JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
cureforpain, Watpie, ze ktos nazwie swoje fotki wybitne, nawet w cudzyslowiu. Amatorzy sa glownie w miare zadowoleni z wynikow, rzadziej dumni. [moim zdaniem]
Tutaj masz link do zadawalajacych MNIE obrazkow.:
Portrety: http://picasaweb.google.de/Jotwuu/Vanessa
Landschaft: http://picasaweb.google.de/Jotwuu/CzeresnieKwitna
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
JSW, chyba się zakochałem... :mrgreen: Cóż to za piękność na tych portretach?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cureforpain, nie wiem kim jest ten gość. Nawet odbiór fotografii uważam za zdecydowanie subiektywny [i nie wiem co znaczy, że ktoś jest pro, skoro jego foty mi się nie podobają].
No, ale jeśli chcesz zobaczyć wg mnie ciekawe zdjęcia na prędce znalezione w necie to proszę:
LINK

oto próbka:


[ Dodano: 2007-04-24, 12:53 ]
Stronka o K100D:
K100Dno_blur_web]
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Meggido, Cale 16 lat.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
To tak w sam raz. :mrgreen:
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
JSW napisał/a:
cureforpain, Watpie, ze ktos nazwie swoje fotki wybitne, nawet w cudzyslowiu. Amatorzy sa glownie w miare zadowoleni z wynikow, rzadziej dumni. [moim zdaniem]


No dokładnie tak jest... Od czasu jak kupiłem k10d zrobiłem już (alibo dopiero) 2k zdjęć i nie wiem czy bym z tego wybrał z 50 na odbitki...... Fakt że kupa z tych zdjęć to były testy no ale.....

W ostatni weekend maiłem fajne zajście, spotkanie trzeciego stopnia z zawodowym fociarzem wesel.... Ja skromny z moją kdziesiątką i analogowym palnikiem z białym daszkiem, on body canon + palnik canon i co....??? ano to że kopara mi opadła jak gość przyszedł do mnie i mi pokazał swoje foty....

Taką kichę to bym zrobił swoim starym c-5000.... połowa tych zdjęć była na ISO 3200!!! i to dotego niedoświetlone albo poruszone, czy też nie ostre....


Nie będe kłamał że ze swoich też jestem bardzo nie zadowolony ale sorry... gość powinien znać już swój sprzęt zwłaszcza że ktoś mu za tą robotę grubą kasę zabulił.... zresztą rozwalił mnie tekst że strasznie nie lubi jak mu canonik ciachnie fotę na 3200 ISO bo mu szumy wychodzą, a jak mu powiedziałem że ja mam w kdyszce tylko 1600ISO i że i tak robię sporadycznie na max 800ISO to się dziwił ze wogóle się da zdjęcia tym robić.... :lol:

Opis troszkę uproszczony ale mniej więcej o to chodziło.... :evil:

W niedzielę myślałem że mi się to wszystko śniło ale Luba mi powiedziała że gość strasznie mnie rozcietrzewił swoimi bezeceństwami i że szwagrowie mnie musieli uspokajać wznosząc kolejny toast za młodą parę... :lol: Znów mnie ciarki przeszły.... :-?

Przyznaję się amator ze mnie straszny ale to co zobaczyły moje piwne oczy, to było straszne....
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
z deka jałowy ten wątek. K100D jest aparatem amatorskim, więc siłą rzeczy zawodowych szpan-fotek trudno szukać. Poza tym chyba większość użytkowników kupiła go po wakacjach, na jesieni, a zima była raczej do dupy, więc wysypu szaleńczych fot z egzotycznych krajów należy się spodziewać mniej więcej teraz. Poza tym co to za stawianie sprawy: chcę zobaczyć super foty z K100D. Rozumiem gdybyś, kolego cureforpain (nick od płyty Morphine?) powiedział, że w ogóle chcesz zobaczyć super-fotki. Ale czemu akurat z K100D? Twoje wyjąśnienia są mało przekonujące. Mniejsza z tym, moim zdaniem jest to prawie rewelacyjny aparat amatorski, który generalnie (poza nieco wolnym AF) nie przeszkadza w robieniu zdjęć. Reszta jest w rękach i głowie fotografującego.
P.S
Widziałem ciekawe fotki robione komórką.
P.S II
zapraszam oczywiście do mojej galerii ;-)
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Vivoo: miażdżysz :-)

Moje doświadczenia są podobne... tylko pamiętam więcej ;-)

K100 vs. Canon 30D - zdjęcia w 3200 (canon) porównanie - większe szumy niż 3200 ISO w kasetce/kasztance (ze względu na moją manię fotografowania koni mój znajomy ją tak przezwał..) nie ma porównania nawet w 1600.
Na moje oko: Canon: 800/1000 - Pentax: 3200. Podobny poziom szumów. Szkło: 50/1,7. Expozycja: 1/60s. Nie wspomnę tu o poruszonym zdjęciu "canoniera". SR to potęga :-)

cureforpain:

kiedyś też porównywałem - jakie foty jakim aparatem są robione. Myślałem sobie, że wybiorę ten, którym zdjęcia są najładniejsze (tzn. mnie się podobają). Chodziłem na wystawy, pytałem fotografów jakimi aparatami robią takie zdjęcia... i wiesz, do niczego mnie to nie doprowadziło...
Ważna jest wiedza podstawowa (książki, internet, czasopisma) - fajne fotografie możesz sam robić, nawet jak ktoś na tym forum się wyraził korpusem z puszki po piwie zrobionym (camera obscura ver. 2K).

Fotografia to człowiek, a nie maszyna! Poczekaj na aparat, czytaj w międzyczasie, a potem wprowadź wiedzę w czyn.... fotografuj znaczy.
Pamiętaj jednak, by się z nami podzielić wynikami tej pracy. :-) )

Pozdrawiam :mrgreen:

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cypis napisał/a:
z deka jałowy ten wątek.


Co najmniej. Wybitne fotki robi ten przyrzad z tyłu aparatu, reszta malo sie liczy. Ponadto chyba wiecej niz 50% zdjec, ktore uwazam za najlepsze w histori fotografii, jest albo nieostra, albo poruszona, albo zrobiona jakims przedpotopowym zabytkiem :-P

cypis napisał/a:
nick od płyty Morphine?


fajnie ze przypomniales, ale ciiii - to OT :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Co najmniej. Wybitne fotki robi ten przyrzad z tyłu aparatu, reszta malo się liczy.
Bzdury, oldskulowe, wyprane frazesy. Zdjęcia robi aparat, nie fotograf.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Bzdury, oldskulowe, wyprane frazesy. Zdjęcia robi aparat, nie fotograf.


Te "wybitne" tez, misiu?

buehheh
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
qchnia....a myślałem, że zdjęcia robi maszyna taka duża w zakładzie fotograficznym.... :-?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Alfx napisał/a:
qchnia....a myślałem, że zdjęcia robi maszyna taka duża w zakładzie fotograficznym....

tak!!! a wiatr robia ruszajace sie drzewa :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Bzdury, oldskulowe, wyprane frazesy. Zdjęcia robi aparat, nie fotograf.

Te "wybitne" tez, misiu?
Oczywiście. Nie bardzo wiem, które masz na myśli, pisząc "wybitne" (plfoto?) - ale jestem przekonany, że umiejętnie dobrany, drogi i wypasiony sprzęt fotograficzny to warunek konieczny do uzyskania dobrych zdjęć. Umiejętności fotografa niewiele znaczą tak naprawdę. Nie wiem, czy wiesz, ale na przykład w najnowszych aparatach automatyka sama wybiera, gdzie będzie ustawiona ostrość - dzięki temu zrobienie zdjęcia trwa krócej (fotograf nie musi myśleć) - i można w ciągu tego samego czasu zrobić około dwa razy więcej bardzo dobrych zdjęć, niż kiedyś.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ach, no chybaże! :-D ;-)

:oops:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
coś w tym, co pisze Jarek jest - puszka czasem pomaga. Nieskromnie zapraszam do obejrzenia paru fot z wczorajszego spektaklu:
od tej fotki plus kilka następnych: http://picasaweb.google.p...972395048985298
siedziałem sobie w ostatnim rzędzie (jakieś 30 m od sceny), ogniskowe po 200, albo i więcej, czasy różne, łapa latała, bo bez oparcia, a i tak nie są złe - kumpel robił zdjęcia C20D z koncertu, stał blisko sceny, ogniskowa 80mm (helios) a i tak ma większość (jeśli nie wszystkie) ruszonych. Byłem sceptykiem użyteczności SR na imprezach typu spektakl czy mecz w hali, ale jak widać... może się przydać ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Kurcze, szkoda, że nie ma takiej ikonki tarzającej się ze śmiechu :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Ach, no chybaże!
Nie wiem czemu, ale przypomniało mi się pół obiektywu wyciągniętego z dna rzeki.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Nie wiem czemu, ale przypomniało mi się pół obiektywu wyciągniętego z dna rzeki.


To wszystko przez niski poziom vonnegutyzmu w powietrzu. Front znad atlantyku, no wiesz.

;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Front znad atlantyku, no wiesz.
Wiem, wiem, w weekend miałem grochówkę. Ale nie sądziłem, że już po dwóch dniach do Irlandii dotrze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach