Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
  Capture One Pro 7
Kto chętny niech sobie poczyta na stronie
http://www.phaseone.com/I...w43_COP7_launch

Można też pobrać triala na 60 dni za free...
GX-20 nadal nie obsługuje :evilsmile:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ooo, pora się przypomnieć żeby zaimplementowali wreszcie obsługę GX-1s :mrgreen:
Cytat
Capture One Pro 7 is the world’s best raw converter rendering precise colors and incredible detail with support for leading high-end cameras.

Oho, wygląda na to, że już obsługują ;-)

[ Dodano: 2012-10-25, 19:00 ]
Hmm, wykorzystuje OpenCL - ciekawe w jakim stopniu, chyba trzeba będzie zainwestować w kartę graficzną.
Wygląda też na to, że zrezygnowali z wersji Express, troszkę szkoda bo wersja PRO jednak swoje kosztuje :-|
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Lightroom zupełnie mi do gustu nie przypadł a CaptureOne Express bardzo. Wersja pro ma to czego mi brakuje - korekcję obiektywów i stempelek. Chyba się w przyszłym roku na nią skuszę.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
O się narobiło... Cwaniaki zrobili tylko wersję pod Win 64bit :-?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to zapewne pochodna tego problemu
http://www.phaseone.com/e...49&languageid=1

co ciekawe, o tym samym pisał całkiem niedawno autor MachineryHDR
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
"7" też ciagle tylko PEF z Pentaksa, więc obsługi DNG z K-30 w posiadanym COE 6 się już zapewne nie doczekam... A czasem lubiłem jakąś fotkę w CO obrobić...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Z tym 64-bitami to na początku nie zauważyłem...
Wygląda że niedługo nie będzie innego wyjścia jak zakup 64-bitowego Windowsa 8.
Stary dobry XP musi pójść w odstawkę...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Chyba się przestaniemy z Capture One lubić :-(
Przez te kilka lat czekałem na obsługę Samsunga GX-1s, a w tej chwili na pytanie czy lub kiedy dodadzą obsługę Pentaksa K-5 II polecili mi zakupić Capture One 7 Pro, który ten korpus obsługuje.
Kurczaki, mogliby chociaż do wersji 6-stej dodać obsługę, skoro wersji 7-mej nie ma w wersji Express a jedynie Pro.
Za cenę upgrade-u chyba prędzej kupię sobie pełnego Lightroom-a w najnowszej wersji, który chyba nie ma takich kaprysów z obsługą sprzętu.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No tak tym bardziej że nie chce im się zrobić profilu kolorystycznego do żadnego Samsunga od kilku lat.
Łatwiej sprzedać upgrade...
Wiec nie wiem po co wsparcie jak o nic nie można się doprosić , korygowane są jedynie ewidentne bugi softu...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Aha, miło z ich strony że jeszcze mi przypomnieli, że muszę zakupić sobie system operacyjny w wersji 64bitowej :-)
W sumie skoro klient bogaty bo wyżyłował się na nową puszkę to czemu go nie stać na nowy soft? :-/ ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gebi napisał/a:
Chyba się przestaniemy z Capture One lubić :-(

Ja się przestałem po kolejnym podejściu do Lightrooma 4. Mam wrażenie jakby twórcy CO zatrzymali się w rozwoju. To co wyciągam ze świateł w LR jest nieosiągalne w Capture One. Nareszcie widzę faktyczne możliwości matrycy K-5. Jedyna rzecz której mi brakuje to menu Levels którego LR4 jest pozbawiony. BTW - jak oni wykombinowali, że ktoś przy zdrowych zmysłach zapłaci 800 zł za CO z dodanym pędzelkiem korygującym i korektą obiektywów? :-P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Napisałem im jeszcze parę słów co myślę o ich polityce, to puścili parę że jednak będzie wersja 7 Express, tylko jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy :-)
Pewnie muszą się dobrze zastanowić co wyciąć, żeby się jeszcze znaleźli klienci na ten produkt.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Nie uważacie, że zdjęcia, które wychodzą spod COne ją bardziej nasycone i wyraziste niż te z LR?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
TM_Mich napisał/a:
Nie uważacie, że zdjęcia, które wychodzą spod COne ją bardziej nasycone i wyraziste

Miałem takie wrażenie przy DNG z Kiksa gdy porównywałem to do efektów z Lightrooma 3. W nowej wersji LR przynajmniej dla RAWów z Kapiątki takich różnic nie zauważam. Ale z ciekawości zrobię porównanie.
Oto wyniki:
1.

2.

Kto zgadnie który to Capture One 6 a który Lightroom 4? Zdjęcia wołane na automacie - LR4: auto tone; CO6: auto exposure, high dynamic range i levels. Nie ruszałem balansu bieli (aparatu), wyostrzanie standardowe dla obu programów.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Jeżeli możesz to prosiłbym o to.
Mam znajomego co para się fotografią ślubną. Czasami się spotkamy i pogadamy sobie o ty czy o tamtym. Kiedyś zeszło nam na temat programów do obróbki rawów. Ja osobiście używam LR, zaś on COne chyba w wersji 5.
Zasiedlismy kiedyś przed jego kompem i powiem, że całkiem przyjemnie to wyglądało - praca ze zdjęciami w COne. Bardzo podoba mi się dopasowanie koloru. W LR jest tez taka możliwość, ale moim zdaniem bardziej ograniczona.

[ Dodano: 2013-01-03, 22:18 ]
2- to COne?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Strzelam, że górne to LR.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
TM_Mich napisał/a:
2- to COne?

plwk napisał/a:
Strzelam, że górne to LR.

Dwa razy pudło. 1. - CO6, 2. - LR4
BTW - gdyby nie poziomy których nie posiada LR4 to jedynka wyglądałaby jeszcze mniej kontrastowo.
A tak wygląda ten sam plik gdy zmienimy ustawienie "curve" w CO z "film standard" na "film high contrast":
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Czyli Capture One wywołuje bardziej naturalnie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
TM_Mich napisał/a:
Czyli Capture One wywołuje bardziej naturalnie.

Tak. Teoretycznie jest bardziej "analogowo" ;-) Ale... przy zdjęciach w trudnych warunkach oświetleniowych to w LR wyciśniesz wszystko co dała matryca. W CO zostanie ci jeszcze spory margines. Przykład:
CO6:

LR4:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Enzo napisał/a:
Ale... przy zdjęciach w trudnych warunkach oświetleniowych to w LR wyciśniesz wszystko co dała matryca.

Zgadza się - LR4 ma wręcz nieprawdopodobne zdolności do odzyskiwania "przepałów". Te same miejsca, które LR odzyskuje bardzo naturalnie, nie fałszując kolorów, w innych programach odzyskać się albo nie dają, albo wychodzą paskudnie (np. w nieprawidłowym kolorze, są nieciągłe lub zawierają jakieś "artefakty"). Zresztą "wyciąganie" cieni też jest świetne i daje naturalne efekty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach