denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
3000$ z kamerkę dla zombie? W życiu! Nawet w cenie X100 (1000$) raczej bym się nie zastanawiał, który wybrać. :-P
 
alyssum.montanum  Dołączył: 26 Gru 2010
denvi napisał/a:
3000$ z kamerkę dla zombie? W życiu! Nawet w cenie X100 (1000$) raczej bym się nie zastanawiał, który wybrać. :-P


przeciez to jest celowe i zaplanowane dzialanie - powielili to co zobilo fuji z x100 - tacy dobrzy wojkowie daja nam aparat jaki potrzebujemy - a tak na prawde kupuja sobie czas na rozwoj szklarmi, systemu puszek jakie chcieli wypusci, maja rozglos samonapedzajaca sie reklame na ich aparaty z taniego platiku a na dokladke w ciszy sprawdzaja czy jest ssanie. ten aparat nie zostal zrobiony aby sie sprzedawac.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  FF w kompakcie od Sony!
Ładny debiut, z idealnym jak na moje potrzeby szkłem. Nie wiem tylko jak ten zewnętrzny wizjer w praniu.

http://www.optyczne.pl/51...ot_DSC-RX1.html

 
akuracik  Dołączył: 01 Kwi 2010
Cacuszko do wzięcia w Fotojokerze w Silesia City Center(Katowice) za 13999,0zł.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
A słyszeliście jego migawkę? No właśnie, jej praktycznie nie słychać.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
romeoad napisał/a:
A słyszeliście jego migawkę? No właśnie, jej praktycznie nie słychać.

No bo centralna.... do tego czas synchro z lampami 1/2000. Programowo zejście do ISO50. Fajna zabawka, tylko szkoda że dopinany celownik...
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Odświeżę, bo właśnie zobaczyłem ceny akcesoriów to tego cudeńka. Chyba z dużej wysokości na łeb spadli!
Zwykły wizjer optyczny - 2 387 zł http://www.cyfrowe.pl/apa...at-dsc-rx1.html
Podpórka na kciuk - 995 zł http://www.cyfrowe.pl/apa...tu-dsc-rx1.html
Osłonka na obiektyw - 895 zł http://www.cyfrowe.pl/apa...at-dsc-rx1.html
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Sebastian napisał/a:
Chyba z dużej wysokości na łeb spadli!
To był jeden z głównych powodów mojej zmiany systemu z Sony na Pentaxa. :-P Gorzej że oni na łeb spadli już dawno i niestety skutki są nieodwracalne. :evilsmile:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
akuracik napisał/a:
Cacuszko do wzięcia w Fotojokerze w Silesia City Center(Katowice) za 13999,0zł.

No rzeczywiscie, cena wariacka, w Japonii kosztuje 200000 jencow.
Oslonka 7800 jencow ......
wizjer ok. 30000.....
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
16X premiera NEXów FF. Ostatnie plotki mówią, że Sony pokaże dwa aparaty - 24mpx (cena poniżej 2000€) i 36mpx (ok 2500€). Małe body (trochę większe niż RX1), EVF na środku, całość w stylu Olympusa OM-D.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No dobrze, a jakie obiektywy do tego?

Wszystko przez nową przejściówkę na bagnet A?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Pełnoklatkowe szkła z bagnetem E:
- Sony G FE 28-70 F4
- Zeiss FE 24-70 OSS
- Zeiss Sonnar FE 35/F2.8
- Zeiss Sonnar FE 55/F1.8
- Zeiss Sonnar FE 85/F1.8

Nazwy puszek to A7 i A7r - ponoć obie uszczelnione.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Czyli już jakieś szkła są. W sumie sytuacja jest lepsza niż wtedy, kiedy startował sam bagnet E z pierwszym NEX-em.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
No i ogólnie wszystkie szkła z pierścieniem przesłony (lub mechanicznie przymykaną z korpusu) i ostrości, za pomocą przejściówek, ew. przejściówki z elektroniką do canona i nikona. Tak więc można sobie coś niecoś powybierać manuali :-P
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Dotychczasowe szkła z bagnetem E będą oczywiście działały z automatycznym cropem, który będzie można wyłączyć. Część obiektywów kryje więcej niż APS-C, wiec będzie można samemu zrobić mniejszy crop w pp.
 

CZESTOJURA  Dołączył: 23 Wrz 2010
http://www.sonyalpharumor...as-with-lenses/

zobaczymy co potrafią moje Zeissy z Contaxa G2 na FF :mrgreen:
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kliknalem i pierwsze co mi sie rzucilo w oczy:
"The body is weathersealed and has a Pentax LX “tank-solid” feeling." :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
To może być rewolucja na rynku foto. Zwłaszcza za taką cenę. Gratki dla Sony.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Benek napisał/a:
To może być rewolucja na rynku foto. Zwłaszcza za taką cenę. Gratki dla Sony.


Cena 2000euro za FF to nie taka znowu bonanza. Drozej niz Canon i Nikon, szkiel niewiele, zwlaszcza tanszych, pchyba, ze sie dokupi przejsciowke z alphy. Jakosc obrazka wcale nie musi byc lepsza niz u konkurencji, AF raczej gorszy no i ciemny ekran po nacisnieciu migawki... Ale za 1000 euro bym sie zastanawial.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Cena za a7 (24mpx) ma być na poziomie 1700$ w USA, w Europie pewnie koło 1700 euro. No ni jak to nie jest 2000 euro.

Co do małej ilości szkieł - z AF natywne na bagnet E (mają wyjść pełnoklatkowe zoomy zeissa 24-70mm f4, 70-200 f4, stałki 35mm f2.8 i 55mm f1.8 w dniu premiery), z przejściówką na bagnet A wszystkie szkła pełnoklatkowe, z contax'a G i canona EF za pomocą przejściówek nieoficjalnych (sama prędkość AF'a dyskusyjna, ale jest :P).
Do tego wszystkie manuale świata z pierścieniem przysłon.

Ciekaw jestem najbardziej jak bardzo dali radę z mikrosoczewkami na peryferiach matrycy - jeśli jest tak jak w Leice M9/M240, to będzie miodzio puszeczka do manuali.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach