pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
wuzet napisał/a:
Matryca 12 MPx

Przespałeś Prima Aprilis???

[ Dodano: 2014-04-06, 13:29 ]
Nie, nie to, żebym uważał iż 12mpx to za mało dla przeciętnego użytkownika, ale póki co to FFy są celowane do zapaleńców i napaleńców, a nie zwykłych użytkowników. Poza tym bawiłem się wczoraj nową Xperią z aparatem 20mpx i muszę powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem jakości zdjęć(pomimo przekłamań kolorów - szczególnie niebieskiego), tak samo jak w przypadku Lumii 625. Duża rozdzielczość, którą faktycznie widać, o ile jest dużo światła. Jeśli porównam to do lat 80tych i 90tych, kiedy większość ludzi używała małpek, czasami z zoomem 3x, a 5x to był wypas(mowa o ludziach, którzy robią zdjęcia, żeby uwiecznić spotkanie rodzinne, a nie bawić się w fotografię), to takie aparaty w zupełności wystarczają na codzień i dają lepszą jakość niż fixed-focus idioten-FF-kamera.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
pawelek-79 napisał/a:
Przespałeś Prima Aprilis???

Jeśli plotka się potwierdzi to za 9 i pół godziny.



Plotka o nowym aparacie, nie o przespaniu przeze mnie 1 kwietnia ;-)
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
pawelek-79 napisał/a:
wuzet napisał/a:
Matryca 12 MPx

Przespałeś Prima Aprilis???

[ Dodano: 2014-04-06, 13:29 ]
Nie, nie to, żebym uważał iż 12mpx to za mało dla przeciętnego użytkownika, ale póki co to FFy są celowane do zapaleńców i napaleńców, a nie zwykłych użytkowników. Poza tym bawiłem się wczoraj nową Xperią z aparatem 20mpx i muszę powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem jakości zdjęć(pomimo przekłamań kolorów - szczególnie niebieskiego), tak samo jak w przypadku Lumii 625. Duża rozdzielczość, którą faktycznie widać, o ile jest dużo światła. Jeśli porównam to do lat 80tych i 90tych, kiedy większość ludzi używała małpek, czasami z zoomem 3x, a 5x to był wypas(mowa o ludziach, którzy robią zdjęcia, żeby uwiecznić spotkanie rodzinne, a nie bawić się w fotografię), to takie aparaty w zupełności wystarczają na codzień i dają lepszą jakość niż fixed-focus idioten-FF-kamera.


na fotopolis jest artykuł jak nową experią pan fotograf Wolański zrobił wielkie formaty naszych rodzimych celebrytow.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Właśnie w tej chwili Sony prezentuje na konferencje nowe A7s.
4K video.
ISO 50 - coś ponad 400 000 :shock:

edit:

ISO 50 to 409,600.
12.2 megapixel

 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Oj oj oj! Takie duże piksele dadzą mniejszą ilość problemów ze szkłami z krótkim rejestrem :evilsmile: Że o pojemności dysków nie wspomnę.

Ciekawe jak z ceną będzie, ciekawe.

A natywne iso 100-100 000 jakoś. :mrgreen:
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
janek_wu napisał/a:
Mogliby wypuścić z tą matrycą korpus w 100% foto, pozbawiony filmowania, w zdecydowanie niższej cenie.

Skoro ten aparat używa matrycy w trybie ciągłym do podglądu to wytłumacz jak brak filmowania ma wpłynąć na "taniość"?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Brak filmowania ma tu pełnić funkcję hipsterską...

 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
To by chyba tłumaczyło podniesienie ceny :evilsmile:
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Nieostry napisał/a:
To by chyba tłumaczyło podniesienie ceny :evilsmile:


Bo to takie hipsterstwo w wariancie ekonomicznym, jak autentycznie podarte jeansy (a nie takie levisy fabrycznie podziurawione przez wschodzace legende casualowego tuningu).
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Nie nazwałbym histerstwem niechęci do płacenia za funkcje nieprzydatne (dla mnie ta funkcja jest kompletnie bezużyteczna, nie korzystam i nie sądzę by kiedykolwiek to się zmieniło).
Nieostry napisał/a:
Skoro ten aparat używa matrycy w trybie ciągłym do podglądu to wytłumacz jak brak filmowania ma wpłynąć na "taniość"?
Uważasz że wystarczy dodać do aparatu przycisk Play i już mamy filmowanie? Koszty wdrażanie aparatu z filmowaniem są wyższe, zresztą zobaczymy się czy A7s będzie w zbliżonej cenie do A7. Skoro wg. Ciebie filmiki w aparacie są gratis, to nie powinno byc między nimi różnicy cenowej, zwiększa się jedynie rozdzielczość filmików.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
janek_wu napisał/a:
Koszty wdrażanie aparatu z filmowaniem są wyższe, zresztą zobaczymy się czy A7s będzie w zbliżonej cenie do A7. Skoro wg. Ciebie filmiki w aparacie są gratis, to nie powinno byc między nimi różnicy cenowej, zwiększa się jedynie rozdzielczość filmików.


Ale co ma cena do kosztow wytworzenia? Produkcja aparatow to nie wypiek chleba. Kosztowo implementacja filmow faktycznie moze byc niewielkim dodatkiem, bo procesor ten sam, tyle ze zczytuje obraz z calego sensora bo ten ma mniej pikseli... Wazne jest jak sie ma taki produkt to konkurencji i ile ona sie ceni.

Ostentacyjna rezygnacja z nagrywania to oczywista manifestacja postawy "to ja jestem prawdziwym fotografem". Tak jak z ekranu dotykowego, a kiedys z odchylanego ekranu (i zapewne z autofocusa 30 lat temu) ale to juz powoli odchodzi w przeszlosc.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
janek_wu napisał/a:
Uważasz że wystarczy dodać do aparatu przycisk Play i już mamy filmowanie?

Tak, tak uważam. Matryca w bezlusterkowcu cały czas rejestruje obraz do wyświetlania na ekraniku. Wystarczy w uproszczeniu tylko zacząć nagrywać. Ludzie którzy stworzyli magiclantern czyli alternatywne oprogramowanie do sterowania aparatami Canona uruchomili nagrywanie w Canonie 50D czyli aparacie , który standardowo ma tylko funkcję live view i uruchamiane jest jednym z przycisków funkcyjnych. Więc przy cenie całości uruchomienie nagrywania to ułamkowy koszt. Podejrzewam, że ewentualna niższa cena będzie wynikała z tego, że gdzieś w kącie magazynu została zapomniana skrzynka z matrycami do produkcji innego aparatu.
janek_wu napisał/a:
Skoro wg. Ciebie filmiki w aparacie są gratis, to nie powinno byc między nimi różnicy cenowej, zwiększa się jedynie rozdzielczość filmików.

Bo nie powinno. To jest tak samo jak z Lotto i nazywa się podatek od głupoty.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
TA sama scena noca, zaczyna sie na ISO 1600 i konczy na ISO 409600. Robi wrazenie. Ostatnio ISO juz sporo szumi, ale 204800 wyglada na zuywalne do celow filmowych.

https://www.youtube.com/watch?v=XgbUgNiHfXM#t=85
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Kilka zdjęć z A7. Generalnie, po kilku miesiącach używania jestem bardzo zadowolony.
Wady: słaby WB (mimo rawa, warto mieć dobre parametry wyjściowe w pliku), słaba wydajność na akku. Jakość zdjęć bardzo dobra.





 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
luhso napisał/a:
Kilka zdjęć z A7. Generalnie, po kilku miesiącach używania jestem bardzo zadowolony.
Wady: słaby WB (mimo rawa, warto mieć dobre parametry wyjściowe w pliku), słaba wydajność na akku. Jakość zdjęć bardzo dobra.



może słówko o użytych szkłach?
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Pierwsze zdjęcie Minolta 50/1.7 AF przez adapter la-ea4, dwa pozostałe Minolta 135/2.8AF też przez la-ea4.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
luhso - dzięki za podzieleni się opinią i sampelki.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
luhso, czemu sprzedajesz A7 ?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ciekawostka - Sony A7R+Vario-Tessar T* FE 24-70mm f/4 kontra Fuji GW690III+90mm F/3.5+Kodak Ektar 100
http://www.photojottings....mage-comparison
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
A7II ze stabilizacją.
http://www.dpreview.com/a...-with-5-axis-is

[ Dodano: 2014-11-20, 05:49 ]
Jest większy i cięższy od starej A7

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach