Szubi
[Usunięty]
Aha, czyli ten typ tak ma :) ...coś jak duże spalanie przez silniki fiatów he he :)
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Chyba wszystkie tak mają.
Ciesz się , że pokazuje Tobie pół. bo ja już nie patrzę na nic poza licznikiem.
 

antek  Dołączył: 23 Wrz 2007
GX-10 też tak ma i dlatego kupilem drugi aku bo pare razy się :evil:
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Szubi napisał/a:
nagle pokazuje połowe i od razu pustą i komunikat że bateria rozładowana

Fafniak napisał/a:
NIEROZWIAZYWALNE zagadnienie dla laboludkow pentaxowych

Nieee, to chyba nie tak: canon eos500 - tak samo, C s1is - tak samo, C s560 też, minolta 505i super - to samo....
Nie chce mi się dzwonić do qmpli z nikonami, ale coś mi mówi....wiecie, co ;-)
Aha: mały kodaczek cyfrowy też się tak zachowywał. I jakoś nie miało znaczenia, czy to akku były, czy baterie.
Myślę, że jest tak dlatego, że charakterystyka zmian napięcia tych ogniw (akku takie i siakie, batt alkaliczne) przy rozładowaniu jest dość płaska w dużej części, a potem, gdy energii już faktycznie mało jest, to gwałtownie opada. W dodatku różna w różnych egzemplarzach.
Metodą byłoby wykonywanie na bieżąco ostrego testu stanu akku, ale to by zużywało prąd, albo ładowanie akku w aparacie kontrolowane przez elektronikę aparatu. Wtedy aparat miałby cały czas jedno akku i by wiedział jak to z nim jest.
Acha, jeszcze jednym wyjściem jest zastosowanie akku z własną elektroniką - tak chyba jest w np. wielu laptopach.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kiwak napisał/a:
Metodą byłoby wykonywanie na bieżąco ostrego testu stanu akku, ale to by zużywało prąd,
Niby K10D robi pomiar przy włączeniu, ale... . W nowych nikonach D300 i D3 stan akku jest podawany w %. Więc mozna :-) .
 
maciu  Dołączył: 06 Sty 2008
Kiwak napisał/a:
Szubi napisał/a:
nagle pokazuje połowe i od razu pustą i komunikat że bateria rozładowana

Fafniak napisał/a:
NIEROZWIAZYWALNE zagadnienie dla laboludkow pentaxowych

Nieee, to chyba nie tak: canon eos500 - tak samo, C s1is - tak samo, C s560 też, minolta 505i super - to samo....
Nie chce mi się dzwonić do qmpli z nikonami, ale coś mi mówi....wiecie, co ;-)
Aha: mały kodaczek cyfrowy też się tak zachowywał. I jakoś nie miało znaczenia, czy to akku były, czy baterie.
Myślę, że jest tak dlatego, że charakterystyka zmian napięcia tych ogniw (akku takie i siakie, batt alkaliczne) przy rozładowaniu jest dość płaska w dużej części, a potem, gdy energii już faktycznie mało jest, to gwałtownie opada. W dodatku różna w różnych egzemplarzach.
Metodą byłoby wykonywanie na bieżąco ostrego testu stanu akku, ale to by zużywało prąd, albo ładowanie akku w aparacie kontrolowane przez elektronikę aparatu. Wtedy aparat miałby cały czas jedno akku i by wiedział jak to z nim jest.
Acha, jeszcze jednym wyjściem jest zastosowanie akku z własną elektroniką - tak chyba jest w np. wielu laptopach.


hmmm w starym kompakcie sony po wlaczeniu aparatu jestem dokladnie informowany
ile minut pracy pozostalo, czas ten jest rozny dla trybu przegladania zdjec, pstrykania
oraz uwzględnia korzystaie z lampy w tym jaki poziom flasha jest wybrany 8-)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Kiwak napisał/a:

Acha, jeszcze jednym wyjściem jest zastosowanie akku z własną elektroniką - tak chyba jest w np. wielu laptopach.


To moze ktos sie poswieci i jesli ma zuzyty akumulator, delikatnie niech rozbierze i zajrzy "pod maske" i zrobi zdjecia elektronice jaka znajdzie w srodku. Nie bylbym zdziwiony, gdyby nagle okazalo sie, ze nie ma tam zaawansowanego ukladu ktory przekazuje informacje o kondycji akumulatora do body, a jest tylko zabezpieczenie przed przeladowaniem, by nie wybuchl. Sa juz opisywane dla akumulatorow dedykowanych "patenty" (ryzykowne) na modyfikacje oprogramowania akumulatora, by pozwalaly na wyciaganie wiekszej energii z niego - poprzez przeprogramowywanie. Znane sa przypadki programowania kondycji nowych akumulatorow dedykowanych juz w fabryce, kondycji niezaleznej od stanu ogniw ( mialy sie w okreslonym evencie wylaczyc i nakazac wymiane). Ciekawe, jak to elektronicznie rozwiazal Pentax.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
To moze ktos sie poswieci i jesli ma zuzyty akumulator
Nie sądze, przeważnie sie taki akku wyrzuca( oddaje do sklepu :) ). Jesteś ciekawy, to kup taki akku za 30 złotych i sprawdź :-P
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
argawen napisał/a:
W nowych nikonach D300 i D3 stan akku jest podawany w %

Super! Chyba jednak pozostanę przy pentaxie.... :evilsmile:
Ale, ale: w tych N-kach stosowane są takie akku jak w D80 i w paru innych; one nie pokazują w %?
Sam nie wiem.... Może jednak jest jakaś chytry sposób. Ale elektronika musi mieć jakieś podstawy do obliczeń. Rozrzut parametrów jest taki, że ja się nie podejmuję liczyć ilości energii pozostającej w ogniwie tylko na podstawie jakiegoś bieżącego pomiaru.
A zresztą mam to gdzieś: kupiłem minoltowskie akku pasujące do Kadyszki i tyla. Dużo miejsca nie zajmuje w torbie, więc nie boli.
Tymczasem mamy niedzielny wieczór dzieciaki już w łóżkach, jest spokojnie i miło.
Od jutra nowe boje ;-)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kiwak napisał/a:
w tych N-kach stosowane są takie akku jak w D80 i w paru innych; one nie pokazują w %?
Najwyraźniej układy zasilania i czujnikowania akku sa inne .
 
Feanor  Dołączył: 17 Sty 2008
Może to jest dobra alternatywa do gripu bg-2 http://allegro.pl/item306...nowy.html#photo

Fajny bajer,że można użyć baterie R6 a w dodatku ma wszystko to co bg2. Tylko troche większy jest, może będzie źle w łapach siedział ? ;o
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
No i znowu o strachu na wróble...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Feanor napisał/a:
Może to jest dobra alternatywa do gripu bg-2 http://allegro.pl/item306...nowy.html#photo

Fajny bajer,że można użyć baterie R6 a w dodatku ma wszystko to co bg2. Tylko troche większy jest, może będzie źle w łapach siedział ? ;o

Wszystko? Brak pokretel sterujacych, brak uszczelnien, brak blokady ekspozycji, brak zielonego guzika, prak podgladu g.o. ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sylwiusz napisał/a:
Brak pokretel sterujacych, brak uszczelnien, brak blokady ekspozycji, brak zielonego guzika, prak podgladu g.o.

I wszystkie te braki upakowane w kawale plastiku o wielkosci i wygladzie sredniowiecznej cegly :lol:
 

BooM  Dołączył: 21 Sty 2008
Jakieś 2-3 miesiące temu były na allegro zamienniki gripa turbo podobne do oryginału - i gdzieś chorobka je wcięło :roll:
No bo to o czym powyżej dyskutujecie i porównanie tego do "średniowiecznej cegły" to chyba nawet obraża tych co te cegły w średniowieczu robili :evilsmile:
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
W moim k10D na firmware 1.10 wskaźnik naładowania aku też działa do d... Bardzo długo jest full, później króciutko 1/2 i wskaźnik wyładowania przez jakiej 30 zdjęć.

Sony to fajnie rozwiązało serią aku z InfoLITHIUM 8-)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
BooM napisał/a:
to chyba nawet obraża tych co te cegły w średniowieczu robili


I będą strajkować :evilsmile: A ja już zacieram ręce :evilsmile: Niewtajemniczonych zapraszam :roll: TU
(taka auto-reklama pod płaszczykiem mini odpowiedzi ;-) ).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no....
Zabie hahnel padl
Mi takze - czas ladowania jakies 30 minut....
u zaby chyba 0

:evil: :evil: :evil: :evil:
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
Witam,
gdzie mozna najtaniej kupic grip do Kadyszki, oczywiscie mowie o oryginalnym a nie jakiegos innego prducenta krzaka ...


pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach