M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Darkroom-Digigraphie
Cytat


„…… jak porównuje w tej chwili odbitkę zrobioną w dwunastu fazach w sposób klasyczny z odbitką digigraficzną, rezultat rozłożenia szarości w obrazie w odbitce digigraficznej jest niestety lepszy.”
Krzysztof Gierałtowski


Cytat


„ …… potrzebowali nazwy na nowe zjawisko( Digigraphie), które polegało na tworzeniu wspaniałych wydruków, nawiasem mówiąc po cichu znacznie lepszych niż fotografia analogowa. To co w tej chwili jesteśmy w stanie pokazać na papierze dobrej firmy i na drukarkach Epsona, jest bez porównania lepsze niż najlepsze powiększenia na papierze barytowym. To tylko naiwny umysł myśli że ten baryt może oferować coś bardziej szlachetnego, to nie jest prawdą. Oferujemy znacznie więcej poziomów szarości oraz większą kontrolę nad obrazem.”
Tomasz Tomaszewski


Cytat


„Jeśli chodzi o technologie którymi się posługuje to - klasyczna fotografia srebrowa (negatyw- baryt), oraz wydruki na odpowiedniej jakości papierach bezkwasowych, wydruki tuszami pigmentowymi ……….. „
Paweł Żak
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Obie techniki daja fajne efekty. Ale papier ciemniowy jest fajniejszy :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Może im płacą zniżką za zachwalanie? 8-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ciekawe czy historia zatoczy koło?
analog - wada ziarno - XXI wiek - zaleta ziarno, bo cyfra jest nienaturalnie idealna
odbitka srebrowa - niedoskonałość ziarna nakładanego na ziarno, gradacja - XXI wiek - zalety, bo digigraphie jest nienaturalnie idealna

Używając materiałów "tradycyjnych" nie mam nic przeciwko używaniu cyfry. Wolny wybór autora pracy, czym się posługuje robiąc odbitki - światłem, czy myszką. Tylko cały czas podkreślam, że wszelkie ciemniowe działania są dużo bardziej pracochłonne niż obróbka w programie graficznym i wydruk. W ciemni nie ma ctrl + z. Kalibracja sprzętu istnieje i tu i tu, poznanie materiałów, na których się robi odbitkę/wydruk istnieje i tu i tu.

Co do trzech Panów - wiem, że dwóch z nich nie jest zupełnie obiektywnych w kwestii wypowiedzi o produktach Epsona. A co gdyby Tobie ktoś sponsorował lub dofinansowywał projekty drukowane?


Szeptane zachęty "autorytetów".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach