weakhead  Dołączył: 10 Lut 2012
citipunk napisał/a:
weakhead o co w tej ostrości biega bo nie wiem- jak zrobić dobrze ostre zdjęcie z rawa? po czym poznać że jest niedoostrzone lub przeostrzone?


W zasadzie Twoja praca nie cierpi jako tako na brak ostrości. Robi takie wrażenie przez słaby kontrast.
Jak zrobić naprawdę dobrze wyostrzone cyfrowo zdjęcie to ja sam jeszcze do tego nie doszedłem. W przypadku maski wyostrzającej na pewno trzeba odpowiednio dopasować próg, żeby nie wyostrzać szumu; nie można też przesadzić z obszarem i siłą, żeby paskudnych krawędzi nie porobiło.
Wyostrzając filtrem górnoprzepustowym warto warstwę potraktowaną owym filtrem rozmyć selektywnym rozmyciem gaussa, aby pozbyć się z niej szumu.

PS: Twoja wersja ma niższą rozdzielczość niż reszta.
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
rozdzielczość? o co z tą rozdzielczością biega bo nie wiem- po czym poznać że rozdzielczość jest zbyt duża lub zbyt mała?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
citipunk napisał/a:
rozdzielczość? o co z tą rozdzielczością biega bo nie wiem
Dopiero zauwazyłem - twój duży plik ma 2743px × 1822px, czyli zmniejszyłeś go. Oryginał ma 4288px x 2848px (dokładne wymiary mogą się różnić w zależności od wywoływarki).

Duży plik ma mieć rozmiar oryginalny.
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
jak było w poprzedniej edycji? może coś zrypałem w presetach.

albo LR poszedł przy eksporcie z ograniczeniem wielkości do 5MB i zmniejszył rozmiar ...


w 253 wysłałem pełny rozmiar?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
citipunk napisał/a:
w 253 wysłałem pełny rozmiar?
A możesz sam sprawdzić?
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
mam dzień lenia :)

1819x 2747 .... OK doślę taki duży że ho ho.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach