gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Dosyc trudna dyskusja. Wylaczylem sie na 24h i juz sie pogubilem i nie daje rady nadrobic.

Ja, jako amator, kazdemu amatorowi proponuje, zeby choc przez chwile sprobowal fotografowac, odrzucajac wszystko, co go choc troche meczy w fotografii. Tak, zeby wycisnac 100% zabawy i radochy, jaka wynika z robienia zdjec. I zobaczyc, co przez ta chwile sie stalo.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
jorge.martinez napisał/a:

Jak myślicie, jakie rady, wskazówki, mądrości wynieść może z tej dyskusji amator fotografii? Co powinien sobie przyswoić?


Że chodzi o to, żeby gonić króliczka?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Jorge, może dodasz coś od siebie, zamiast ciągnąć za język. ;)
Nie znalazłem jeszcze odpowiedzi na wszystkie moje pytania :-P
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
jorge.martinez napisał/a:
Cytat
Jorge, może dodasz coś od siebie, zamiast ciągnąć za język. ;)
Nie znalazłem jeszcze odpowiedzi na wszystkie moje pytania :-P


Ba, ja sobie nawet jeszcze nie zacząłem zadawac wlaściwych pytań...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Stachu napisał/a:
Tam nie ma nic do rozumienia.
Co zatem do czego jest?


...mata:





W jednej galerii, parę metrów od siebie, spięte wspólnym hasłem "Fotografowie Saskiej Kępy" bodajże.
Które wolicie (nawet pomimo lekko nieostrych sutków?;)


jorge.martinez napisał/a:
Istnieje dość silny paradygmat fotografii ulicznej, polegający na tym, że pokazujemy tylko cały kadr (nie kadrujemy), nie ustawiamy, nie pozujemy (uśmiech i spojrzenie do obiektywu Twój wróg). I już w tym miejscu bywa przeciwstawiane fotografii reportażowej, gdzie czasem się klienta ustawi, podpowie, odegra...


Sytuacje z warsztatów z udziałem W. Grzędzińskiego (zasłyszane):
1. - Dlaczego nie wykadrowałeś zdjęć? - Ja nie kadruję swoich zdjęć. - Słuchaj, nawet ja nie jestem tak zaj...y, żeby nie kadrować, więc mówię ci - kadruj.
2. (Do mojego kumpla) - podchodzisz blisko, jak najbliżej. 24, 35.

Na wyrywki, ale w takiej dyskusji o wszystkim i (bardziej) o niczym nie da się sklecić żadnej rozsądnej wypowiedzi, której Jorge nie wywróci/zaneguje serią pytań ;]
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
W jednej galerii, parę metrów od siebie, spięte wspólnym hasłem "Fotografowie Saskiej Kępy" bodajże.
Które wolicie (nawet pomimo lekko nieostrych sutków?;)


"Ósmy dzień tygodnia"
Pierwsze jest tylko ładne.

Cytat
Na wyrywki, ale w takiej dyskusji o wszystkim i (bardziej) o niczym nie da się sklecić żadnej rozsądnej wypowiedzi, której Jorge nie wywróci/zaneguje serią pytań ;]


Jorge woli czatować, czyli dyskusje o dupie Maryni.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.W, woli cytować, swojego zdania nie zdradzając. Nawet dupy Maryni nie można obejrzeć.
 

M0NIA  Dołączyła: 22 Wrz 2009
"Na koniec to do Ciebie, jako widza, należy decyzja, co jest sztuką, a co nie, co jest interesujące, a co nie. Jednak zanim podejmiesz decyzję, najpierw naucz się patrzeć” rzekł Cedar Lewisohn, kurator wystawy "Street art" w londyńskiej Tate Modern, 2008

pasuje mi to jako komentarz w tym temacie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach