alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
a moglbys sprobowac, czy w ogole dziala? nie musisz nic zmieniac :-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
FW 1.50 będzie sam wybierał dobre foty, odpowiednio je obrabiał, wysyłał do druku i na konkursy 8-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Lepiej by dodali "timer mode" z body.
 

pro_mode  Dołączył: 27 Kwi 2007
Moze ktos powie ze sie czepiam, ale w wersji 1.30 ;D mogloby byc polskie menu :P

debug mode - stara kombinacja klawiszy nie dziala [http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1036&message=23001366] ale jak latwo domyslic sie samemu - pewnie jest jakas nowa ;] wiec moze zrobimy zrzute na nagrode dla odkrywcy ;D?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
po co ? zeby jeszce mniej czytrelne menu bylo ?
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
A u mnie nie działa podłączenie do kompa, program nie widzi aparatu ;( Uaktualniłem firmware, zainstalowałem oprogramowanie i nic - tylko mam dysk przenośny w systemie...
I tak na obu kompach, może to wina Visty jak ostatnio to często się zdarza.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
papcio, na stronie pentaxa sa chyba jakies drajwery do visty....
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kilka tricków związanych z Vistą i już działa ;)

[ Dodano: 2007-04-28, 10:49 ]
Fafniak napisał/a:
papcio, na stronie pentaxa sa chyba jakies drajwery do visty....


Aparat jest rozpoznawany poprawnie bez driverów, trzeba uruchomić program jako administrator (w Viście to nie to samo co uruchomienie z konta admina) i działa.
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Wydaje mi się, że coś zrobili z AF. Na wer. 1.11 moja K10 strasznie kombinowała, czy właczyć stroboskop i pomóc AF, a po zmianie jakoś zdecydowanie wbudowana lampka próbuje pomóc.
 
pro_mode1
[Usunięty]
Firmware 1.20 ostrzy zdecydowanie szybciej i pewniej niz 1.00 , 1.10 nie testowalem.

Co do debug mode to w fm 1.20 zmienili nazwe na test mode.
Stara kombinacja klawiszy nie dziala.
Nowa trzeba by znalesc - recznie lub w kodzie.. ale to nie legalne :P

[ Dodano: 2007-05-07, 00:50 ]
btw: firmware z samsunga gx 10 po malych zmianach smiga w pentaxie k10d
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Czy ktoś może jeszcze potwierdzić ze po zmianie Firmware 1.20 Kadyszka ostrzy bardziej zdecydowanie i szybciej?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
myślę, że gdyby coś zmienili, napisaliby w zmianach wprowadzonych w tej wersji
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Nie napisałem, że AF jest szybszy, ale że w moim odczuciu mniej czasu traci na decyzję czy wspomagać się wbudowaną lampą błyskową. W poprzednich wersjach tracił na tą decyzję mnóstwo czasu, a teraz wg mnie używa lampy prawie natychmiast.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jack rozumiem ale myślę, że gdyby zmienili algorytm wspomnieliby o tym przy podawaniu zmian wprowadzanych przez nową wersję oprogramowania, no chyba, że uznali iż jest to drobiazg nie warty wzmianki
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
pentagram ja też nie sądzę żeby zmieniali algorytm, ale mogli zmienić parametr od którego zależy "moment" użycia lampy i to chyba zrobili, albo mi się coś spieprzyło w aparacie
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
sylwiusz napisał/a:
A tryb serwisowy wrocil??? :-D Pytam, bo nie wiem czy jest sens aktualizowac? :-P


Przepraszam za może i banalne pytanie, ale czy ktoś ze starych wyjadaczy kadyszek mogłby mi coś bliżej napisac o tym trybie serwisowym, tak często wystepującym w powyższych postach. Dodam, że jestem laikiem w tym zakresie, mam oryginalny firmware w wersjii pierwotnej, a mianowicie 1.00. Jak dostać się do niego, jakie zawiera on informacje i czy o ogole w tej wersjii (1.00) występuje. Będę wdzięczny za informacje o istocie tego trybu serwisowego. Pozdrawiam.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach