Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Dzięki Jarku.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
6 Stycznia Fujifilm wypuszcza na rynek X100s i X20, oprócz tej nowej matrycy w X100s ma być focus peaking, ciekawe czy przy okazji poprawią zachowanie pierścienia ostrości, bo bez tego nie wiem po co komu focus peaking..
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Eldred napisał/a:
6 Stycznia Fujifilm wypuszcza na rynek X100s i X20,


Szkoda, że nie wprowadzą tych funkcji za pomocą aktualizacji firmware istniejących aparatów.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
I uszczelki, uszczelki mi dajcie i już mnie wystarczy. :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
6 Stycznia Fujifilm wypuszcza na rynek X100s i X20, oprócz tej nowej matrycy w X100s ma być focus peaking, ciekawe czy przy okazji poprawią zachowanie pierścienia ostrości, bo bez tego nie wiem po co komu focus peaking..

..i ma wyglądać tak X20:


....czyli praktycznie bez zmian w stosunku do X10.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A po co zmieniać co co jest ok?
kolouker, matrycy nowej firmwarem nie wprowadzą, a focus peaking przy obecnie działającym pierścieniu ostrości byłby chyba i tak bezużyteczny. Wydaje mi się, że ten MF w X100 to bardziej kwestia silnika i mechaniki a nie tylko zaprogramowania.

 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Tak to działa teraz, rynek nie znosi pustki. Swoją drogą coraz częściej zamiast nowych modeli aparatów producenci wydają wersje z lit. "s". Ale tylko ci najlepsi :)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Eldred napisał/a:
No i jeden imho wielki plus hybrydowego wizjera, nawet robiąc zdjęcia tym optycznym, zaraz po zrobieniu wizjer przełącza się na cyfrowy i pokazuje zdjęcie, odpada to głupie przyzwyczajenie oglądania ekranu lcd po każdej klatce i sprawia wrażenie (np. na przechodniach) że się tylko przymierzałeś i nie zrobiłeś wcale zdjęcia.


Fajna sprawa. :)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
grabber napisał/a:
Fajna sprawa. :)


Naprawdę patrzycie na foto po zrobieniu? To była pierwsza rzecz, którą wyłączyłem, niezmiernie denerwująca...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
To nie film, trzeba po zrobieniu sprawdzić czy się korekcję dobrze ustawiło itd, swoją drogą ja bardziej patrzę na histogram niż samo zdjęcie.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Eldred napisał/a:
To nie film, trzeba po zrobieniu sprawdzić czy się korekcję dobrze ustawiło itd, swoją drogą ja bardziej patrzę na histogram niż samo zdjęcie.


Błe tam, DR200%, spot i zawsze wychodzi...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pomiar punktowy? hmm przy centralnym kadrowaniu spróbuję, może to będzie rzeczywiście jakieś rozwiązanie, DR200% wymaga jpg a ja lubię lightrooma.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Eldred napisał/a:
DR200% wymaga jpg a ja lubię lightrooma.


Wymaga jpg? W rawach też działa i to pięknie. Ja jpeg nie tykam.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
wojtekk napisał/a:
Wymaga jpg? W rawach też działa i to pięknie. Ja jpeg nie tykam.

Chyba tak. Info o DR zapisywane jest w krzywych w RAW.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hmm jakim cudem? rawy są wstępnie obrobione przez aparat?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Eldred napisał/a:
Hmm jakim cudem? rawy są wstępnie obrobione przez aparat?


Nie, ale matryca Fuji robi to całe kokodżambo. Jestem na 100% przekonany, że DR wpływa na raw.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
W Nikonach odpowiednik DR tak wplywa na RAW, ze go nieco niedoswietla zeby zostawic miejsce gornym tonom, po czym softwareowo wyciaga cienie i srednie kosztem szumu. Jesli otworzy sie taki plik w PS, jest po prostu nieco niedoswietlony, ale rzeczywiscie swiatel ma wiecej.

Moze to cos podobnego?

[ Dodano: 2013-01-10, 16:13 ]
wojtekk napisał/a:
spot


Masz na to czas?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Moze to cos podobnego?


Nie wiem. Ale działa :)

Cytat
Masz na to czas?


Mam. Ja nie robię streeta przecież :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Mam. Ja nie robię streeta przecież :)


No to warto nadmienic, ze to cholernie wolna metoda :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach