Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 267
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc267.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 02.12.2012, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc267_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc267_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc267_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc267_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc267.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


1. alyssum.montanum
rawtherapee - wywolanie raw
paint.net - zmiejszenie


2. Blesso


3. cinek325
LR4
Temp - [ 6850k ]
odcien - [ +99 ]
Ekspozycja - [ + 0,78 ]
kontrast - [+69 ]

Reszta suwaków tez przestawiona.
Usunieta aberacja w miare mozliwosci tak samo jak i odszumianie.
Wyostrzenie.


4. Gawor


5. izbkp


6. laaval


7. mr.ra66it


8. powalos
Wolane w PDCU 4.40 dalsza obróbka jak zwykle w FastStone i IrfanView


9. pszczolowaty


10. rafi


11. sailor9
Silkypix + XnView (zmiana rozmiaru i wyostrzenie)


12. wertervgt


13. Wodnick
Cala obróbka w Lightroom.


14. _basta_
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Blesso, Wodnick, _basta_
 

Wodnick  Dołączył: 03 Paź 2009
_basta_ - bardzo mi się podoba niebo.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
14 prac! Ależ urodzaj ! Czyżby mały rekord?
Gratulacje dla wszystkich !

1.alyssum.montanum. Na miniaturce wygląda dosyć mdło.Po powiększeniu jest odrobinę lepiej. Ale jest odrobinę za ciemna i brakuje w niej ...bieli. Wszystko takie lekko zszarzałe. Chmury się lekko przepaliły.

2.Blesso. Oj! Ja już się poddałem przy tej pracy. Każda koncepcja była lepsza od poprzedniej, co nie oznacza, że była dobra. Suwaki w RT latały w różne strony a efekt nie był taki jak oczekiwałem. Jako, że testuję Photoshop Elements 11 -zdałem się na jego automatykę i wyszło dobrze jeśli chodzi o balas bieli (prawie) ale za to koszmarne artefakty i aberacje na krawędziach dachu i liściach. No i szum, którego nie likwidowałem i nie wyostrzałem foty. Mogło być lepiej.

3. cinek325 - Za dużo zieleniny. Trochę to psuje odbiór całości. Chmury z żółtymi otoczkami. Brakuje trochę kolorów innych niż są uwidocznione.

4. Gawor - Niebo jak z pocztówki lub folderu reklamującego wczasy w Egipcie. Ale ten błękit oddziałowuje na resztę ( np dół foty). Za to szumu brak i kontrast odpowiedni.

5. izbkp ociupinę za ciemny. Ale dodanie jasności spowoduje problem z niebem. Bo już teraz chmury są strasznie "jałowe" a błękitu nieba praktycznie brak.Gdyby Rozjaśnić dól i ściemnić niebo byłoby "odpowiednio".

6. laaval - niebieski aż za. Ta dominanta wpływa na całość foty psując zupełnie odbiór.

7. mr.ra66it - jasny. Ale na tej pracy zobaczyłem, że ktoś stoi za drzwiami kościoła.Troszeczkę rzuca mr.ra66it zieleniną, a chmury w Jego wykonaniu są za ubogie( brak cieni) i ogólny problem ze szczegółami.

8. powalos - za miodowy i z dosyć widocznym szumem.

9. pszczolowaty -gdyby tak jaśniej i nie tak niebiesko to byłoby fajnie.

10. rafi - spora utrata szczegółów "na kościółku" + jakiś dziwny niepasujący do całości brąz.

11. sailor9 - bardzo jasny z olbrzymią ilością szumu. Kolorystyka prawidłowa-ale z małą ilością kontrastu lub czerni.

12. wertervgt stanowczo za ciemny. Ciężko cokolwiek zobaczyć oprócz odznaczającej się postaci kobiety za sosną po prawej.

13. Wodnick - lekko zbyt czerwony ale za to bezszumowy ;) .

14. _basta_ - jak On to zrobił? Nie mam pojęcia. Kolorystyka, balans bieli, brak szumu, ilość szczegółów pasują tu idealnie. Jedyny minus to zbyt duży kontrast dający efekt HDRu. Może też zbyt mocno "pojechane" nasycenie kolorów -bo aż takiego nieba z takimi chmurami to chyba nikt nie ma. Naprawdę udana praca bo prawie wszystkie elementy współgrają.

Reasumując całość- w fotce trzeba było dobrać odpowiedni balas bieli i dobrać do tego poziom jasności. Na wielu pracach czasami dominuję kolorystyczna "poświata" -zielona, niebieska lub czerwona. Ważne jest też niebo z odpowiednim kontrastowym wypośrodkowaniem chmur. Kolor kościelnego muru jest chyba najważniejszy. On nie powinien być "zżółciały" a "kamienisty" jak u Pszczłowatego czy Sailora. No i szum oraz ilość szczegółów. W tym aspekcie prace różnią się znacząco.
 

cinek325  Dołączył: 28 Sie 2012
Blesso dobrze gada co do mojej wersji , chmury mi umknęły a i zieleni za dużo.

_basta_ jak dla mnie bezapelacyjnie najlepiej.

_basta_ pochwal się co i jak tam grzebałeś ?
 

baldek  Dołączył: 22 Mar 2009
u_basty_ za duży kontrast i aureola wokół kościoła, Blesso najlepiej obrobił to zdjęcie.

edit: nie zauważyłem że można powiększyć zdjęcie, eee teraz to już sam nie wiem 8-)

 

Gawor  Dołączył: 28 Kwi 2011
Blesso napisał/a:
14 prac! Ależ urodzaj ! Czyżby mały rekord?
Gratulacje dla wszystkich !

4. Gawor - Niebo jak z pocztówki lub folderu reklamującego wczasy w Egipcie. Ale ten błękit oddziałowuje na resztę ( np dół foty). Za to szumu brak i kontrast odpowiedni.



Znowu dałem się zmylić że to Egipt i tak obrabiałem - no a to pewnie gdzieś u nas :)
pozdro
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gawor napisał/a:
Znowu dałem się zmylić że to Egipt i tak obrabiałem - no a to pewnie gdzieś u nas :)
A to chyba kościół Bernardynów w Zakopanem? Pzdr.
P.S.
Mnie też najbardziej podoba się wersja basty
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Z nadesłanych najbardziej pasuje mi Blesso.

A ja, osiołek, machnąłem się w emailu i dziś dostalem "zwrotkę" że poczty nie dostarczono :/
Jeśli można, dodaję swoją wariację na temat:


Jeśli tak nie wolno - proszę o usunięcie wrzutki.
Pełny rozmiar
tutaj
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Robert K. - Twoja praca jest bardzo dobra. Nie mam się nawet do czego doczepić. ;)
Jako jedna z nielicznych ( na moim monitorze) ukazuje tablice informacyjną wewnątrz kościoła ( u Gawora jeszcze coś widzę podobnego).
Masz zrównoważony kontrast i jasność foty. Odpowiedni balans bieli i powalczyłeś z szumem.
W każdym razie ....ścisła czołówka.
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
Jak dla mnie też _basta_ - miniaturka za bardzo kontrastowa, ale pełny wymiar już ok.


Cytat
Gawor napisał/a:
Znowu dałem się zmylić że to Egipt i tak obrabiałem - no a to pewnie gdzieś u nas :)

A to chyba kościół Bernardynów w Zakopanem? Pzdr.

Tak, to jest kościółek w Zakopanem. Przy drodze wiodącej do wejścia na Nosal.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
_basta_ jak dla mnie jest naj :-)

Blesso, zgadzam się z Tobą. Coś mój monitor w domu nie domaga i po raz kolejny przekonuję się o tym oglądając pracę na innym sprzęcie :-/ No nic zobaczę jak będzie z następnym rawem, obrobionym już na innym kompie. Mam nadzieję, że będzie lepiej :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ten kościół znajduje się przy ul. Karłowicza, która łączy drogę do Kuźnic (ul. Przewodników Tatrzańskich) z Drogą na Bystre. Rzeczywiście można nią dojść do wejścia na Nosal od strony potoku (bulwarów Słowackiego). Pzdr. ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Blesso napisał/a:
10. rafi - spora utrata szczegółów "na kościółku" + jakiś dziwny niepasujący do całości brąz.

Fakt. Coś ostatnio nie trafiam także z kolorami i dodatkowo zuważyłem (ale dopiero po porównaniu z innymi pracami), że mam tendencję do nadmiernego ocieplania fotek :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach