jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alkos napisał/a:
Wlasnie trwa pierwsza tura usuwania kijowych zdjec z alkos.info.
Pomyślałem wcześniej o Milachu, który wywalił ze swojej strony, jakieś starsze rzeczy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
A po co ma wiedzieć 'wielu'?


True. Jest taki trend (vide: "naucz sie robic doskonale zdjecia cz-b w 48h") wmawiania ludziom ze moga osiagnac co chca.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
True. Jest taki trend (vide: "naucz sie robic doskonale zdjecia cz-b w 48h") wmawiania ludziom ze moga osiagnac co chca.


Ludzie mogą osiągnąć, co chcą, tylko muszą najpierw szczerze chcieć. Trend przejawia się we wmawianiu ludziom, że wiedzą, czego chcą. A 99% ludzi tego nie wie i wiedzieć nie będzie, bo taka ludzka natura.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Weź to wypieprz wszystko i złóż w książkę z archiwami, a publikuj rzadziej i po ciaśniejszej edycji :)


Nie.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Nie.


:D

No to powodzenia w edycji... Lekko nie będzie :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
No to powodzenia w edycji... Lekko nie będzie :)


Jakims cudem jest calkiem milo :-)

[ Dodano: 2012-12-17, 12:12 ]
wojtekk napisał/a:
Ludzie mogą osiągnąć, co chcą, tylko muszą najpierw szczerze chcieć.


To jest czystej wody american dream. Nie wierze w to - za jasna cholere nie wygram z Kasparowem ani nie przescigne Bolta. Nawet jesli mam predyspozycje, to jest za pozno na ich rozwiniecie.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
alkos napisał/a:
wojtekk napisał/a:
A po co ma wiedzieć 'wielu'?


True. Jest taki trend (vide: "naucz sie robic doskonale zdjecia cz-b w 48h") wmawiania ludziom ze moga osiagnac co chca.


Problem w tym, że rozmawiają o tym osoby z jakimiś artystycznymi ambicjami. A przecież dla 95% ludzi, te 48h w zupełności wystarczy.

[ Dodano: 2012-12-17, 13:18 ]
alkos napisał/a:
wojtekk napisał/a:
No to powodzenia w edycji... Lekko nie będzie :)


Jakims cudem jest calkiem milo :-)

[ Dodano: 2012-12-17, 12:12 ]
wojtekk napisał/a:
Ludzie mogą osiągnąć, co chcą, tylko muszą najpierw szczerze chcieć.


To jest czystej wody american dream. Nie wierze w to - za jasna cholere nie wygram z Kasparowem ani nie przescigne Bolta. Nawet jesli mam predyspozycje, to jest za pozno na ich rozwiniecie.


A czyż droga nie jest ważniejsza od celu? :evilsmile: :evilsmile: :mrgreen: :mrgreen:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
To jest czystej wody american dream. Nie wierze w to - za jasna cholere nie wygram z Kasparowem ani nie przescigne Bolta.


Kluczem do uwierzenia jest to, że nie ma perfekcji i wcale nie trzeba gonić najlepszych, trzeba być sobą... Wtedy można wszystko - na miarę swoich możliwości. Raz jeszcze, zrozumienie samego siebie...

Ja se powoli pcham do przodu całą tą fotografię i przechodzę kolejne etapy drogi, czy to fizyczne, czy umowne... Czyli da się. Jakby mi ktoś dziesięć lat temu powiedział, że będę miał własną przestrzeń, w której mogę siedzieć i dłubać i, że będę wyrywał się z młynka skracjąc swój tydzień pracy to bym się w łeb puknął... A robię to teraz. Da się. Trzeba tylko chcieć. Dalej będzie tylko lepiej.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
The arts are a very human way of making life more bearable. Practicing an art, no matter how well or badly, is a way to make your soul grow. (Kurt Vonnegut, Jr.)

Ot tak sie zbieglo w czasie.. Ac sztuka to tez troche sposob na zrozumienie siebie i vice versa.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
He he he, ciekawsze to jest kiedy przywoła się ten cytat Vonneguta w całości:

Cytat
If you want to really hurt you parents, and you don't have the nerve to be gay, the least you can do is go into the arts. I'm not kidding. The arts are not a way to make a living. They are a very human way of making life more bearable. Practicing an art, no matter how well or badly, is a way to make your soul grow, for heaven's sake. Sing in the shower. Dance to the radio. Tell stories. Write a poem to a friend, even a lousy poem. Do it as well as you possible can. You will get an enormous reward. You will have created something.


[ Dodano: 2012-12-18, 09:11 ]
W tłumaczeniu (penisowym):

Cytat
Jeżeli naprawdę chcesz skrzywdzić swoich rodziców - a nie masz nerwów na to, by zostać gejem - możesz chociaż poświęcić się sztuce. Nie żartuję. Sztuka to nie sposób na zarabianie pieniędzy na życie. To sposób na uczynienie życia nieco bardziej znośnym. Praktyki artystyczne, nie ważne jak dobre czy złe, są pokarmem dla duszy, do cholery! Śpiewaj pod prysznicem, tańcz do muzyki z radia. Opowiadaj historie. Napisz wiersz, choćby i marny. Zrób to jak najlepiej potrafisz. Dostaniesz piękną nagrodę - stworzysz coś.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dobre!


wojtekk napisał/a:
have the nerve


to raczej w sensie bycia odwazno-bezczelnym :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
to raczej w sensie bycia odwazno-bezczelnym :-)


Oj tam, tłumaczenie przed kawką ;D
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
wojtekk, super tekst, co ciekawe całkiem udanie mnie opisuje.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
komisarz napisał/a:
wojtekk, super tekst, co ciekawe całkiem udanie mnie opisuje.


Podziękuj Vonnegutowi :D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
komisarz napisał/a:
całkiem udanie mnie opisuje.
Też robisz zdjęcia pod prysznicem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach