Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
a.d.a.m napisał/a:
Będzie też zalew nowych obiektywów.


ja chciałbym zobaczyć tylko ten zalew :->

[ Dodano: 2007-05-04, 17:50 ]
znając Pentaxa to raczej będzie kałuża

[ Dodano: 2007-05-04, 17:52 ]
żeby chociaż jakieś bajorko albo stawik ale w zalew to jakoś nie mogę uwierzyć :->
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tomasz napisał/a:
Ale takie sprawy najlepiej rostzrygnac przy :-B
najlepiej z zarządem Pentaksa :mrgreen:
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Kurde dla mnie to brzmi troche jak SF. Ale mam nadzieję, że wszystko słowo w słowo będzie prawdą.
no i mam pomysł co będzie tą innowacyjnością.




Puszczą reklame Pentaxa w TV :P
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Oby nam jeszcze zarobki wzrosły, aby coś z tego "zalewu szkieł" do naszych aparatów trafiło, ale znając życie w PL, to prędzej nas zaleje, ale krew ze złości. :evil:
:lol:
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
zenza napisał/a:
(...) ale znając życie w PL, to prędzej nas zaleje, ale krew ze złości. :evil:
:lol:


Szerzysz defetyzm 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zenza, - spoko spoko... przeciez obiecali tanie panstwo.... 8-)
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
Fafniak napisał/a:
zenza, - spoko spoko... przeciez obiecali tanie panstwo.... 8-)


...ale nic nie wspominali o sprzęcie :-P
p.s
Pamietam czasy, jak parowozy taniały :-D
 
danpe_
[Usunięty]
Tomasz napisał/a:
moze wyzej niz K10D i nizej niz K100 ?


niżej niż k100 jest k110, które zresztą mi się marzy.
Dziwne by było wypuszczanie jeszcze jednego body w tym segmencie.

Choć tak swoją drogą coś mi się wydaje, że k110D to się fatalnie sprzedaje, z tego co obserwuję, każdy omamiony AS woli dopłacić do K100.

A ciekawe jak to jest tu na forum ile osób ma k100d a ile k110d
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
danpe_ napisał/a:
A ciekawe jak to jest tu na forum ile osób ma k100d a ile k110d
w dziale sondy jest ankieta dotycząca sprzętu posiadanego przez forumowiczów:
LINK

[ Dodano: 2007-05-06, 21:20 ]
K110D [ 1 ]
K100D [ 32 ]
 
danpe_
[Usunięty]
no faktycznie coś mi jakaś sonda świtała.
To by otwierdzało to co mówię. Może chcą coś zamiast k110 wypuścić, tylko nie wiem...coś tańszego? ciekawe.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
fafniak, ja tam bym wolal, zeby byly wysokie pensje, a nie "tanie" panstwo ;-)
Pentax Francja to chyba najdrozszy europejski dystrybutor - moze ktos sprawdzic? Ja dziekuje zabojadom.
Co do tego nowatorskiego podejscia, to prorokuje opensourcowy firmware :mrgreen: Ale by byla jazda :-B
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Jak już wcześniej wspominał bEEf do obcięcia w k100 i w k110 jest jeszcze sporo. Jak już w innym miejscu wspominałem, wypuszczenie czegoś na kształt D40/D40x byłoby dobrym posunięciem skierowanym do nowego segmentu rynku - małolatów wychowanych na komórkach z apartami fotograficznymi czy użytkowników P&S. Ale trzeba pamiętać, że jest to bardzo specyficzny segment rynku, młaodzież wychowana na "kulturze" obrazkowej, grach komputerowych, iPodach i innych takich. Innymi słowy, ludzie przyzwyczajeni do penwnego standardu elektroniki.

To co zrobił Nikon, i co uważam za genialny pomysł, to wprowadzenie softu prezentujacego menu w sposób dostosowany dla młodego pokolenia. Graficzna, obrazkowa, maksymalnie uproszczona prezentacja, animacja przesłony - to są ficzery przemawiające do nastolatków. Co więcej, to są ficzery przemawiajace do ich rodziców, którzy kupią im ten aparat pod choinkę lub na urodziny.

Pentax powinien zawalczyć o ten rynek ale musi dostosować się do gustów i potrzeb nwego segmetu rynku. Poprawić menu (które obecnie wygląda bardzo archaicznie), może trochę poprawić design by apraty były mniej tatusiowe a bardziej młodzieżowe? Jakieś akcenty kolorystyczne? Z realnych ficzerów, dodał bym transmisję bluetooth z komputerem by można było przerzucać fotki bezprzewodowo. Ogromnym atutem k100/110 jest zaislanie na "paluszki" co może być marketingowo dobrze wykorzystane.

No i podstawa to dobry marketing. Pentax musiał by być widoczny w prasie i internecie.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ten bluetooth to bardzo dobry pomysl, ale ja bym poszedl krok dalej: mozliwosc podlaczenia odbiornika gps czy innych urzadzen. Czasami wydaje mi sie, ze producenci aparatow to jakies koszmarne grono podstarzalych elektronikow, ktorzy wszystko odkrywaja na nowo :-/
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Tak, tylko, ze do D40 jest mniej obiektywów AF niż do Pentaxa... Korpus jest tani, ale co z tego... Odpadają Tamrony, połowa obiektywów Sigmy i większość Nikkorów. Wielbiciele ładnych obrazków nie będą chyba chciali ostrzyć ręcznie... I ogniskowa obiektywów tańszych niż korpus kończy się na 200mm.

D70s to dobra konstrukcja. nie wiam czemu zamienili go na to coś... I był czas kiedy korpus kosztował 1600 zł.

l_uka napisał/a:
ten bluetooth to bardzo dobry pomysl, ale ja bym poszedl krok dalej: mozliwosc podlaczenia odbiornika gps czy innych urzadzen.

Heh, np. tak: ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Throwend to jest to, chociaż oczy można trochę ucieszyć ;-)

[ Dodano: 2007-05-06, 22:30 ]
najlepsza jest ta dolna linia
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Throwend, do jednocyfrowych nikonow sa firmowe odbiorniki gps. EXIF ma przewidziana mozliwosc przechowywania danych o polozeniu i calkiem fajne wycieczki z tego wychodza - mozna przegladac np w GoogleEarth. Nie mowiac o innych zastosowaniach reporterskich. Obrazek, ktory pokazujesz jest tylko smieszny, a ja mowie serio - aparaty cyfrowe przypominaja troche elektroniczne mamuty, mimo ze ciagle pojawiaja sie nowe modele.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
l_uka, spoks, wiem o co ci chodzi, ale nie mozna być cały czas poważnym, a mi się akurat ten oto obrazek przypomniał :-) Ale rzeczywiście jest wiele rzeczy, które ludzie często potrzebują, lub też ułatwiłoby im to pracę, lub cokolwiek, i kombinują domowymi sposobami, a firmy jakoś się nie kwapią, żeby takie rzeczy wprowadzać...
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ja osobiście myślę, że wyjdzie coś wyższego od k100d i k10d, np. k100d z większą matrycą i innymi bajerami, albo k10d podrasowane z inną matrycą...? Wątpię żeby pentax poszedł całkowiecie drogą nikona, pewnie tylko dorzuci bajerów. Ciekawe co z tymi obiektywami wyjdzie... Zapowiadali 17-70 i 70-300...
A może pentax pracuje nad własną matrycą... Skoro takie fuji ma swoją to dlaczego nie pentax :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
Skoro takie fuji ma swoją to dlaczego nie pentax
Bo Fuji to przede wszystkim producent filmów. Matryca to za duża bajka jak na takiego Pentaksa.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
To może z Samem :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach