komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
triger napisał/a:
Cena za a7 (24mpx) ma być na poziomie 1700$ w USA, w Europie pewnie koło 1700 euro. No ni jak to nie jest 2000 euro.


Zasugerowalem sie cena podana w tym watku. Jak nie patrzec 1700 euro to tez nie jest konkurencyjna cena.

Cytat

Co do małej ilości szkieł - z AF natywne na bagnet E (mają wyjść pełnoklatkowe zoomy zeissa 24-70mm f4, 70-200 f4, stałki 35mm f2.8 i 55mm f1.8 w dniu premiery),


Czyli jak napisalem, szkiel niewiele ( zeiss tani nie bedzie), chyba, ze z przejsciowka. Tyle, ze wtedy srednio rozumiem korzysc z bezlusterkowca, skoro szkla sa jak w lustrzance + jeszcze dochodzi rozmiar przejsciowki.

Cytat

Do tego wszystkie manuale świata z pierścieniem przysłon.


Manuale... mozna i tak. Do mnie to nie trafia. Po co kupowac takie aparat kiedy w tej samej cenie jest konkurencja, ktora przejsciowek nie potrzebuje i w dodatku oferuje dobry AF (a jak ktos sie uprze to MF tez jest dostepny)? Jestem ciekawy, jak sie to rozwinie i czy system zdobecie popularnosc wsrod milosnikow manuali. NEX dal rade ale nex byl tani.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
komisarz_ryba napisał/a:

Zasugerowalem sie cena podana w tym watku. Jak nie patrzec 1700 euro to tez nie jest konkurencyjna cena.

Za totalnie unikatową nowość, z uszczelnieniami, EVF i magnezową konstrukcją to jest na prawdę niewiele...

komisarz_ryba napisał/a:

Czyli jak napisalem, szkiel niewiele ( zeiss tani nie bedzie), (...)


Jak na start systemu to źle nie jest (niektóre zaczynają z samym kit-em) + w niedługim czasie ma być ich więcej. A zeiss nie ma być tani :evilsmile:

komisarz_ryba napisał/a:

(...)chyba, ze z przejsciowka. Tyle, ze wtedy srednio rozumiem korzysc z bezlusterkowca, skoro szkla sa jak w lustrzance + jeszcze dochodzi rozmiar przejsciowki.


W lustrzance (do której cały czas tego bezlustrowca porównujesz) masz tą przejściówkę przyspawaną na stałe - ja osobiście wolę mieć wybór ;)

komisarz_ryba napisał/a:

Manuale... mozna i tak. Do mnie to nie trafia. Po co kupowac takie aparat kiedy w tej samej cenie jest konkurencja, ktora przejsciowek nie potrzebuje i w dodatku oferuje dobry AF (a jak ktos sie uprze to MF tez jest dostepny)? Jestem ciekawy, jak sie to rozwinie i czy system zdobecie popularnosc wsrod milosnikow manuali. NEX dal rade ale nex byl tani.


Weź pod uwagę, że istnieją jeszcze inne formy aparatów poza lustrzankami. Ba, istniały nawet wcześniej - zwą się dalmierze. A na "tanich lustrzankach FF" szkła od nich się nadają do macro co najwyżej. Tutaj wystarczy przejściówka grubości ok. 1cm.
Manualne szkła typu 21 f1.4 / 21 f1.8 / 35 f1.2 / 50 f0.95/f1.1/1.4/1.55 w rozmiarach sporo mniejszych niż ciemniejsze odpowiedniki do lustrzanek mogą hulać aż miło.

Skoro nowa Leica M240 kosztuje ok. 26,5k pln, używana M9 jakieś 10k pln (najtańsza cyfrowa pełna klatka z dalmierzem), to wielu posiadaczy analogowych M2-M7 może dać się skusić takiej cyfrowej ściance bez cropa do swoich obiektywów. Tym bardziej, że ma wizjer i uszczelnienia.

Poza tym - to pierwsza (poza Leicą M240) sposobność do podpięcia pełnoklatkowych szkieł Pentax'a do cyfrowego małego obrazka. Możesz sobie wybrać co lepsze szkła z różnych systemów ("martwych" również) i mieć do tego jedno nowoczesne body. Dla mnie bomba.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
triger, z kim Ty dyskutujesz. Szkoda klawiatury.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Sklepowe, preorder, ceny w USA (body):
- A7 - 1698$
- A7r - 2298$

A7 + FE 28-70mm f/3.5-5.6 OSS - 1998$

triger napisał/a:
Ciekaw jestem najbardziej jak bardzo dali radę z mikrosoczewkami na peryferiach matrycy.
Each on-chip lens is optimally positioned depending on its location to accommodate the sharper angle of light entering the periphery, which is caused by larger sensor dimensions being teamed with the E-mount’s short flange-back distance - optymalizacja soczewek, mająca kompensować wady wynikające z zastosowania dużej matrycy przy małej odległości rejestrowej. Ciekawe czy/jak wpływa taka optymalizacja na jakość dawaną przez szkła na przejściówkach...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mnie najbardziej ciekawi czy ma dobry dekiel na bagnet w standardzie.
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
sołtys napisał/a:
Mnie najbardziej ciekawi czy ma dobry dekiel na bagnet w standardzie.


I czy to dekiel pod pełną klatkę, czy od jakiegoś Nexa - z cropem, o zgrozo! Koniec OT :) Aparat bardzo interesujący, klasycznie elegancki w swojej kanciastości, a największa szkoda, że to nie logo Pentaxa wieńczy jego wizjer ;/
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
sołtys napisał/a:
Mnie najbardziej ciekawi czy ma dobry dekiel na bagnet w standardzie.


:-B
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
triger napisał/a:

W lustrzance (do której cały czas tego bezlustrowca porównujesz) masz tą przejściówkę przyspawaną na stałe - ja osobiście wolę mieć wybór ;)


Porownuje do lustrzanki bo wydaje mi sie, ze funkcjonalnosc jak dla mnie jest podobna (uszczelnienia czy magnez nie sa mi osobiscie potrzebne), cena tez jest podobna. Rozumiem, ze dla Ciebie mozliwosc podpiecia manuali i reczne ostrzenie to wazny argument. Jakosc takich kombinacji wyjdzie w praniu. Ale czy poza ta konkretna i dosc niszowa cecha jest to faktycznie przelom dla konsumenta?

[ Dodano: 2013-10-16, 12:16 ]
wuzet napisał/a:
triger, z kim Ty dyskutujesz. Szkoda klawiatury.


Ale po co takie chamskie wstawki. Nie pamietam, zebym mial nieprzyjemnosc dyskusji z toba i chetnie tak to zostawie.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
No to Sony zamiata rynek.
Jeżeli w USA cena zejdzie do 1300-1500$ hmm wtedy trzeba będzie poprosić o prezent.
To jest taki mniej więcej bezlusterkowiec na którego czekałem.
Szkoda, że nie w wydaniu Szajsunga bo byłoby taniej...
A no i trzeba będzie pomyśleć o adapterku na K...

Ale się ta sytuacja sprzętowa ostatnio zmienia...
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
Ha!



źródło z interesującymi samplami.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Kfan napisał/a:
No to Sony zamiata rynek.
Jeżeli w USA cena zejdzie do 1300-1500$ hmm wtedy trzeba będzie poprosić o prezent.
To jest taki mniej więcej bezlusterkowiec na którego czekałem.
Szkoda, że nie w wydaniu Szajsunga bo byłoby taniej...
A no i trzeba będzie pomyśleć o adapterku na K...

Ale się ta sytuacja sprzętowa ostatnio zmienia...


Moim zdaniem sony tutaj wcale rynku nie zamiata i w gruncie rzeczy obawiam się scenariusza w którym wszystko toczy się podobnie do wersji z alfa900. Taka analogia zresztą sama się narzuca. Nie uważam, że nagle w tysiącach osób obudzi się tak wielka miłość do plesniakow, żeby tylko je mieć uzywalne w odpowiednim zakresie kątów widzenia na ff. Sony nic nie zamiata bo z tego co widzę startuje z jednym obiektywem a te plany następnych 15 to uwierze jak będą dostępne. Nie jeden producent obiecywał dynamiczny rozwój by potem to olac. Sony nie zamiata bo w.kwestii osiagow pewnie dalej będzie za lustrzankami (prędkość afp i fps'y) a w tej półce to decyduje o fajności aparatu.
ostatecznie jest to jednak interesująca propozycja ale nie wroze jej zbytniej popularnosci.
 
luftwafel  Dołączył: 14 Lip 2008
jedrus68 napisał/a:
A co to za szkiełko?


To chyba Pentax-L 43mm f1.9 Limited Special LTM

Klik
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Wszystko zależy od ceny jaką podyktują. Jeśli aparacik będzie kosztował za pół roku 5000 zł to nawet na naszym rynku może się okazać hitem. O ilość obiektywów raczej bym się nie martwił. Jest 24-70/2.8, jest 70-200/.2.8, jest trochę stałek, jest nawet tani standardowy zoom. System E startował praktycznie od zera, a dzisiaj dorobił się naprawdę niezłych szkieł. System FE ma o wiele łatwiej.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Jedna sprawa:
- matryca duza, odleglosc od bagnetu mala... jak ktos wyzej przytoczyl specjalnie zaprojektowano mikrosoczewki zeby obraz pod tak duzym katem na krawedziach byl OK
- w chwili podpiecia przejsciowki oddalajacej obiektyw pelnoklatkowy z innego systemu mamy zmiane tego kata padania na bardziej zblizony do prostego, znaczy zaprojektowane mikrosoczewki nie pracuja juz w optymalnym zakresie

Efekt:
Mozliwe ze po zastosowaniu przejsciowki jakosc z dala od centrum bedzie duzo gorsza, ewentualnie software to nadrobi.

Pamietajcie ze to jednak zupelnie nowa filozofia czyli odleglosc bagnetu od matrycy jak w APSC i duzo wieksza matryca. Oddalenie typowego lustrzankowego obiektywu, bez dodatkowej soczewki moze byc problemem dla takiej konstrukcji matrycy. Predzej obiektywy dalmierzowe sie tu spisza.. wiec raczej nie tanio. Fajnie jednak ze sie dzieje.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
dagio, mam wrazenie, ze kompletnie nie wiesz o czym piszesz :roll:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Sebastian, może jakiś kontrargument?
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przeciez odleglosc obiektywu od matrycy zawsze mozna powiekszyc stosujac odpowiednia przejsciowke, ktora da nam taka sama odleglosc rejestrowa jak w oryginalnym bagnecie. Niby dlaczego stosujac na przyklad obiektywn od Canona i zachowujac taka sama odleglosc pomiedzy matryca jak oryginalnie u Canona mielibysmy dostac gorszy obraz? Wszystkie parametry beda przeciez identyczne.

[ Dodano: 2013-10-16, 21:05 ]
dagio napisał/a:
Jedna sprawa:
- matryca duza, odleglosc od bagnetu mala... jak ktos wyzej przytoczyl specjalnie zaprojektowano mikrosoczewki zeby obraz pod tak duzym katem na krawedziach byl OK
- w chwili podpiecia przejsciowki oddalajacej obiektyw pelnoklatkowy z innego systemu mamy zmiane tego kata padania na bardziej zblizony do prostego, znaczy zaprojektowane mikrosoczewki nie pracuja juz w optymalnym zakresie

Efekt:
Mozliwe ze po zastosowaniu przejsciowki jakosc z dala od centrum bedzie duzo gorsza, ewentualnie software to nadrobi.
[...]


Ach, chyba rozumiem, autorowi chodzilo o zastosowanie mikrosoczewek i jednoczesnie przejsciowki... ale nie slyszalem zeby w tym Sony byly jakies mikrosoczewki (tak jak to ma Leika). Tu jest czysta, gola matryca polaczona z mala odleglosc rejestrowa co daje duze mozliwosci stosowania przejsciowek na inne systemy, tylko tyle.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Sebastian napisał/a:
ale nie slyszalem zeby w tym Sony byly jakies mikrosoczewki (
A7r ma mieć mikrosoczewki ZTCW
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Sebastian napisał/a:
ale nie slyszalem zeby w tym Sony byly jakies mikrosoczewki (
A7r ma mieć mikrosoczewki ZTCW


Gdzie o tym pisali?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
w sumie w żadnych oficjalnych materiałach :->
i mowa jest także o sensorze gapless, który ułatwia zbieranie światła dzięki pokryciu całej powierzchni elementami światłoczułymi

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach