Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Dobre wiadomowci od Benjamin Kanarek
No moj ostatni post w tym dziale byl nie udany ( dobrze ze skasowany :-D )

I teraz sie rechabilituje

Dobre wiadomosci sa tu: http://pentaxlife.com/forum/topic/71

no i jeszcze mozna poczytac tutaj:

http://forums.dpreview.co...thread=23094050
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Świetnie Tomasz, dzięki.
Tylko że widzisz... To forum charakteryzuje się tym, że przebywa na nim znaczna ilość otępiałych, niewykształconych platfusów mojego pokroju, którzy w szkole na ten przykład miast angielskiego mieli jedynie mongolski (którego też się nie uczyli), w związku z tym nie wiele rozumieją w języku innym, niźli Polski. Czy mógłbyś więc wyjaśnić w skrócie z czego mamy się cieszyć?
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, w telegraficznym skrócie: conajmniej dwie nowe puchy w tym roku, więcej szkieł, działający marketing, a na PMA w Paryżu mają zrobić coś, czego żadna inna firma jeszcze nie zrobiła. aha, otworzyli też dwie fabryki: jedną w Chinach a drugą w Wietnamie.

edit: znowu zjadłem literkę
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
No OK moj angielski tez nie jest najlepszy ale postaram sie tak ogolnie napisac co i jak. Moze ktos szczegolowo by to zrobil?

Benjamin Kanarek chcial sie znami podzielic kilkoma uwagami na temat Pentaxa.
Jak najbardziel poleca ten spzret. Jezeli ktos chce kupic K100 lub K10D moze to smialo zrobic nie obawaijac sie ze wyjdzie jakis nowy model i zastapi stare. Nadal 2 wyzej wymienione aparaty beda czescia lini produkcyjnej.
Wyjda co najmniej dwa nowe modele aparatow na jesien i nie beda one w konflikcie z K100 i K10D.
Pentax nie bankrutuje. Wlansie otwozryl 2 nowe fabryki w Chinach i Vietnamie i inwestuje.
Najbardziej prezna dzialalnosc reprezentuje Pentax- Francja ze wszytkich europejskich pzrzedstawicieli.
Maja nowe podejscie marketingowe ktore bedzie ukierunkowane

sorry ale napisze pozniej
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu, zastosujmy się do psychologii tłumu - cieszmy się z innymi, a z czego, to juz sprawa wtórna :mrgreen: [ja w to wchodzę, a co, cieszyć się trzeba]

w skrócie gość pisze:
- K100d i K10d pozostaną w sprzedaży jako część serii K*
- będą dwa nowe korpusy [domyślam się, że uzupełniające serię]
- nie rozumiem o co chodzi z tą 645D - przetłumaczcie proszę

Pentaks zainwestował w R&D, więc nie zamierza wypaść z rynku. Planują też jakąś zmianę, nowatorskie podejście, zorientowane na detalistów i zaczną od rynku europejskiego [heh, mam nadzieję, że chodzi im o ceny!]. Chwalą Francuzów, że ich oddział jest najlepszy spośród innych na naszym kontynencie.

Pentax nadal opierać się będzie na 'rodzinnej więzi z użytkownikami i liczy na ich poparcie, jednocześnie nowatorskie podejście do klienta będzie inne niż w przypadku konkurencji.

The PMA in Paris is going to be an incredible event - ma być niewiarygodnym wydarzeniem! [Co i jak autor powie potem]

Benjamin pisze, że nowy projekt zakłada interakcję i nie wirtualność. Poza tym wszyscy się cieszą.


-----------------
w poście poniżej owej wiadomości użytkownik ennoia ma nadzieję, że znajdą ładną matrycę do tych nowych modeli. :lol:

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dzięki chłopaki.
Zastanawiają mnie te dwie nowe puchy. Jeśli nie miały by kolidować, to albo w końcu 645D i ??? Albo skrojona totalnie Kasetka - jeszcze bardziej niż D40 albo coś powyżej K10. Intrygujące jest to coś w Paryżu.
Proponuję, by poszczególne miast wpisywały, co to będzie:
Bydgoszcz: pomalują na czerwono gołębie i zbudują z nich kopię wieży Eiffla.
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
2 nowe korpusy???? No mam nadzieje, ze nie wytna takiego numeru, ze bede zalowal, ze wydalem kase na k10d. Zgadzam sie na konkurenta D40 (bo to bylby baardzo dobry ruch. Gdzies o tym szczegolowo pisalem). Wzglednie na cos lepszego i duzo drozszego od k10D. Ale jak wypuszcza cos nowego blisko k10d to sie wkurze.
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
No i praktycznie wszytko przetulmaczone
Czyli nie jest zle - jest bardzo dobrze.
A dodam jeszcze ze Pentax zwraca uwage na to co pisza, mowia uzytkokwnicy i bedzie poprawila niedociagniacia puszek.
Tylko jakie beda te nowe puszk? i- czas pokaze :-D
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
tref napisał/a:

- nie rozumiem o co chodzi z tą 645D - przetłumaczcie proszę


Tref, o 645D jest tam tylko jedno zdanie, przynajmniej ja tyle widzę ;-) .

Cytat
Here is what will be added and this does not include the 645D.


Znaczy ono tyle że te dwie puszki o których mowi niżej będą oprócz 645D, inaczej mowiąc, licząc razem z 645D to będą trzy :-) .
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
a.d.a.m napisał/a:
Ale jak wypuszcza cos nowego blisko k10d to się wkurze.
a co nie wystarczy Ci Kadyszka? Już się obudził demon posiadania nowości? :evilsmile:
ClicoFantastico napisał/a:
o 645D jest tam tylko jedno zdanie, przynajmniej ja tyle widzę
ja też widziałem tylko jedno [choć dziś głowa boli bardzo ;-) ], ale nie byłem pewien czy je rozumiem dobrze, więc przez ostrożność nie pisałem co wyczytałem :lol:
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
tref napisał/a:
a.d.a.m napisał/a:
Ale jak wypuszcza cos nowego blisko k10d to się wkurze.
a co nie wystarczy Ci Kadyszka? Już się obudził demon posiadania nowości? :evilsmile:


Wręcz przeciwnie. Będę się czuł oszukany przez Pentaxa, który wcisnął mi drogi sprzęt wiedząc, że za chwilę wypuści coś lepszego. Oczywiście powyższe ma zastosowanie w sytuacji gdy to nowe będzie w zbliżonej cenie do K10D. Jeśli maja zamiar wyuścić jakiś high level sprzęt to droga wolna :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Albo skrojona totalnie Kasetka - jeszcze bardziej niż D40

Ale dlaczego "jeszce bardziej"? Jest z czego kroić, by dobić poziomem do tej świetnej puchy: na pierwszy rzut SR, 8 pól AF, górne LCD. Starczy. No, mogą jeszcze usunąć z softu bracketing i współpracę ze szkłami bez pierścienia przysłon, jeśli już chcieli być bardzo na czasie. Do tego zmiana oprogramowania na bardziej kolorowe i już. Z rzeczy na plus będzie sensor 10Mpix. Nowa pucha jak znalazł, czyż nie?

[ Dodano: 2007-05-04, 12:55 ]
Cytat
Będę się czuł oszukany przez Pentaxa, który wcisnął mi drogi sprzęt wiedząc, że za chwilę wypuści coś lepszego.

Oszukany? Wcisnęli? Za chwilę coś lepszego? :shock:
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
a.d.a.m przeczytaj co napisalme na poczatku

Jezeli ktos chce kupic K100 lub K10D moze to smialo zrobic nie obawaijac się ze wyjdzie jakis nowy model i zastapi stare. Nadal 2 wyzej wymienione aparaty beda czescia lini produkcyjnej.
Wyjda co najmniej dwa nowe modele aparatow na jesien i nie beda one w konflikcie z K100 i K10D.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
a.d.a.m napisał/a:
Będę się czuł oszukany przez Pentaxa, który wcisnął mi drogi sprzęt wiedząc, że za chwilę wypuści coś lepszego.
eh, rozumiem Cię z jednej strony, ale musisz wziąć pod uwagę, że technika leci w tempie rakiety na Marsa, zastosowane w wielu nowościach sprzed pół roku rozwiązania są już wypierane przez obecne nowości, a jeśli firma jest w stanie nadążyć za tą pogonią szaleńczą, to tylko dobrze o niej świadczy. Przecież w dobie takiego rozwoju jaki mamy nic nie jest w stanie utrzymać się zbyt długo jako top. A ceny - muszą spadać, bo to powoduje tenże rozwój.

Nie załamuj rąk - czy Nikoniarze płakali po wypuszczeniu wersji S po D70?
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Pełne tłumaczenie poniżej


Cześć Wszyscy…
Dzisiaj spędziłem 4,5 godziny z kierownictwem Pentaxa. Zanim podzielę się z Wami tym czym mogę w tej chwili się podzielić, muszę najpierw wspomnieć o paru sprawach. Ktokolwiek chciałby kupić K100 lub K10D niech to zrobi. Te modele będą z nami jeszcze co najmniej następny rok. Nie umieścił bym tej wiadomości jeśli czułbym, że może wpłynąć w jakikolwiek sposób na sprzedaż Pentaxa, stąd to zastrzeżenie. Dwa wyżej wzmiankowane aparaty będą częścią linii produktowej.
A oto co będzie dodane i nie wliczamy w to 645D.
Na jesieni będą dwa (2 – słyszycie to!), co najmniej dwa nowe DSLRy, które nie będą konkurować z K100 ani z K10D!
Będzie też zalew nowych obiektywów.
Pentax NIE ZAMIERZA wychodzić z biznesu. Dopiero co otworzyli fabryki w Chinach i Wietnamie oraz inwestują dużo w badania i rozwój.
Wprowadzane jest też nowe, innowacyjne, podejście do rynku (podejście marketingowe), które zachęci dystrybutorów do współpracy z Pentaxem. To podejście zostanie wprowadzone najpierw w Europie.
Pentax Francja jest najsilniejszym spośród europejskich przedstawicielstw i radzi sobie wyjątkowo dobrze.
Dodam również, że Pentax pracuje po godzinach by zmniejszyć niektóre z rosnących problemów, na które się natknęliście [używając sprzęt], i szybko znajdzie rozwiązanie.
PMA w Paryżu będzie niezwykłym wydarzeniem. Zrobimy coś, czego żadna inna firma nie robiła i musze przyznać przewodzę temu projektowi z radością razem ze wszystkimi z Pentax Francja. Więcej powiem w sowim czasie.
Wystarczy powiedzieć, że będzie to interaktywne a nie wirtualne.
Niemniej jednak dobrze jest być dziś w/z Pentax/em. Ludzi, których spotkałem byli uprzejmi i mieli duże poczucie humoru.
Ben.
[/center]

[ Dodano: 2007-05-04, 13:20 ]
Tomasz napisał/a:
a.d.a.m przeczytaj co napisalme na poczatku

Jezeli ktos chce kupic K100 lub K10D moze to smialo zrobic nie obawaijac się ze wyjdzie jakis nowy model i zastapi stare. Nadal 2 wyzej wymienione aparaty beda czescia lini produkcyjnej.
Wyjda co najmniej dwa nowe modele aparatow na jesien i nie beda one w konflikcie z K100 i K10D.


Tak, podobnie Opel produkując Astrę II wypuścił Astrę III o powiedział, że Astra II będzie nadal produkowana :-) . Jeżeli kupiłem Astrę II to głupio się będę czuł widząc, że za parę miesięcy wyszła Astra III. Natomiast nie będę miał problemów gdy kupię Astrę II a Opel wupisci nowy model Corsy lub Vectry.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
[quote="a.d.a.m"]Dodam również, że Pentax pracuje po godzinach by zmniejszyć niektóre z rosnących problemów, na które się natknęliście [używając sprzęt], i szybko znajdzie rozwiązanie.
PMA w Paryżu będzie niezwykłym wydarzeniem. Zrobimy coś, czego żadna inna firma nie robiła i musze przyznać przewodzę temu projektowi z radością razem ze wszystkimi z Pentax Francja. Więcej powiem w sowim czasie.
Wystarczy powiedzieć, że będzie to interaktywne a nie wirtualne.[/i][/center]

Wiem ;-) Wezmą nasze puszki K100D i za dopłatą 500 zł odświeżą je - wsadzą nowy procesor itp.(większy bufor, zajefajny soft), wymienią matryce na jakieś wypasione, może uszczelnią i przedłużą gwarancję na następne 2 lata. Starsze puszki odświeżą za 800 zł... Aha, i zaproponują abonament miesięczny w wysokości 50zł-100zł, dzięki któremu raz w roku będzie można wybrać sobie upatrzony obiektyw (a co miesiąc dostaniemy szpanerski gadżecik z napisem Pentax). Nie wiem, co zaproponują posiadaczom K10D, ale pewnikiem też coś :lol:
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
PMA w Paryżu, a kiedy to to? Ciągle czekam na Pentax Poland. Kupować, kupować chłopcy Pentaxa i zachęcać innych także do nabycia kompaktów tej firmy/ ostatnio namówiłem szwagra na Optio M20 i jest cały hepi!/.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Zastanawiają mnie te dwie nowe puchy. Jeśli nie miały by kolidować, to albo w końcu 645D i ??? Albo skrojona totalnie Kasetka - jeszcze bardziej niż D40 albo coś powyżej K10.


to proste. Bedzie nowy LX Gold i LX Tytan :-P
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
a.d.a.m

Sam przetłumaczyles tekst. Ja go rozumiem tak: "Wyjda co najmniej dwa nowe modele aparatow na jesien i nie beda one w konflikcie z K100 i K10D"
czyli nie bedzie nastepcy K10D w najblizszym roku ani nastepcy K100 beda inne modele- moze wyzej niz K10D i nizej niz K100 ?
ja to rozumiem tak. Moge sie mylic. Ale takie sprawy najlepiej rostzrygnac przy :-B
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
a.d.a.m, ja cię troszkę nie rozumiem. Po pierwsze, kto ci wcisnął sprzęt? Czy do twoich drzwi zapukał komiwojażer, zaczął ci wywijać przedo oczami puszką i zanim się zorientowałeś, to już, otumaniony jego technikami manipulacji, wpłaciłeś bezzwrotną zaliczkę? To by znaczyło, że Apollo wprowadza nowe, nieznane chyba jeszcze w segmencie lustrzanek cyfrowych techniki sprzedaży, zamierzając podbić polski rynek. :-D
Po drugie dwa nowe DSLR'y będą na jesieni, a, Bogu dzięki, mamy na razie wiosnę. Ja nie oczekuję, że przy kupowaniu będę przez producenta informowany, że za rok wejdzie nowy model, więc żebym się może zastanowił i poczekał, bo ten nowy będzie lepszy (co innego, gdyby nowa pucha miała wejść za tydzień, czy coś). Zresztą przeciętnie inteligenty człowiek powinien się sam domyślić, że producent co pewien czas wypuszcza nowe modele, a my, użytkownicy systemu, powinniśmy się z tego wręcz cieszyć, a nie ciskać na niego za to gromy.
Po trzecie: czy z chwilą wypuszczenie następcy kadyszki Twoja kadyszka przestanie robić zdjęcia?! Chyba tylko, jeśli z wściekłością rzucisz ją w kąt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach