejętniości fotograficznych użytkownika Troche to wygląda na takie myślenie magiczne!


widzialem takie foty robione starym dobrym Zenkiem, ze cureforpain, szczena by opadla i o K100d nawet by nie pomyslal. Ale to nie aparat robi zdjecia na szczescie. Dlatego jest miejsce, rzeby sie rozwijac.
 
cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
Ciekawi mnie po prostu jak ta pucha zachowuje się w rękach kogoś, kto zna się na rzeczy. Nic w tym magicznego nie widzę..

Cytat
widzialem takie foty robione starym dobrym Zenkiem, ze cureforpain, szczena by opadla i o K100d nawet by nie pomyslal. Ale to nie aparat robi zdjecia na szczescie. Dlatego jest miejsce, rzeby się rozwijac.
,
Też takie widziałem. Fotki ze Smeny niejednokrotnie zauroczyły mnie bardziej niż te z DSLRów. I zdaje sobie sprawę, że efekt końcowy zależy od fotografa i nie musisz mi o tym przypominać.

Najzwyczajniej w świecie chciałbym pooglądać dobre fotki z tego aparatu. Bo takich które by mnie zachwyciły jeszcze w internecie nie widziałem.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
No wiesz, wiara w związek pomiędzy jakością fotografii (nie mówisz przecież o walorach czysto technicznych) a rodzajem użytego sprzętu jest zwyczajnie błędna. Zresztą koledzy wyżej wyrazili się jaśniej... Acha! nie neguje Twoich dociekań, zwyczajnie chciałbym żebyś zdał sobie sprawę, z tego że tego typu myślenie to ślepa uliczka. Czym prędzej tym lepiej dla Twojej fotografii !!!!
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
Najzwyczajniej w świecie chciałbym pooglądać dobre fotki z tego aparatu. Bo takich które by mnie zauroczyły jeszcze w internecie nie widziałem.


nie to ladne co ladne a to co sie komu podoba. Ty nie widziales, inni tak. Na tym polega urok fotografii. Kazdy czlowiek ma swoj gust i swoje poglady.
Teraz ciezko jest widza czyms nowym zadziwic. Wszystko juz zostalo pokazane i powiedziane.
 

kahajoe  Dołączył: 27 Mar 2007
Re: "Wybitne" fotki z K100D
cureforpain napisał/a:
Ale, jeżeli ktoś może mi pomóc, będę bardzo wdzięczny.


http://joe70.digart.pl/digarty/

Coś tam próbuje ukręcić , jak będzie z Twoją szczeką to nie wiem , ale spojrzeć możesz ... kilka późnych zdjęć jest Fuji S5600 , reszta te kilka najnowszych K100D ... IMO nawet najbardziej profesjonalnym aparatem można robić lipne fotki :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Dobra, co tam sobie cureforpain wykombinuje to wykombinuje. Problem właśnie taki, jak mówi asklop, że nie wiadomo, co kogo powali. Mnie np często powala dobrze zdjęte street-photo, ale sam mam ciągle opory w takiej fotografii, więc efektów u mnie brak :-) Tak czy inaczej, ponieważ prosisz o zdjęcia z kasetki, to wrzucę swoją galerię z zastrzeżeniem, że nie są to IMO powające zdjęcia - ot takie pstrykanie, sprawiające mi mnóstwo frajdy, a to jest dla mnie najważniejsze, czego i Tobie życzę, jak sobie tą kasetkę w końcu sprawisz :-)
http://picasaweb.google.com/beef.photo

[ Dodano: 2007-04-24, 10:17 ]
A co do zdjęć naprawdę świetnych, to np tutaj masz galerię alkosa (chyba się nie obrazi, jak rzucę linką):
http://www.onephoto.pl/po...id_autora=17765
Część (ta kolorowa) jest zrobiona kadyszką, ale uwierz, nie da się tego rozróżnić "na oko" od takich robionych kasetką :-) Reszta jest, z tego co mi wiadomo, robiona analogami. Stawiam ryzykowną tezę, że gdyby alkos robił zdjęcia nie kadyszką, a kasetką, bybły by równie dobre.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf, na TKT 009 posylasz fotke?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
asklop, podsyłam, a dlaczego pytasz? :->
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
tak z ciekawosci :mrgreen:
 
cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
bEEf, w końcu taka odpowiedź, na jaką czekałem :-D Nie będę cytował po kolei, po prostu przyznam, że odnośnie trudności z trafieniem w gust jak i wyższości umiejętności fotografa nad fajnością sprzętu (jezu, jakie zdanie) zgodzę się z Wami w 100%. I możliwe, że gdybym napisał "fotki, które Waszym zdaniem są fajne" nie byłoby tyle gadki :)

Tematem tym nie chciałem porównywać kasetki do innych aparatów, ani robić tego typu eksperymentów. Najnormalniej w świecie zachciało mi się zaczerpnąć przyjemności z oglądania zdjęć wykonanych aparatem w którego posiadanie wejdę już wkrótce. Nie mniej jednak dzięki za parę linków! szczególnie trafiła do mnie galeria alkosa.

Pozdrawiam ;)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cureforpain, - NIE WIEM PO CO CI TO.....zobacz sobie tutaj - czesc robiona analogamii a czesc istD ktory jest starszym korpusem...:
http://fototok.tkb.pl/pt/author.php?a=9377
przy czym jak inni juz napisali.....wybor aparatu na podstawie zdjec zrobionych przez jakiegos innego tfurce....to tak troche zyczeniowo...jak bede mial taki aparat to bede robil taaaaaakie zdjecia...... :roll:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ach te Taterki pseślicne...

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniak, Oj, ciągną Cię te owiecki, ciągną... :mrgreen:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Porządny gość.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach