TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
A próbowałeś obrobić to samo zdjęcie za pomocą CO 7.0?
W ostatnim wydaniu coś poprawili jeżeli chodzi o wyciąganie ze świateł.

Patrząc na te dwa zdjęcia, a szczególnie na te wypalone obrazy na górnym i na te odzyskane szczegóły na dolnym, to aż sie wierzyć nie chce.

To z K-5?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
TM_Mich napisał/a:
A próbowałeś obrobić to samo zdjęcie za pomocą CO 7.0?

Nie. Ale może przez ciekawość kiedyś spróbuję. Z drugiej strony - przy cenie CO 7 PRO nie wróżę mu sukcesu ;-)
TM_Mich napisał/a:
To z K-5?

Tak. BTW - mam włączoną w body kompensację prześwietleń.
komtur napisał/a:

Zgadza się - LR4 ma wręcz nieprawdopodobne zdolności do odzyskiwania "przepałów". Te same miejsca, które LR odzyskuje bardzo naturalnie, nie fałszując kolorów, w innych programach odzyskać się albo nie dają, albo wychodzą paskudnie (np. w nieprawidłowym kolorze, są nieciągłe lub zawierają jakieś "artefakty"). Zresztą "wyciąganie" cieni też jest świetne i daje naturalne efekty.

To był powód, że nawet się nie zastanawiałem nad zakupem LR4, zwłaszcza gdy się pojawił w promocji.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
TM_Mich napisał/a:
A próbowałeś obrobić to samo zdjęcie za pomocą CO 7.0?
W ostatnim wydaniu coś poprawili jeżeli chodzi o wyciąganie ze świateł.

Próbowałem. Chyba jest lepiej niż w CO6, ale bez rewelacji. W porównaniu do LR4 jest wciąż cieniutko. Mnie się nie udało zbliżyć do efektów z LR4. Jak już pisałem - LR4 odzyskiwanie świateł ma zrobione po prostu znakomicie. Doskonałe efekty i w dodatku procedura jest prościutka. Zdarzało mi się odzyskać całkiem normalny obraz w miejscach, gdzie tylko karkołomne kombinacje w RawTherapee coś tam (z reguły paskudnego) odzyskiwały, o innych programach nie wspominając... Zresztą jedną z opiewanych przez Adobe zmian w stosunku do linii 3.x było to wspaniałe odzyskiwanie świateł. W ogóle mam wrażenie, że w porównaniu z CO LR4 ma lepiej opanowane kontrolowanie obu końców histogramu ;-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Dzisiaj postanowiłem pobawić się COne 6.0 i LR 4.0.
Jedno zdjęcie.
Wyniki wyglądają tak:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
TM_Mich napisał/a:
Dzisiaj postanowiłem pobawić się COne 6.0 i LR 4.0.

Ale to wynik starań o uzyskanie podobnych efektów czy efekty "z automatu" z obu programów? Mnie (po dłuższej walce) udawało się uzyskać z CO i LR dość zbliżone efekty za wyjątkiem RAW-ów z bardzo jasnymi światłami (i prześwietleniami) oraz głębokimi cieniami. Z tym, że odwzorowanie drobnych szczegółów zawsze jakoś bardziej mi się podobało w LR. No i kilka innych rzeczy bardziej mi się w LR podobało ;-)

 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Te zdjęcia to prawie automat, lekko poprawiony.
Pracuję na LR, ale kiedyś zainstalowałem sobie COne i widzę, że to co robię w LR w COne idzie mi szybciej.
Gorzej jest z kadrowaniem, pędzlami korekcyjnymi i nie ma połówek w COne.
Zaś dopracowanie koloru w COne jest bajeczne.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
TM_Mich napisał/a:
Te zdjęcia to prawie automat, lekko poprawiony.

No to miałem podobne efekty, w sumie - co kto lubi. Oba programy, tak w ogóle, są świetne. ;-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Dokładnie tak.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Chciałem zobaczyć jak to działa, ale niestety - program po uruchomieniu wysyca pamięć ram i praktycznie nie odpowiada...

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak z ciekawości - co jest takiego w porównaniu zdjęcia 6 postów wyżej? Lekko rozjaśniając lewe otrzymujemy dokładnie to samo.
 
psore
[Usunięty]
Mam pytanie do użytkowników C1Pro7.Czy jest w tym programie opcja wyświetlenia obok siebie zdjęć before&after (jak w lightroomie),ewentualnie jakiś skrót który pokazuje mi surową fotę (jak ukośnik w lightroomie)?
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Można pobrać najnowszą wersję COne
http://www.phaseone.com/getCO8

i takie style, polecam film.
http://captureonestyles.com
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Noo, i nareszcie mają subscription model, 8E za miesiąc, pięknie! Spróbuję.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Proszę, zakładka Subscribe: http://www.phaseone.com/e...etailsPage.aspx

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach