matb  Dołączył: 02 Lis 2006
[ analog] Problemy z przewijaniem - bateria?
Chyba był podobny wątek, ale odgrzebać nie potrafię.
Na ostatnio wywołanej rolce filmu z MZ-50 wyszło, że na klatkach (tak od połowy filmu może) są "fragmenty" z innego ujęcia. Tak, jakby przewinęło nie całą klatkę, a tak 2/3 lub 4/5. CO ciekawe, ten błąd niekoniecznie zwiększa się na kolejnych klatkach. Wygląda mniej więcej tak, jakby jedną klatkę krzywo przewinęło, następne lepiej, potem znowu gorzej itd.
I zastanawia mnie, czy to może być problem słabej baterii? Jakiegoś komunikatu o wyczerpaniu ogniw nie mam (a już nie pamiętam, czy MZ50 takie podaje). Baterie w puszce wstawione były niecałe 2 lata temu i od tej pory aparat był używany sporadycznie - filmów na nim zrobiono naprawdę niewiele.
I teraz mam problem, pilny ;-) Bo w niedzielę wyjeżdżam na kilka dni i chciałem analoga zabrać z zapasem filmów. Tylko się boję, że może mi połowę (albo i więcej) ujęć spierniczy, o czym przekonam się dopiero po powrocie :-P Wymiana baterii pomoże? Czy może coś innego?
Bo do sklepu idę po filmy, to mogę od razu wziąć nowe ogniwa, ale czy warto???
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Matb,nie dowies sie,póki nie sprawdzisz.Najsensowniej byłoby podpiąc baterypaka z naładowanymi akumulatorami,by uniknąć niepotrzebnego zakupu baterii,gdyby okazało sie ,że to usterka.W moim MZ 6 gdy padaja baterie,to zwykle mozna zrobic 5 klatek i koniec.Żadnych nakładek,tylko baterie do wymiany(dlateko kupiłem w/w paka).Obawiam sie,ze to jednak "skierowanie" do p. Rendaszki :-(
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
MarWoj napisał/a:
Obawiam się,ze to jednak "skierowanie" do p. Rendaszki
_________________


Nie oplaca sie naprawiac. Rendaszka wezmie ze 250 zl. a sam korpus warty grosze.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
NIestety musze cie zmartwić, to jest prwie na 100% problem albo silnika przewijajacego, albo liczydła na plycie głownej. Lepiej szukac nowego krpusu. pare mz-50 jest na allegro chyba
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To jeszcze na kolejnym filmie sprawdzę, czy nie był to jakiś jednorazowy wybryk na jednej klatce. A jak nie, to trudno. mz-50 raczej nie wezmę, ale coś z "pełnym" bagnetem.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
matb napisał/a:
To jeszcze na kolejnym filmie sprawdzę, czy nie był to jakiś jednorazowy wybryk na jednej klatce. A jak nie, to trudno. mz-50 raczej nie wezmę, ale coś z "pełnym" bagnetem.


kupno filmu i jego wywolanie to pewnie z 15% wartosci korpusu :-/
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
asklop, nie jest tak źle - góra 10%. Choć ze skanowaniem może być już więcej. Ale i tak filmy mam, więc zaryzykuję i cośtam przestrzelam. Najwyżej fotka życia zostanie przez aparat skopana ;-)
No dobra - wiek ktoś gdzie można kupić MZ-6 w dobrej cenie? Albo inny analog z AF nie pochodzący z "izraelskiej dystrybucji"?
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
szukaj n allegrto, chyba jest ;) a po co skanowac? wywolaj tylko fiml na poczatku i od razu bedziesz widzial czyuy normalnie jest. pozatym skoro tierdzisz ze to moga byc baterie to kolejne 30 zł trzeba na nie wylozyc ;)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jako że trochę pod ścianą stałem, to zaryzykowałem i zabrałem na krótkie wywczasy tę mz-tkę i jeszcze 4 rolki wystrzelałem. I w sumie jest prawie OK. Na pierwszej rolce większość fotek była OK, ale trafiło się też coś takiego na trzeciej klatce:



Tak ze 3 były skopane. Potem dobrze, dobrze i w końcu (gdzieś w połowie filmu):



- i dalej dobrze.

Potem kolejne dwa filmy jak ma być, aż wreszcie na czwartym z kolei, na 31 klatce takie cudo:


Pozostałe zdjęcia dobrze.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
silnik sie wali.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach